1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Brocade ve Motorola'dan stratejik ortaklık


 1. Kobe

  Kobe rank8

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.698
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Brocade ve Motorola, Gelişmiş 802.11 Kablosuz Bağlantı Uygulamalarını ve Cloud (Uzaktan Erişim) Hizmetlerini Hızlandırmak için Stratejik Ortaklıklarını Duyurdular.

  Şirketler, Ürün Entegrasyonu ve Piyasaya Sürme Çalışmaları için Yol Haritalarını Belirlemiş Durumda


  Brocade® (Nasdaq: BRCD) ve Motorola Inc.'in Kurumsal Hareketlilik Çözümleri iş birimi (NYSE: MOT); kablosuz LAN (WLAN), WLAN üzeri ses, mobil bütünleşik iletişim/birleşik sabit-mobil (FMC), cloud olarak tabir edilen uzaktan erişim ve kablosuz geniş bant teknolojileri konusunda yeni bir stratejik ortaklık anlaşmasına vardıklarını duyurdular. Sektörün iki liderini bir araya getiren bu işbirliği, müşterilerinin; iş hacminin büyümesini hızlandıracak, ağ işletim sistemlerini basitleştirecek ve üretkenliği arttıracak birinci sınıf uçtan uca çözümleri uygulamaya koymasını kolaylaştıracak.

  "Brocade ve Motorola birlikte çalışarak sektörde öncü entegre kablolu ve kablosuz çözümler geliştirip kullanıma sunabiliyorlar" ifadelerini kullanan Brocade yönetim kurulu başkanı Michael Klayko, sözlerine şöyle devam etti: "Her zaman her yerden herhangi bir uygulamaya erişme gereksinimi duyan seyyar bir işgücünün taleplerini karşılayabilmek için ağ altyapılarını sürekli güncellemek zorunda olan işletmeler ağırlıklı olmak üzere müşterilerimiz için bunun, gittikçe daha fazla önem kazanan bir alan olduğu yadsınamaz bir gerçektir".

  "Müşterilerimizin gittikçe artan ve çeşitlilik gösteren ağ bağlantı ve hareketlilik gereksinimlerini karşılayabilmek için Brocade ile yakın işbirliği içerisinde çalışacağımız için son derece memnunuz" diye sözlerine başlayan Motorola Kurumsal Hareketlilik Çözümleri Grup Başkanı Gene Delaney, "Bu işbirliği, olabilecek en yüksek performanslı uçtan uca kablolu ve kablosuz iş ağı çözümlerini sunmamız için gereken fırsatı bizlere sunuyor. Brocade'nin güçlü IP/Ethernet marka bilinirliği ve mevcut pazarlama ağları, gerek biz ve gerekse müşterilerimiz için önemli büyüme ve gelişme olanakları sağlıyor" diye konuştu.

  Stratejik işbirliği, Motorola'nın çekirdek kablosuz LAN teknolojileri ile Brocade'nin yüksek performanslı kablolu ağ bağlantı teknolojilerinin bir araya gelmesine olanak sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda iki şirketin kablolu ve kablosuz altyapılarının bütünleşik yönetimi için gereken zemini de oluşturacak. Kablolu ve kablosuz ağlar için ileri düzey İzinsiz Erişim Önleme ve güvenlik politikalarının uygulanabilme olanakların sağlanması için Motorola'nın mevcut AirDefense güvenlik yazılımı da çözüme entegre edilecektir. Bu işbirliği aynı zamanda, Motorola ve Brocade'den cloud (uzaktan erişim) fonksiyonlarının devreye sokulduğu altyapı çözümlerini kullanan hizmet sağlayıcılar tarafından verilen kablosuz ve hareketli çözümler alanında yeni bir kategorinin de temelini oluşturuyor.

  Kablosuz LAN Yönetimli Hizmetler Fırsatı

  Brocade ve Motorola'nın ortak çabasının ardında, cloud (uzaktan erişim) bilgisayar mimarilerinin kullanımı suretiyle kurumsal hareketlilik çözümlerinin geliştirilmesi ve uygulamaya konulması alanında yepyeni bir çığır açma ve ses, video ve veri uygulamalarının -3G, 4G veya WiFi olmak üzere- herhangi bir ağ üzerinde çalışmasına olanak sağlama amacı yatmaktadır. Bu kapsama giren cloud (uzaktan erişim) bilgisayar mimarileri, son derece esnek şekilde ölçeklendirilebilen, güvenilir ikinci nesil kablosuz ağ bağlantı çözümlerinin yanı sıra ultra yüksek performanslı kablolu ağ bağlantı, depolama ve bilgisayar platformlarına geçiş aşamasında ileriye yönelik bir adım olarak görülüyor.

  Cloud (uzaktan erişim) çözümü, hizmet sağlayıcılara geniş kapsamlı IT hizmet karegorilerini, daha önce kurumsal IT sistem alımlarını göze alamayan kurum ve kuruluşların emrine sunmanın yanı sıra büyük ölçekli ve dağıtık kablosuz ağ çözümlerinin karmaşıklığını önemli ölçüde alzatmalarına olanak sağlıyor.