2010 Dünya Kupası’nın favorilerinden Brezilya Milli Takım kadrosu açıklandı. Teknik Direktör Dunga, kadroya Galatasaray’dan Elano’yu aldı.

2010 Dünya Kupası’nda Brezilya Milli Takımı’nda görev yapacak 23 kişilik kadro açıklandı.

Teknik Direktör Dunga, Milan’da iyi bir sezon geçiren Ronaldinho, Brezilya ligi’ne geri dönüş yapan Ronaldo ve Adriano ile Dünya Kupası’nda oynamasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Pato, Marcelo ve Diego’ya kadroda yer vermedi.

Dunga, Galatasaraylı Elano kadroya alınırken Fenerbahçe’den Andera Santos’a kadroda yer vermedi.

Bir dönem Beşiktaş’ta forma giyen Kleberson ise Gilberto Silva ile birlikte yine kadroda yer buldular.

Brezilya’nın 23 kişilik kadrosu ise şöyle:
Kaleciler: Julio Cesar (Inter Milan), Doni (AS Roma), Gomes (Tottenham Hotspur)

Defans: Maicon (Inter Milan), Daniel Alves (Barcelona), Michel Bastos (Olympique Lyon), Gilberto (Cruzeiro), Lucio (Inter Milan), Juan (AS Roma), Luisao (Benfica), Thiago Silva (AC Milan)

Orta Saha: Gilberto Silva (Panathinaikos), Felipe Melo (Juventus), Ramires (Benfica), Elano (Galatasaray), Kaka (RealMadrid), Julio Baptista (Roma), Kleberson (Flamengo), Josue (VfL Wolfsburg).

Forvet: Forwards: Robinho (Santos), Luis Fabiano (Sevilla), Nilmar (Villarreal), Grafite (VfL Wolfsburg).​

Garip bir kadro oluşturmuş Marcelo bence banko bu takımda oynamalı r.madrid deki performansını hepimiz görüyoruz :beer:
+ olarak Elano ? Ronaldinho Diego gibi yıldızlar alınmamış Elano çağırılmış ilginç gerçekten.

Mike Shinoda demiş ki:
shneZee demiş ki:
+ olarak Elano ? Ronaldinho Diego gibi yıldızlar alınmamış Elano çağırılmış ilginç gerçekten.
Elonu'yu milli takımda oynarken hiç izledin mi? :P
Doğrusunu söylemek gerekirse izlemedim ama çok fark yaratacak bir oyun sergilediğini de düşünmüyorum gs de 0,milli takımda ne olur bilemiyorum
amaan neyse adam piyasa yapar gs de böyle bir adamdan kurtulur belki :lol:

Yukarı Alt