1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bow'cunun PVP Rehberi


 1. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

  Genellikle bu yapılandırmayı "Full STR" statüsüne sahip "Pacheon-Fire-Lightning" ve "Pacheon-Fire-Cold" olarak yazmış bulundurmaktayım. Her builde karşı avantaj ve dezavantajları iyi bilmek ve daha iyi pvp yapabilmek içindir. Ağırlık olarak sabır ve dikkati son derecede toplamak gerekir. Ne kadar bu iki şeyi elinizde o kadar sıkı tutarsanız, o kadar başarılı olacağınıza eminim. Ancak pvp'de başarma oranı sizin karakterinizin gücü ve düşmanınızın gücüne göre değişkenlik gösterebilir.
  NOT:Burdaki bilgiler sadece kendi deneyimimdir. Bu bilgilerle "Tamamen ölümsüz olurum" gibisinden düşünmeyiniz.

  Genel Olarak:
  -Silahınız sizin herşeyinizdir. Silahınıza verdiğiniz kalite herşeyi çok değiştirecektir. Ama silahınız kaliteli olmakla beraber mutlaka kritiksel ve attack rating değerlerinide çok yüksek tutmaya özen gösterin. Çünkü Bow diyince akla ilk önce Kritik Vurmak gelir.

  -Kendinizde mutlaka block değeri yüksek bir shield bulundurun, acil durumlarda onu takarak kendinize ek defans ve blocktan HP'nizi fulleme şansı verecektir. Özellikle knock-down gibi bir halde iken çok ihtiyacınız olacaktır.

  -Kesinlikle yüksek seviyedeki Coldwall veya Firewall içindeki bir oyuncuyu ittirmeye çalışmak gibi bir saçma harekette bulunmayın çünkü anlamsızdır.

  -Stong Bow, Explosion Arrow, Devil Arrow ve Pancheon Arrow Serisini maksimize tutun, bunlar sizin yegane vazgeçilmez skillerinizdir.

  -Kuş tercihi olarak kasılmak için atack yapan kuşlar tercihiniz olabilir, ancak pvp'de daha çok attack rating veren kuşlar size çok daha fazla kritik atmanıza yardımcı olacaktır.

  -Takılarınızda mutlaka Fire-Cold ve Lightning resistlerini bulundurun.

  -Hızlı Kasılma amacı ile sonradan lightning'den cold'a geçebilirsiniz. Böylece aşırı masraftan kurtulmuş ekstra hız ve atack sahibi olmuş olursunuz.

  -Ağırlık olarak genelde sert hasarlar için armor giymenizi tavsiye ederim. Fakat defans istiyorsanız illaki protector giymenizi ısrar ederim. Armor her ne kadar büyüsel defansı çok düşük olsada vereceğiniz + ve blue'lerle size yine güzel bir büyüsel defans verebilmektedir. Ancak bu sizin koşma hızınızı %10, MP harcamanın'da %10 daha az harcanması gibi ek fonksiyonlardan mahrum kalmış olursunuz.

  Düşmanınız eğer;

  Warrior: En zorlanabileceğiniz ikinci düşmanınızdır. Oldukça fiziksel defansa sahiptir, yetmez gibi üstüne dahasını kendisine basabilir.
  Çözümü: Combo Arrow serisinin son 2 kitapçığında knock-back (ittirme) etkisi vardır. Bufları bitinceye kadar ittirmeye gayret ediniz.Ayrıca FireWall skillerinin açık olmasına dikkat ediniz. Böylece sizi geri itemez, yere düşüremez ve dull,stun ve bleed etkilerini bırakamazlar. Ayrıca sadece fiziksel atackları olduğu için sizin duvarınızı kıramazlar.Burda dikkatli olmanız gereken Holy Recovery Division ve Bless spell basacağını gördüğünüz anda ittirmenizdir. Çünkü bu iki bufu üzerinde iken öldürmeniz neredeyse imkansızdır. Kısacası düşmanınızın hata yapması gereken durum skilleri basmaya çalışmak gibi bir hatayı veya mecburiyetini sabırla beklemenizdir.

