tuncay ateşMüşteriMesaj Tarihi: 26 Haziran 2009, 21:42Site Problemleri / Ödemeler Hakkındabenim sorunumu düzelte bilecek hiç bir yetkili yokmu şirketinizde

benim paaram başkasının hesabına yatırılmış ve bu sorunu kimse düzeltemiyor. bana ya arkadaşınız çalmıştır yada siz uyanıklık yapıyorsunuz gibi bir yazı göndermeyin bana beni arayın lütfen.

tuncay ateşMüşteriMesaj Tarihi: 26 Haziran 2009, 22:09hesaba yatırılan paranın dekonttaki tc no ile benim hesabımdaki tc nosunun kontrolü ve paranın yatırılıdığı hesaptaki tc nosunu kontrol etmenizi rica ediyorum. ayrıca dekontun elimde olduğunu ve geretiğinde bizzat şirketinize getireceğimi bilmenizi istiyorum. benim bilgilerimi bir başkasının bilmesi mümkün değildir. vede bir başka hesap açarak 3 kuruş için şerefsizlik yapacak karakterde bi insan değilim.

ILGIT YILDIRIMTeknik EkipMesaj Tarihi: 27 Haziran 2009, 00:49

Merhabalar Tuncay bey,

Bu tarz konularla sık olmasada karşılaştığımız oluyor ve bu konu ile ilgili yazıyı her ihtimale karşı zaten sitemize ekledik.

http://www.yorulma.com/yardim/detay/odeme-zaten-atandi-diyorda-benim-hesabimda-yok-9.html gerekli açıklamayı bu başlığı okuyarak edinebilirsiniz.

Saygılarımızla,

tuncay ateşMüşteriMesaj Tarihi: 27 Haziran 2009, 11:59

bana saçma sapan yazıları okutturmayı bırakıp sorunu çözmeye çalışsanız. çözemiyorsanız kim bu parayı hesabına eklediyse bana onun tel nosu verin. yada öle bişey yok siz aldınız benim paramı.

kontrol ederseniz benim ilk yatırmam değil. ben 13-15 yaşlarında çocukta değilim. bana düzgün bi cevap veremiyorsunuz sadece bu para başka hesaba yüklenmiş.

kim kardeşim bu hesap sahibi. onu aradınızmı beni aramak çok zor geldi size. anlaşıldı şirketinize gelmem gerekiyor

ILGIT YILDIRIMTeknik EkipMesaj Tarihi: 27 Haziran 2009, 12:15

Merhabalar Tuncay bey,

Bahsetmiş olduğunuz, Yapıkredi Bankası hesabımıza yapılan, 26.06.2009 Tarihli XX TL , XXXX işlem nosu ile yapılan ödeme bir üyemize atanmıştır. Ofisimize gelseniz bile bu durum hiç birşeyi değiştirmeyecektir. Siz nasıl 13-15 yaşında çocuk değilim diyorsanız, bizlerde yeni hizmet vermeye başlayan bir yer olmadığımızı piyasada bu konuda hizmet veren ilk site olduğumuzu hatırlatırız.

Size verilen başlıkta sorulan sorular aynen aşağıda ki gibidir;

1. Uyanık insan çok, en yakın arkadaşı ne zaman hangi bankaya ne kadar ödeyeceğini biliyor, ödeme yapıldıktan sonra arkadaşı (!) gelip ödeme bildirimini yaparak, ödemeyi kendi hesabına geçirip alışveriş yapıyor.

2. Bazı kendini uyanık sanan kişiler farklı üyelik açarak belki dalgınlıklarına gelir, ben iki farklı üyelikten aynı bildirimi açayım, oh çifte ürün alayım diye düşünen kişileri hizmet verdiğimiz yıllar içerisinde çok gördük (sinirlenmeyin canım hemen, bunu yapıyorsun demedik ki biz sadece açıklama yapıyoruz, yarası olan gocunur derler aman sinirlenmeyin, tepki göstermeyin herşeyi açıklamakla yükümlüyüz)

3. Başka bir üyeliğe paranız aktarıldıysa bu bizim suçumuz değildir! Nedenini hemen açıklayalım, bizler birebir bilgi isteriz. Zaten yapmış olduğunuz ödeme bildirimlerinde birebir bilgiler uyuşmazsa bankalardan kopyalayıp, yapıştırarak kendi sitemize eklediğimiz bilgileri bizlerin hata yapmaması adına zaten sitemiz göstermez. Bu nedenle bilgiler birebir uyuşmuyorsa öncelikle bizim sitemiz bizim ödeme bildirimini onaylamamıza izin vermez, bu bildirime uygun ödeme yoktur der.

