1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bow Char Yapılandırma Araştırma (Geniş Kapsamlı)


 1. saksakci28

  saksakci28 rank8

  Kayıt:
  6 Aralık 2010
  Mesajlar:
  29
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Arkadaşlar ben foruma her girdigimde sitede , aşagıdaki yazıyı gördügüm için kendi çapımda bir bow rehberi hazırlamak istedim.

  Önce oyuna girioruz ve kıyafet seçimi yapıyoruz.(Cinsiyet kız olacak çünkü itemleri stallarda ucuza konuyor.)

  GERMENT: %20 mana tasarrufu ve %20 hız.Kulaga hoş geliyor.Ama fiziksel savunma berbat ve ilk 20 lvlde nerdeyse bütün canavarlar fiziksel attack vuruyor.Yani başlangıc için germent pekde iyi deil.

  ARMOR:Hiç bir ek özelligi olmayan fakat hayvani bir fiziksel savunma saglayan kıyafetdir.Başarda çok fazla town a gidecegimizden, yani tabanwayı çok kullanacagımızdan hıza ihtiyacımız var.Yani bunuda pas geçiyoruz.

  PROTECTOR:%10 mana tasarrufu %10 hız.Armor ve germentin ortasında, karışık birşey.Ve ayrıca bu kıyafet, ileridede göreceğiniz gibi female (kız) charlara çok yakışıyor.Tercihim protector, isteyen armorda giyebilir ama germent size çok fazla hp pot harcattırır.

  Başladık ve kasıyoruz.

  char pvp charı ise (event kale savaşları ve meslek savaşlarında çok güçlü olmak istiyorsanız, full str. Canavarları seri kesmek ve başkalaırının size karşı ks yapmasını engellemek için ise full int.Fakat full inti tercih etmem.İllede çok damage vermek ve saglam vurmak istiyosan, al eline spear, nuker ol.Kaynakwh webhatti.com:

  bow char yapılandırması ve birzamanlar arayıpda bulamadıgım cevaplar


  STR seçtik ve yola devam...

  İMBUE(el yakma) str seçtik ve dolayısıyla bu cold olacak.Bu konu fire mı coldmu şeklinde hala gündemde olan ve forumumuzda da görebileceginiz bir konudur.Biraz mantık lütfen.Fire magigal damageyi katlayarak en çok vuran skildir.Yani ful intlerde aşırı derecede fazla vurur.Biz stryiz.5000 vurup 5000 damage yiyecegimize, 4500 vurup adamı dondurmak daha akıllıca deilmi??. EGer ful int olsaydınız bu imbueler vuruşunuzda büyük etki yapardı, ama şimdi sadadece statüslerden yararlanmaya calısacagız.Adam yanarsa 100-200 civarı canı gider ama bize 5k - 10k vurur.Donarsa canı gitmez, ama vuramaz.Fire öldürür, cold süründürür.Fire ile tek atabilirsiniz bazı full int charlara.Adam tuh be yattık der.Ama adam cold ile dondugu zaman (ister str ister int) size vuramadıgı için çıldırır.Klavyesini yumruklar.Ve size yaklaşamadan yatar.

  Lvl kasıyoruz.Bir çok sitede bow skillerinden alan saldırıları(birçok kişiye etki eden saldırılar )açılacak deniyor.Neden?? Siz pvp charısınız.Teke tekde çok güçlü olabilmek için bazı fedakarlıklar yapıp, bazı skilleri açmamalısınız.Alan skilleri çok kişiye etki ettiklerinden tek kişilik skiller akdar güclü deiller.''Peki 2 kişi saldırırsa ne olacak?'' bunu sormanız dogal.Ozaman bütün alan skillerini açsanızda adamları öldüremessiniz.2vs1 zaten adil bir dövüş deildir.Bide şunu sorabilirsiniz.Grup savaşlarda (event ve kale savaşları) bütün gruba dalarsak bizim adamlar onları daha kolay öldürmezmi?Okadar yardım severseniz ya cleric açın yada force skillerini açın.