  Not: Armor giymeniz warrior'lar açısından size müthiş avantaj verecektir. Firewall sizi belirttiğim durumlardan koruyabilsede, sizi sert vuruşlardan kurtaramaz.
  Not 2: 1-Handed warriorlar için silahınızın kritik ve attack rating değerlerinin yüksek olması çok önemlidir. Aksi halde öldürmeniz bir o kadar imkansızdır.

  Rogue:
  a)Xbow: Kesinlikle firewall gibi bir bufu açmamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü Xbow'lar bowlara oranla çok daha uzun menzillidir. Bu nedenle sizden uzaklaşıp "Crossbow Extreme" bufu ile sizi rahatlıkla öldürebilirler. Diğer yandan xbow sizi elbetteki knock-down ve knock-back ile zorlayacaktır. O sizi zorlamadan siz onu zorlayın, çünkü onun skilleri oldukça yavaştır. her skill atmaya çalıştığında ittirme (knock-back) skillerinizi kullanarak atacklarını durdurun. Yapacak alternatif olarak dagger olabilirler. (Bknz. Rogue b maddesi) Bu güne kadar gördüğüm bütün rogueler pvp ye gelmeden önce cleric açtıkları için, tavsiye olarak yine Holy Recovery Division ve Bless spell basacağını gördüğünüz anda ittirmenizdir. Pvp'yi yine sabır ve dikkatlice devam etmeniz gerekir.

  b)Dagger: Bu tip arkadaşlar için kesinlikle Firewallı açıyoruz. Böylece onlar bizi Stun-Dull-Bleed-Poison gibi etkilerden kurtarmış olup aynı zamanda düşmanınız sizi uzaktan devirme girişimi boşuna çıkmış olucaktır (bir xbow ile sizi devirip yanınıza gelebilirler). "Dagger desperate" kullandıkları anda "Strong bow" kullanın hem çok sert hasar yedikleri gibi hemde Stun etkisine düşebilirler. Çok yaklaştıkları anda tereddüt etmeden geri ittirin. Bu onları çok zorlar çünkü daggerin atack mesafesi Silkroad'da en kısa olan yapılandırmadır. Saldırabilmek için size çok yakın olmaları gerekmektedir.

  Not: Armor giymeniz Rogue'ler açısından size müthiş avantaj verecektir. Ancak görünmez olma durumu için yanınızda mutlaka anti-invisible potları bulundurun.

  Not 2: Kesinlikle Firewall serisini kesinlikle dikkatlice kullanmalısınız. Daggerlerde mutlaka açın xbowlarda ise açmayın. Her ikisini aynı anda bulunduran Rogue'ler için mutlaka bufu o anda açıp veya kapamanız gerekebilir!

  Ek Bilgi: Fire-Lightning olan oyuncularda kritik yeme olasılığı güzel bir oranla düşmektedir. Ancak kritik yedikleri zaman feci rakamlar ortaya çıkabilir.Bunun için daha çok fiziksel defans bulundurun. Ancak Rogue'nin hızlı koşma'da kullanacağı tripler size birşey yapamaz.

  Ek Bilgi 2: Fire-Cold olan oyuncularda kritik yeme olasılığı itemlerdeki parry den saf olarak geldiği için kritik yeme olasığınız buna bağlı olarak yüksektir. Fakat yinede fiziksel defansınız yüksek olduğu için biraz daha cazip rakamlarla karşı karşıya gelirsiniz. Ayrıca düşmanınız sıkıştığı anda sizden kaçmak için hızlıca koşabilir. Bundan ödün vermemek için hız potları kullanın.