Eh durum böyle olunca, arkadaşlarınızdan, yakın çevrenizden ya da kafenizde ödeme yaparken kalkıp sizlerin ekranını görmeyen kişi nasıl olurda, hangi bankaya, ne şekilde ne kadar, kimin adından (ya da işlem no, telefon no), hangi tarihte ne kadar para yatırıldığını bilebilir? Bu durumun sorumluluğu bizlere yüklenemez.

Bunlar dışında konu hakkında yapabileceğimiz hiç birşey yok. Bizler açıklamamızı sitemizde yazdık. Kaldı ki bayilerimiz orada ki açıklamalara ek olarak, dükkanlarına gelen müşterilere ya da çalışanlarına para yatırtırabiliyorlar ve bu durumu kullanmaya çalışan bir kaç üyeyle daha öncede karşılaştık. Konu hakkında ki gerekli açıklama ve izlenecek yolu sizlere belirttim. Bunun dışında herhangi bir işlem yapamıyoruz.

Saygılarımızla,

tuncay ateşMüşteriMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 18:15

ben sorunumu sanırım anlatamadım size

1 hiç birzaman cafelere gitmem

2 bırakın mahellemi istanbulda bu oyunu oynayan birini tanımam

3 ben para yatırırken atm yakınlarında bile kimseler yoktu

4 para yatırıpda onu başkalarına söylecek kadar çocuk değilim

5 siz hala sorunu kendinizde değil bende arıyorsunuz.

nasıl arayacağını bilmiyorsanız ben sölim!..

benim daha önce yapılan ödemelerime bakın aynı atm daha öncede kullanıldığını göreceksiniz.

sonrada o parayı hesabına geçiren adamın ödemelerine bakın daha önce oradan ödeme yapmışmı veya yapması mümkünmü (istanbul dışı olabilir)

eğer sizin düşündüğünüz gibiyse ya ben uyanık yada arkadaşımsa bunu yapan bana o kişinin tel nosunu neden vermiyormusuz? 40 tl beni batırmamaz zenginde etmez. ben sürekli müşterinizim.

bu olayı gördüğüm kadarıyla düzeltmeye çalışmak yerine nasıl olsa para hesabımaza geçti bizene onun derdinden kendi derdine yansın diyorsunuz. sitenizde yenilik yapılmış bunu yaşanan olayda hiç bir bağlantısı olamazmı? nese bunu çözmeyeceksiniz sanırım bana aptalca yazıları gönderip durdunuz. oynadığım serverde bu konuyu globallerle 2-3 ay boyunca anlatacağımdan şüpheniz olmasın.

o para kimin hatası yüzünden bu hale geldiyse ALLAH çocuklarından çıkartsın.

ILGIT YILDIRIMTeknik EkipMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 18:25

Merhabalar Tuncay bey,

Bankaya gidip sorabilirsiniz. Bu ödeme bilgilerinizi sadece sizler biliyorken, nasıl olurda başka biri sizlerin haberi olmadan bu bilgilerle ödeme bildirimi açabiliyor? Böyle bir durumda suçlu yine bizler değil, bankanın sistemi olacaktır ki bu kadar kötü bir sistemin önüne mutlaka banka çoktan geçmiştir.

Aynı şekilde bizlere mümkün mü diye soruyorsunuz ancak bizlerin sorusunu halen cevaplamamışsınız. Yukarıda kopyalayıp yapıştırdığımız yazıda ki soru aşağıdadır;

Eh durum böyle olunca, arkadaşlarınızdan, yakın çevrenizden ya da kafenizde ödeme yaparken kalkıp sizlerin ekranını görmeyen kişi nasıl olurda, hangi bankaya, ne şekilde ne kadar, kimin adından (ya da işlem no, telefon no), hangi tarihte ne kadar para yatırıldığını bilebilir?