  SKİLLER

  Öncelikle, acmanız gerekenlerin hepsini açabilmek için gap en az 2 olmalı.Yada açamadıgınız skiller oldugunda lvl atladıktan sonra gap bırakmak olacaktık.O lvl in bütün skillerini tamamlamadan dier lvle geçmemek size büyük fayda saglar.

  pvp charı için gereken 3 skill var.Anti devil bow adında 5 lvlde açılan mavi ve sık sık critical vuran skilimiz.Bu skill canavarlardada çok işe yarar.max

  combo:4 lü combonun geri itme özelligi size büyük avantaj verir.Yani bütün comboları maxlayın.

  ve 31 lvlde açılan halk arasında yıldız gibi salakça isimlerle tabir edilen en güçlü vuruşumuz.%350 PHY.Bu üç skill size yeter, ama unutmayın, bow skillerinde pasif olan herşeyi maxlayacaksınız.(break heavena rmor serisi süper görüntü veriyo max atrıca baya bi attack range veriyo)

  COLD:el yakma max

  2. sıradaki ileride çok iyi defans verir. max.Kaynakwh webhatti.com:

  bow char yapılandırması ve birzamanlar arayıpda bulamadıgım cevaplar


  3. sıradaki yawaşlatma skili bi işe yaramaz sallayın gitsin.

  4. sıradaki iğrenç ötesi koruma kalkanı skili iğrenç ama istege göre açabilirsiniz.Okçular için iyi sayılır.

  5. sırada frost nova, görünüşü güzel.İsterseniz kullanın ama açarsanız max gitmeniz gerekir.Arkadan gelirse dondurmaz.AZ dondurur.1-2 sn

  6. sırada buz nukesi, asla açmayın.siz strsiniz.

  7. sırada alınan damagenin bir kısmını mpden silen skill mevcut, ilk skill %20 sonuncusu %50. Yani başta biri size 100 vurursa, 80 hp ve 20 mp gider.İlerde biri size 10k vurdugu zaman 5k mp 5 k hp gider.Bunu açarsanız dikkatli olun ve bir nukerle karşılaştıgınızda topuklayıp o skili iptal edip saldırın çünkü, tek atacagınız, yada muhtemelen 2 atacagınız bir nuker yada staff size tek atamasada skill kullanmanızı önler.Ve siz onlara skill vuramadan 2. ateştopunu kafanıza yersiniz.1-2 saniyede dolar noolcak demeyin.Saniyelerin önemi var.

  COLD ARMOR: son sıradaki pasif skill. max

  SP FARM YAPTIYSANIZ AŞAGIDAKİ LİGHTİNG SKİLLERİNİDE MAXLAYIN

  LİGHTİNG.piercing force serisi max. wind walk max.concentration max.heavens force max.

  inşallah işinizi görür arkadaşlar tamamen kendı uploadım
   
 2. haso42

  haso42 rank8

  Kayıt:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  211
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  x:-903 y:1906
  Ellerine sağlık birçok kişinin işine yarayabilir
   
 3. mrtcnt

  mrtcnt rank8

  Kayıt:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  686
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konum
  Güzel paylaşım. Karakter yapılandırma bölümüne konulursa daha iyi olur kanımca. Biraz da resimlendirirsen daha iyi olur.

  Ama yine de eksikleri ve yanlışları var bence. Fire hiç açmamışsın light cold gitmişsin. Char str yani fire olmazsa iş yapmaz. Phy attack lazım sana. Imbue fire olmalı cold o kadar etkili değil. Zaten karşında bir cleric olunca hiç etkili değil. Bence cold fire pacheon ideal bir yapılandırmadır. İsteğe göre cold yerine light da olabilir. Koruma kalkanınada iğrenç ötesi demişsin. Aksine frost wall series skilleri pratikte en çok işe yarayabilen skillerden biridir.
   
 4. saksakci28

  saksakci28 rank8

  Kayıt:
  6 Aralık 2010
  Mesajlar:
  29
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Öncelikle teşekkür ederım düşüncenede saygı duyuyorum fakat bunlar bnm fıkırlerım fln deıl ztn bır cok sıtede acılmıs konularda ortak goruslerı bır araya topladım yanı bu şekilde yapılandıran ınsan sayısı daha cok bana kalsa bn force gıdıyorum bu sadece araştırmam