  Wizard: Ağırlık olarak oyunda en komedi yaratacağınız düşmanınızdır. Karşınıza gelebilecek en sert olanı Cleric' açmış olanlarıdır. Büyüsel defansınızı en çok zorlayan yapılandırmada zaten budur. Tek atmalarıyla şöhret olmuşlardır. Tek yemeleri (büyük oranda) nedeniylede geri rezil olmuşlardır. Oldukça dikkatli olmanız gerekir. Yapacağınız en küçük hata sizi yenilgiye uğratır. Tüm skilleri aynı hızdadır ve tüm skilleri sizden yavaştır Ayrıca sizden çok daha kısa menzilden saldırabilir. Siz her skill vuracağı anda iter ve her o boşlukta bir "Strong Bow" veyahutta "Devil Arrow" atabilirseniz. Düşmanınızı alt etmeniz zor olmaycaktır. Belki ittirme skilleri 1 kere dahi olsa ittirmediği anda düşmanın skili kesilmez ve size atack yapmış olabilir. Kısacası büyüsel defansı güçlü olan bir karakter dikkatli bir pvp ile wizard ile başaçıkabilir. Olaki Cleric skilleri kullananlar için Holy Recovery Division ve Bless spell basacağını gördüğünüz anda ittirmenizdir. Bunlar olmadan sizi yenilgiye uğratmaları oldukça zordur. Firewall'ı duruma göre kullanınız sizden uzakta ise firewall'ı açınız. Böylece 1 atacktan zararsız kurtulmuş olursunuz.

  Not: Büyüsel defans açısından garment giymeniz büyük avantajdır. Fakat bu yinede sizi kurtarmayabilir.
  Not 2: Firewall seviyesini maksimum olması en büyük avantajdır.
  Not 3: Pvp ortasında firewall açmayı denemeyin bile...

  Warlock: Bu sizi zorlayacak en önemli 3 buildden bir tanesidir. Bu kişilerle pvp yapabilmeniz için yanınızda mutlaka "purtification pills" bulundurmanız gerekir. Pahalı olmalarının yanı sıra çok dikkatli anlarda kullanmanız arz etmektedir. Çünkü yaklaşık 20sn de 1 tane kullanabiliyorsunuz. Bu nedenle sadece warlock size çok sayıda hastalık bulaştırdığı anda kullanmanız en iyi çözümdür. Tüm debufları olmasada büyük bir kesimini tek seferde silmiş olacaksınız. Diğer yandan yanınızda bir kalkan bulundurmalı ve "FireShield-Emperor" bufunu mutlaka basmış olmanız gerekir. Çünkü bu buf ile size verilen hastalıkların etkisi ve süresi azalacaktır. Firewall kullanmanız idealdir. Çünkü hastalıklara karşı tam bağışıklık kazanmış olursunuz. Ancak kısa zaman içinde warlock bunu kırabileceği için yeniden yakabilmeniz önemlidir. Diğer yandan "Sleep" gibi bir duruma düştüğünüzde boş beklemeyin "Purtificatin Pills" onuda silmektedir. Düşmanınız sizden can çalabilmek gibi bir etkisi olduğu için pvp uzun sürebilir ama bu warlock karakterlerinde dayanmanız çok önemlidir.Holy Recovery Division ve Bless spell basacağını gördüğünüz anda ittirin, aksi halde öldüremezsiniz. Canları ortalamadan az olmasına rağmen çok rahat ve hızlı oldururlar. Bu nedenle HATA YAPMAMAYA GAYRET GÖSTERİN.

  Not: Büyüsel defans oldukça arz etmektedir. Belirtilen ilaçları mutlaka yanınızda bulundurun. Stun-sleep gibi durumlara düşmemeye gayret gösterin. Çünkü "Offering" ile sizi indirebilirler.
  Not 2: Cold Wall sizi yine hastalıklardan korumaktadır. Firewall'a göre çok daha iyi alternatif oluşturabilmektedir.
  Not 3: Warlock ile pvp'niz alabildiğine kısa sürmelidir. Bu nedenle silahınızın Kritiksel ve attack rating değerlerini maksimize edin.

  Bard:
  Çok uğraştırmaz sizi, ayrıca çok sık rastlanmaz, yenmeniz olasıdır. Size uzun menzilden ve çok hızlı bir şekilde saldırabilir. Ancak siz alabildiğince en güçlü skillerinizi atmaya özen gösterin. Firewall'ı sadece size yakınken kullanın. Holy Recovery Division ve Bless spell basmasınada engel olursanız pvp çantada keklik diyebiliriz.

  Not: Büyüsel defansınızı yüksek tutun yeterli...

