Merhaba,

Kasım 2012'den beri bu platformda görmeye alışık olduğunuz BR:RP projesi tekrar kaldığı yerden yenilikleri ile birlikte devam edeceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! 2012 yılından 2016 yılına dek kalıcılığımızı ve istikrarımızı sizlere ispatladık. 2016 yılında yönetim kadrosundaki temel kadronun pasiflik ve bazı ufak problemlerin birikmesinden dolayı projeyi durdurma kararı almıştık. O andan itibaren bugüne kadar ilişkilerimizi yönetim kadrosu ile koparmadık. Bu süreçte hiçbir şekilde tekrar bu platforma geri dönmek kimsenin aklında yokken sizlerden gelen tekrar aktif olmamız konusundaki istek mesajlarınız kendi aramızda bu konuyu sürekli gündeme getirmiş oldu. Zaman zaman bu ihtimali aramızda yüzeysel olarak tartışsakta herhangi bir ciddi karar sağlanmamıştı. Ta ki tekrar aktif etme kararını alana kadar. Aktif olma kararını aldıktan epey bir süre sonra sizinle bu gelişmeyi paylaşmamızın sebebi ise sizleri çok fazla bekletmeden gereken alt yapı hazırlıkları ve Breeze Roleplay yirmibir sürümünün çalışmalarıydı.

Bu süreçte forum üzerinde kurallar, forum düzeni ve şikayet türü konuları ele alarak RP alt yapısını etkileyecek olan tüm konuları ele aldık ve tekrar düzenledik. Geçtiğimiz dönemlerde sürekli sistemsel çalışmalar yaparak oyun modunun üzerinde yazılımsal çalışmalara yoğunluk ve ilgi göstermiştik. yirmibir sürümünde ise, tamamen kesintisiz, eksiksiz ve keyifli bir rol ortamının oturması için rolü etkileyen tüm unsurları göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdüreceğiz. Bu süreçte sizlerle sürekli iletişim halinde kalarak gerekli fikir-alış verişini sağlamayı hedefliyoruz. Bu sistemsel olarak hiçbir gelişme yapmayacağımız anlamına gelmiyor. yirmibir sürümünde yönetim kadrosunun temeli oluşturuldu fakat üzülerek belirtmek isterim ki bu dönem Namaeus aramızda pek olmayacak, kendisini yalnızca forum üzerinde görebileceğiz.

