Mopneet

16 yaşındayım. Boyum 1.70. Kilom ise 88. Tahmin edebileceğiniz gibi şişman biriyim. İki tane derdim var. Birincisi kilo vermek, ikincisi ise boyumu uzatmak. Malesef annem de babam da kısa. Annem 1.60, babam ise 1.69 boyunda. Spordaki hocalarıma boyumu uzatmak istediğimi söylediğimde anne ve babamın boylarını soruyorlar ve ardından zaten onların boyunu geçmişsin (daha uzamazsın der gibi) diyorlar. Meşhur bir laf vardır, oğlan dayıya kız halaya derler. Dayım 1.85. Size sorum ise, bu koşullara yakın bir ailede büyüyüp 16 yaşından sonra boyu uzayayınız var mı? Veya bana önerebileceğiniz bir şey var mı?
İkinci sorunuma gelince, bir şekilde iştahımı kesmem, kendime hakim olmam lazım. Bol bol su iç vs. gibi bir öneriniz var mı acaba?
Şimdiden teşekkürler. :)

Boy konusunda erkekler 20 yaşına kadar uzamaları yavaşlasada devam edebiliyo diyo biliyorum süt ve süt ürünlerinden vaz geçme.Ayrıca barfiks çek doktor önerisidir bu boy uzamasında çok yardımı oluyo.İştah kesmek içinde ben bol bol çay içiyorum :lol: tabi çokda aşırıyo kaçma :)

Mopneet

Her yemeğimle ayran içerim. Hayatımda 1 bardak kola içmedim, asitli içeceklerden nefret ederim. Her sabah peynir yerim ve bir bardak süt içerim. Her gün düzenli basketbol oynarım. Umarım bunların etkisi olur. 2 gün öncede kapı barfiksi için sipariş verdim ancak bu kiloyu kaldırmak zor olacak diye düşünüyorum. Sağ ol ilgilendiğin için. ^^

Rica ederim. İlk haftalar fazla barfiks çekemezsen kafaya takma zamanla alışırsın.

Uzarsın be benim annemle babamda kısa dayım 1.93 benim boy 1.82 daha uzuyacak gibiyim :D özet olarak her iş dayıda bitiyor :D

İlk olarak yaş 20 ye gelene kadar hatta bazılarında 25 e kadar vücut tam kendini otutturamıyor yani hala gelişme döneminde oluyor. Bu yüzden yılma derim. Ben senin yerinde olsaydım direk yüzmeye başlardım. Hobi olarak değil prof. olarak. Neden yüzme ?
1- Yüzme sporu vücudun her bölgesini çalıştırdığı için yüzücü adamda yağ olmaz + fazla kilo olmaz.
2- Yüzme sporu bedeni şekillendirir ve boy uzatabilir.
3- Yüzmekten daha güzel bir spor yok :D

Cidden tavsiyelerime uy. Git bir yüzme spor klübüne anlat derdini. Benim yaşım olmuş 21 bu saatten sonra prof. olmam zor. O yüzden hazır yaşında erken hem spor yaparsın hemde kiloları verip vücudunu şekillendirirsin.

TABİ HEPSİNİN YANINDA YEMENE DİKKAT EDİCEKSİN. HAMUR İŞİNDEN , TATLIDAN , PİLAVDAN , MAKARNADAN KISACASI ÇOK YAĞLI HANGİ ÇEŞİT YEMEK VARSA ÖZELLİKLEDE FASTFOODDAN YANİ SAYDIKLARIMIN HEPSİNDEN VAZ GEÇİCEKSİN.

Sağlıklı ve uzun ömür dilerim canımcım :kalp:

15 yaşındayken sınıfta boy sıralamasında sonuncu olurdum 1.65 falandım. Ama çokta zayıftım bu yüzden 1 yılda 10 cm kadar uzadım 17 18 yaşındayken 1.80i geçti boyum. Annemde babamda uzun ama bu biraz kiloylada alakalı. Zayıfsan ağırlıkta çalışmıyosan kemikler boyuna uzuyor. Ağırlık çalışıyosan veya kiloluysan enine genişliyor.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Benim dayım yok :D
Uzarsın ya basketbol oynuyor isen zaten dogal olarak uzarsın. Kiloyu dert etme yagları eritip kas yapmaya bak. Kalıplı olmak her zaman iyidir :) Ben süt ve su sevmem ayran iciyorum paso bu da uzattı benim boyumu sanırım. 1.85im su an