  Cleric:
  Sizi öldüremeyecek ancak kendiside ölmemeye çok enteresan bir build olarak karşımıza çıkar. Kendinizi strese sokmayın ayrıca büyüsel defans gibi bir düşünceye hemen kapılmayın. Çünkü defans mefans demez direk sabit rakamı yedirir size. Düşmanı oldukça zorlamanız gerekir aksi halde maç berabere sürüp gider....

  Not: Silahınızın gücünü zorlamaya özen gösterin.

  Blade:Öldüremeyeceğiniz en önemli birinci yapılandırma diyebiliriz. Oturup ağlayabilirsiniz çünkü bow bladeyi öldürme oranı neredeyse yok denecek kadar az, "Yok ben ağlamam" diyorsanız o zaman yanınızda yine "purtification pills" bulundurun. Silahınızın kritiksel ve attack rating değerlerini yüksek tutmanız önerilir. Ayrıca buda yetmez gibi silahınızın gücünü en yüksekte tutmanız önerilir. Aksi durumlarda zorlada olsa sizi ağlatabilirler. Unutmayınki sizin bladeyi öldürebilmeniz için en az onun kadar kaliteli malzemeye sahip olmanız gerekmektedir ve kalkanı yokmuş gibi sert vurabilecek bir Bow sizin tek çarenizdir.

  Not: Firewall size güzel bir avantaj verecektir. Oldukça rahatacaktır, ayrıca yere düşme (knock-down) tehlikeniz ve debuf yemeniz azalacaktır. Armor giymeniz en iyi avantajdır.

  Glavie: Kendinizden uzak tutmaya özen gösterin zor öldürebilirsiniz. Ancak stun ve dull atacağı için dikkatli olun, kendinizden uzak tutmanız ve sert skillerinize zorlamanız önerilir. Silahı ne kadar güçlü olursa ve skilleri ne kadar famlı ise sizi o kadar çok zorlayacaktır.

  Not: Firewall size güzel bir avantaj verecektir. Oldukça rahatacaktır, ayrıca ittirme (knock-back) tehlikeniz azalacaktır. Armor giymeniz en iyi avantajdır.

  Bow: Çok gıcık bir pvp olacağına baştan söyleyebilirim. Çünkü iki tarafta birbirini ittirmeden durmayacaktır. Yapacağınız en uygun anda "Strong Bow" ve "Devil Arrow" skillerini kullanmanızdır. Kimin Kritiksel ve hit ratiosu diğerinden fazla ise o kazanacaktır. Firewall kullanabilirsiniz.

  Nuker:
  a) Sword Nuker: Öldürmeniz için tek çare sürekli ittirerek skillerini keserekten ve snow shieldinin bitmesini beklemekten geçer, ayrıca kendine fiziksel defans basacağından ve yüksek block oranından dolayı öldürmeniz çok zor olacağını baştan belirtmeliyim. Size blade skillerinden debuff atmaya gayret gösterecektir, kendinizi ondan uzak tutun. Firewall güzel bir avantajdır ama tam bir çare olmayacaktır.

  b) Spear Nuker: Snow shieldi bitene kadar ittirmeye özen gösterin. Sonrada sert skillerinizle saldırın.
  c) Int bow: Firewall'ı maksimize etmeniz gerekir aksi halde sizi ittirirken bile öldürebilir, ayrıca kendisi snow shield kullandığı için snow shieldi bitene kadar dayanmanız arz etmektedir.

  Not: Fire-Lightning açmış olan kişiler bu builde karşı ekstradan daha avantajlı olacaklardır. Parry ratio düşmanınızın size kritikle çok daha feci rakamlardan kurtaracaktır.
   
 2. FatalNukeZ

  FatalNukeZ rank8

  Kayıt:
  8 Kasım 2010
  Mesajlar:
  21
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci

  Süper olmuş teşekkürler Yukie :buddha:
   
 3. Rebellen

  Rebellen rank8

  Kayıt:
  13 Eylül 2010
  Mesajlar:
  4.065
  Beğenilen Mesajlar:
  16
  Ödül Puanları:
  38

  Eline sağlık çok doğru ve güzel bir anlatım olmuş.
   
 4. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

  Teşekküler arkadaşlar...
   
 5. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

  Sormak istediğiniz veyahutta yanlış birşey düşündüğünüz zaman konu altında mesaj yazabilirsiniz...
   