Yönetim Kadrosu:
Yönetim Kadrosu şu anda tamamen kemik kadro olarak nitelikli kişilerle oluşturulmuştur. Eksik olan epey ismimiz var fakat gerek, fikir ayrılıkları gerekse aramızda olmasını istediğimiz kişilerin pasif kalması nedeniyle eski yüzlerden görebileceğiniz kadro şuan ki güncel kadromuzdur. Tester ekibinin belirlenmesi ise eski dönemlerdeki gibi başvuru sistemiyle sağlanacak olup, bunun dışında herhangi bir tester kadrosu oluşturulması söz konusu değildir.
Forum:
Forum teması başta olmak üzere forumda bir çok değişiklik ve güncelleme yaptık. Gereksiz gördüğümüz kurallar, eski konular ve düzensizliği ele alarak yaptığımız çalışmalar sonucunda forumu sizlere sunmamız için herhangi bir engel kalmaması sonucu aktif ettik. Çalışmalarımız arka planda halen devam etmekte...
Sistemler:
Sistemler, daha önce BR:RP platformunda bulunan oyuncularımızın bildiği sistemler. Mevcut sistem tanıtımları üzerinde yapılan eleştirileri göz önünde bulundurarak ve ekip içerisinde fikir alış-verişi yaparak bu sistemlerde rahatsız olduğunuz veya olduğumuz noktaları değiştirme ve tekrar yapılandırma kararı aldık. Bu çalışmalarımızı forum üzerinden takip edebileceksiniz. "Yeni sistem gelmeyecek mi?" sorusunu sormadan önce biz duyuralım; evet, olacak. Şuan çalışmalarımız aktif olarak devam ediyor fakat henüz yeni sistemleri duyurmadık. Forumdan yeni sistemleri ve güncellemelerini takip edebilirsiniz.
Veritabanı(Karakterler&Mal Varlıkları):
Buna bir çoğunuzun üzüleceği gibi sevinebilecek bir kitle olduğunun farkındayım. Fakat üzülecekler için söylemem gerekirse; veritabanı yani karakterler ve mal varlıkları yeni sürümde sıfırlanmış olarak karşınıza çıkacak. Bu demek oluyor ki, tekrardan karakter başvurusu yapmanız gerekmekte.
Ekonomi:
Yönetim Kadrosu ile yapılan istişareler sonucu ekonomide bir netlik sağlamayı hedefledik. Bu konu üzerinde sistemsel yaptığımız çalışmalarda her şeyi hesaba katarak fiyatları ve ekonomiyi aynı oranda korumayı sağlayacağız. Çıkarmamız gereken sonuç, yeni sürümde ekonominin zorluk düzeyi artmış olarak karşınıza çıkacak. Mesleklerden kazandığınız paranın az olması canınızı sıkmasın, araç fiyatları ve mülkiyet değerleri de buna göre entegre edilmiş ve orantılanmıştır.
Donation:
Farklı sunucularda veya geçmiş dönemlerimizde rahatsız olduğunuz bir konu olduğunu kabullenmemiz gerekir. Donation sistemi üzerinde sıfırdan bir yapılanma söz konusu. Hiç kimse para vererek oyun içerisinde araç&para elde edemeyeceğinin garantisini sizlere sunuyorum. Donation sistemi aktif olacak fakat emin olun herhangi bir usulsüzlük meydana gelmeyecektir.
Probation ya da kötü geçmişe sahip olan topluluk:
Eskiden bu sunucuda oynayıp 'probation' grubuna dahil olan veya çeşitli sorunlar nedeniyle kendisini bize düşman veya bizim ona düşman olduğumuzu düşünen kitleye hitaben bu paragrafı yazma gereği duyduk. BR:RP platformunda herkese kapımız açık. Geçmişte yaşadığınız sorunları, korkularınızı ve endişelerinizi kenara bırakıp SADECE rol yapmak amaçlı sunucuda her şekilde barınabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir beklentisi olup, bizler bu beklentiyi karşılamadığımızda, ki kimseden rol yapmaları dışında bir beklentimiz yok, kimse gücenmesin.
#yirmibir:
Yeni sürümümüzün adı: yirmibir. Bu konu hakkında herhangi bir bilgi vermemiz şuan pek mümkün değil. Bu sürüm içerisinde sunucuda vakit geçirmenizi daha eğlenceli hale getirecek sistemler sizleri bekliyor olacak.
Karakter Başvuruları: Karakter başvuruları aktif durumdadır. Fakat onaylanma sürecinde aceleci davranmayıp, panik yapmamalısınız. Çünkü karakter başvurularını şuan değerlendirmeye almıyoruz bu nedenle 'başvurum onaylandı mı onaylanmadı mı?' şeklinde sorulara kapılmayın. Başvurularınız onaylandığında mail yoluyla bildirileceksiniz.
Daha önce hiç bu platformda oynamamış insanlar:
Bol bol forumu gezin, bizi; sistemlerimizi, ekibimizi, konseptimizi yakından tanıyın.
Açılış:
Sadece sabır.

Birazda bireysel devam edelim bu konuşmaya; Namaeus'un tamamen pasif kalmasından dolayı sunucunun idaresini ben(toky), Cycles ve Schopenhauer üçlüsü sürdürecek. Bu süreçte sistemsel değişikliklerden ziyade stratejik değişikliklere ağırlık vereceğiz. İlk yazımızda belirttiğimiz gibi kaliteli bir rol ortamının oluşmasını sağlamak bizlerin en temel görevi haline geldi. Bunun yanısıra geçmişte aleyhimize yapılan eleştirileri değerlendirdiğimizde hangisinin eleştiri hangisinin karalama kampanyasını ayırt etmek oldukça zordu. Bu konuyu çok fazla kurcalamayacağım fakat bu durum üzerine bazı fikirler edindik.
Alıntı

WEB: www.br-rp.com
Discord: Discord Invite
Discord Başvuru: Discord Başvuru Bağlantısı

#yirmibir ile birlikte tamamen yeni bir dönemin başlangıcı olacak.
Açılış ile ilgili sorularınız var evet biliyorum, bunun için bir sonraki duyuruyu beklemeniz gerekmekte.
Sunucu sistemleri hakkında bilgi almak için Web sitemizden Sistemler&Yenilikler ziyaret ediniz...
Hep birlikte eğlenceli vakit geçirmek dileği ile...

Yukarı Alt