1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Brawn'un Schumi şaşkınlığı


 1. Kwanza

  Kwanza rank8

  Kayıt:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.527
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Formula 1 takımlarından Mercedes GP'nin patronu Ross Brawn, Michael Schumacher'in neden bu kadar yavaş olduğunu anlayamadığını söyledi. Brawn, efsanevi Alman pilotun, sürekli takım arkadaşı Nico Rosberg'in arkasında kalmasına mantıklı bir açıklama getiremiyor.

  [​IMG]

  3 yıllık emeklilik dönemi sonrası büyük umutlarla yeniden pistlere dönen Michael Schumacher, sezonun geri kalan bölümünde büyük hayal kırıklığı yarattı. Schumacher, sezonun ilk 4 yarışının tamamında, genç takım arkadaşı Nico Rosberg'in gerisinde kaldı. Özellikle son Çin Grand Prix'si, iki pilot arasındaki farkın açılmakta olduğunu gözler önüne serdi. Schumacher'in en hızlı turu, takım arkadaşınınkinden 1 saniyeden daha yavaştı.

  Sezon başından bu yana, birlikte 7 kez dünya şampiyonluğu yaşadığı Schumacher'e destek veren takım patronu Ross Brawn, sonunda giderek endişelendiğini kabul etti. Brawn,, efsanevi Alman pilotun, sürekli takım arkadaşı Rosberg'in arkasında kalmasına mantıklı bir açıklama getiremediğini söyledi. Mercedes patronu, Schumacher'in teknik üstünlük isteyen virajlarda değil pistlerin çok daha kolay geçilebilecek bölümlerinde yavaş kaldığını vurguladı ve buna bir anlam veremediğini belirtti.