 6. matilda

  matilda rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  585
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  evet gerçekten başarılı
   
 7. sarkolata

  sarkolata zaa xD

  Kayıt:
  15 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  8.690
  Beğenilen Mesajlar:
  93
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  İt Kopuk
  Şehir:
  Istanbul City

  Bro askerden mi kaçtın ? :P
   
 8. B7B

  B7B rank8

  Kayıt:
  26 Mart 2010
  Mesajlar:
  1.136
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Okul Kitap Ders
  Şehir:
  Camiye gittim 5dk sonra dönücem

  Sormak istediginiz derken onu kastetmemiştir :lol:
   
 9. Cryolite

  Cryolite rank8

  Kayıt:
  19 Aralık 2007
  Mesajlar:
  2.575
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  lol

  atk rating critical vurma şansını arttırmaz, maximum hasara yaklaşmanı sağlar. attack yapan kuş doğru rakibe karşı tahmin ettiğinden daha etkili olabiliyor.

  fire/light için protector mu yoksa garment mi tartışılır, ancak fire/cold kesinlikle garment giymelidir. armor set yapmak tamamen vakit ve para kaybı, garment +7 ve armor +7 (statlar eşit) iki set ile aynı arkadaşa karşı saatlerce deneme yaptık, inan bana garment şekilde daha iyi.

  tam tersi, bunu yapmazsan büyük ihtimalle ölürsün.

  yaptığınız takdirde bol bol küfür yiyip daha sonra zerkle 1v5 girerler, s/s ve spear nukerları öldürmenin çok basit ve kolay bir yolu var, o da çok fazla ittirmemek.
  tersine, tam gaz saldırıp ender olarak ittirirseniz manaları bitiyor, ve snow açıkken mana bittiğinden ölüyorlar. bu şekilde yendiğiniz bir pvp hem size hemde rakibinize çok daha fazla keyif verir, küfürde yemezsiniz.

  fire/light'ın modası geçti artık, light size hiçbir şey kazandırmaz.

  yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :P :mrgreen:
   
 10. sarkolata

  sarkolata zaa xD

  Kayıt:
  15 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  8.690
  Beğenilen Mesajlar:
  93
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  İt Kopuk
  Şehir:
  Istanbul City

  @Cryolite
  haklısın ama pvp ortasında firewall açmak bence de çok yanlış.
   
 11. mrtcnt

  mrtcnt rank8

  Kayıt:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  686
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konum

  Güzel paylaşım olmuş ama aşağıdaki arkadaşa katılıyorum.
  Farklı olarak firewall ın sadece warrior pvpsi tarzı özel durumlarda kullanılmasını düşünüyorum. Kısacası knock-back, stun yapabilen, debuf verebilen charlara karşı daha etkilidir; ama bir warlock a karşı işe yaramaz durmadan firewall açmak gerekir.
   
 12. Jaws3r

  Jaws3r rank8

  Kayıt:
  13 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  192
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Warlocklara karşı ölümsüz olabilmenin bir yolu var zaten , ama çoğu kişi bunu bilmiyor. Ice Wall açarsanız warlocklar sadece size vampire touch , dull atarlar. debuffları yemezsiniz.
   
 13. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

  Evet, daha yüksek atack değerleri vurduğu doğru, ancak düşmana kritik atmak (özellikle ansızın) atack yapan kuşa nazaran daha etkilide olabilir.

  Garment ne yönüyle daha iyi? Deneme yaptığınız konu hakkında tam bilgi vermemişsiniz. Armor belki size saçma gelebilir. Özelliklede cold için, ancak benim denememdede armor daha iyi geldi. Karakter sahibinin tercihidir. Ben STR karakterlere karşı avantaj isterdim ancak kendi karakterim bile armor giymesine rağmen wizardlar tek atamıyorlar. Bu bizim wizardların ya güçsüzlüğünden yada benim armorun sizin dediğinizden aşırı güçlü olmasını gösterir.

  Bknz. Rev6- Uranus serveri - Yukie, çok ahım şahım bir set bile değildir.