Xperyon

Bilgiliyim
Ben 18 yaşımdayım 1.70(Peder 1.85 biz cücük kaldık) :) 51kilo ama ne yapsam kilo alamam neden söyliyim.Basketbolcu olduğum için antreman maç vs vs.Sende Basketbol ve yüzme üzerine çalış derim yüzme kürek kemiklerini genişletir ve bir yüzücü hareketine bakarsan boy uzatır ve tabi vücudun su içerinde olması önemli bir faktör boy uzamasında :) Son olarak ev'de kendine bir barfiks aleti al onu kalktığında ve yatmadan önce devamlı kullan.

Takımı
Galatasaray
20 yaşına kadar uzayabilirsin tabi bünye isterse.Kardeşim 16 17 yaşında iken 1.64 civarındaydı 20 yaşına geldiğinde boyu 1.85 oldu bizde hiç büyümeyecek bu çocuk derken bir anda serpildi.Zamana bırak olacağı varsa olur ama süt vs. şeyleri ihmal etme faydası olur.

bol bol ip atla hem kalori yakarsın hem boyun birazda olsa uzar barfiks çekmeye çalış sık sık ama az yemek ye haftada 2-4 kez uzun tempolu hızlı şekilde yürüyüşler yap :)

Mopneet

Hayalperest demiş ki:
İlk olarak yaş 20 ye gelene kadar hatta bazılarında 25 e kadar vücut tam kendini otutturamıyor yani hala gelişme döneminde oluyor. Bu yüzden yılma derim. Ben senin yerinde olsaydım direk yüzmeye başlardım. Hobi olarak değil prof. olarak. Neden yüzme ?
1- Yüzme sporu vücudun her bölgesini çalıştırdığı için yüzücü adamda yağ olmaz + fazla kilo olmaz.
2- Yüzme sporu bedeni şekillendirir ve boy uzatabilir.
3- Yüzmekten daha güzel bir spor yok :D

Cidden tavsiyelerime uy. Git bir yüzme spor klübüne anlat derdini. Benim yaşım olmuş 21 bu saatten sonra prof. olmam zor. O yüzden hazır yaşında erken hem spor yaparsın hemde kiloları verip vücudunu şekillendirirsin.

TABİ HEPSİNİN YANINDA YEMENE DİKKAT EDİCEKSİN. HAMUR İŞİNDEN , TATLIDAN , PİLAVDAN , MAKARNADAN KISACASI ÇOK YAĞLI HANGİ ÇEŞİT YEMEK VARSA ÖZELLİKLEDE FASTFOODDAN YANİ SAYDIKLARIMIN HEPSİNDEN VAZ GEÇİCEKSİN.

Sağlıklı ve uzun ömür dilerim canımcım :kalp:
Yüzmenin bu konudaki etkilerinden haberdarım. Doğrusunu söylemek gerekirse çoğu insana göre şanslı olduğumu düşünüyorum bu konuda çünkü evimin arka bahçesinde havuz var. :) Söylediklerini dikkate alacağım, ilgilendiğin için teşekkürler. ^^

Geçenlerde okuduğum bir yazıda hızlı tempoyla koşmanın da boy uzamasına yarar sağladığını gördüm. Bacakların uzamasını sağlıyormuş. Bilgisi olan var mı? ^^

Yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Kalsiyum boyun uzamasını sağlamaz.Kemikler büyürken kalsiyuma ihtiyaç duyar.Dolayısıyla spora başlamıycaksan bu tür gıdalara abanma.Anlıycağın sana fazladan kilo olarak dönebilir.
Yüzme ve barfiks uzamaya yardımcı bir etkendir.(Kilo sorunun varken barfiksle ilgilenmeni önermem)
Dert etme bu tür şeyler için.Kilo ve boy için yaşın geçmiş değil.Normal bir insanın kemik uzaması 19-23 yaş arası değişir.Boyun uzuyoken kiloyuda verirsin
Bu arada annem 1.60, babam 1.67 ,dayılarım en fazla 1.70, ben hiç bu aktivitelerle uğraşmadığım halde 1.85 im.Anlıycağın kafanı dayılara yorma

Yukarı Alt