  Firewall'ın açılış süresi wizardın atack süresinden yaklaşık 1-2 sn kadar uzundur. Buda sizin ölmeniz için yeterli bir süredir. Pvp başlangıcında yapmanızda sakınca yok.

  İttirme yaparak küfür yemek normaldir, zaten pvp 'de düşmanın işine gelmeyen herşey zaten sizin küfür yemenize sebebiyettir. Wizardla karşı karşıya geldiğimde firewallı açınca zaten ben direk küfürü yiyorum çünkü adamın işine gelmiyor. :mrgreen:
  Diğer yandan 5 vs 1 olmanız adil bir pvp değildirki kale savaşında zaten 100 vs 1 bile olmanız gayet normaldir. Ayrıca Nukerlerde pot basabiliyor, bugüne kadar MP'si biten full int nuke görmedim. Snowları bitmeden ölmeleri ise onların zayıf itemlere yada sizin çok müthiş bir atağınızın olduğunu gösterir. Çünkü son seviye bir snow shield sizin her türlü atağınızı %70'e kadar MP'den emebilmektedir.

  Silkroad bir moda oyunu değildir, herkes istediği stratejik yapılandırmayı kullanabilir. Direk lightning işe yaramaz diyemeyiz. Ona bakarsanız Force yapılandırması bir zamanlar çok tutulurdu, ancak EU karakterlerin neredeyse tamamında Holy Spell olması üzerine ve purtification pills'in daha yaygınlaşması üzerine Force artık eski değerini yitirdi diyebiliriz, ancak bu demek değildirki "Force tekniklerini açan oyuncular artık çok güçsüzler" diyemeyiz.
   
 14. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

  Yazımda belirtmeyi unutmuşum galiba...
   
 15. PeRTePS

  PeRTePS rank8

  Kayıt:
  15 Ekim 2010
  Mesajlar:
  215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  YaKıNUzaK

  Ellerine Saglık Çok İyi Anlatmışsın ...
   
 16. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

  Teşekkürler
   
 17. Lord_Shadow

  Lord_Shadow rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  702
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ankara

  Hep fire+cold ya peki fire+fokus nasil olur warrior blade gibi kesilmesi zor carlara karsi güzel debuff lari var ayrica iyide heal basiyor
  ben pacheon+fire+fokus düşünüyorum ayrica 20 de cold verip manasi cok olacaği için snow shiedl açiyim diyorum böle olmazmi su an sadece pach+fire gidiyor kararda veremedim 3.cusune
   
 18. Yukie

  Yukie  

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.570
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
  Şehir:
  Boş diyarlarda, avare yürüyor olmalıyım

  Force kötüdür diye algılamayın... Elbette her yapılandırmanın güzel yönleri vardır. Bunu belirttikten sonra;
  Force güzel ve oldukça iyi sonuçlar vermesine rağmen, kasarken rahatlık verebiliyor. Terapi alanı ile ...vs kolay kasmanıza (özellikle bow için) büyük yardımcıdır. Fakat PvP'ye geldiğinizde düşmanınızda "Holy Spell" bufu olduğunda debuflarınız tamamen işe yaramaz hale gelecektir. Diğer yandan kendinize can basma skilleri biraz hantal olduğu için pvp de basmanız sıkıntılı olabilir. Son olarak aynı şekilde kendinize debuflardan kurtulmak için basacağınız skiller biraz yavaş olduğu için pvp esnasında size yarardan fazla zararda getirebilir.

  Diğer yandan;
  Düşmanlarınızın attığı debufllardan kolay sıyrılırsınız, acil durumlarda ekstradan kendinize can basabilirsiniz. Düşmanlarınızı zayıf düşürerek PvP'de avantajlı konuma gelebilirsiniz.
  Yinede pvp için tavsiye edemiyorum... (Kullanmış bulunmaktayım)
   
 19. Winchester*

  Winchester* rank8

  Kayıt:
  7 Eylül 2010
  Mesajlar:
  72
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kocaeli \ Gölcük

  Ellerine sağlık güzel anlatmışsın ^^
   
 20. SergauVastom

  SergauVastom rank8

  Kayıt:
  24 Kasım 2009
  Mesajlar:
  47
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  emeğine sağlık.