Böyle bir durumun tek açıklaması, bilgilerinizin bir başkası tarafından bilindiği, sizin tarafınızdan paylaşıldığı ya da sizler tarafından birden fazla üyelikle tek ödemeyi çift üyeliğe aktarmaya çalışılmasıdır.

Bizler yukarıda konu hakkında açıklamamızı yaptık. Bu tarz ödemelerin, ödeyen kişi tarafından paylaşılmadığı, ya da yakın çevresine konu hakkında bilgi vermediği sürece başkası tarafından bilinmesi mümkün değildir.

Bizler sitemizde açıkladığımız kurallar ve prensipler üzerinde haraket etmekteyiz.

Saygılarımızla,

tuncay ateşMüşteriMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 18:31

ozman bana ödemeyi kendi hesabına geçiren kişinin tel nosunu neden vermiyorsnuz

nasıl olsa onu yapan ben veya arkadaşım değilmi ve ayrıca siz inceleme yaparken neleri incelediniz

o hesabın sahibi atm ye yakın bir bölgedemi? bana kalırsa bu olayda daha farklı durum var

ILGIT YILDIRIMTeknik EkipMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 18:32

Merhabalar Tuncay bey,

Böyle bir durumda olayda nasıl bir farklı durum olup olamayacağını bankanıza sorabilirsiniz.

Saygılarımızla,

tuncay ateşMüşteriMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 18:33

hangi aptal arkadaşlarına giderde ben para yatırdım işlem no şu bukadarda para yatırdım der

ILGIT YILDIRIMTeknik EkipMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 18:38

Merhabalar Tuncay bey,

Diyen olabiliyor, çift ödeme yapıp almak için önce ana üyelikten aktarıldıktan sonra ya da bilen biri tarafından bilgi çalınabiliyor. Neredeyse 4 yıldır bu işi yapan bir yer olarak benzeri durumlarla daha önce karşılaştık ve konu hakkında bizlerin sorumlu tutulamayacağına dair yazımızı sitemizdede yayımladık. Durum ne olursa olsun bizlerin değil, kullanıcının hatası ya da bilgisi dahilindedir.

Saygılarımızla,

tuncay ateşMüşteriMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 18:50

siz net olarak bana bi cevap vermiyorsunuz. ben bilgilerin benim yakın çevrem tarafından veya yatırma işleminde başkasının eline geçmesi mümkün değil olasılık (0%). başka bir hesap açmadığımdan gayet eminim. bunların dışında olası ihtimal nedir?

inceledik diyorsunuz ne incelediniz? benim sitenize bağlantı kurduğum ıp adresleri belli parayı hesabına yatıran kişininde öle değilmi? siz bunları inceledinizmi peki ? benim le ne tür bi bağlantı kurdunuz bu olayda. siz tek bişey öğrenmişsiniz sorumlu biz değiliz. peki kim ? sitenize güvenerek para yatırıp alış veriş yapan ve bunu sürekli tekrarlayan ben mi? yoksa şuan o parayı kullanan öteki hesap sahibimi?

yoksa bütün olasılıkları incelemeden mağdur kişiyi suçlayan sizlermi ?

sorunun bende olduğuna nasıl karar verdiniz ne tür bi inceleme yaptınız bunları bana nede bildirmeden

senin arkadaşın çaldı veya sen 2 hesapla fazla ürün almaya çalışan birisisin diyorsnuz.

para nasılsa hesapta sen kendi derdine yanmı diyorsnunuz bana açıkca bişey söleyin lütfen

ILGIT YILDIRIMTeknik EkipMesaj Tarihi: 28 Haziran 2009, 20:27

Merhabalar Tuncay bey,

Biz net olarak cevap verdik. Bu tarz bilgilerin parayı yatıran kişi tarafından paylaşılmadıkça ya da yatıran kişiden alınmadıkça bilgisinin olamayacağından sizlere daha önce yazdıklarımızdan ve sorduguğumuz sorularla anlatmaya çalıştık.

Yazdığımız cevaplara ve konu hakkında sitemizde bulunan açıklamaya istinaden biletinizi kapatıyorum.

Saygılarımızla,

olayı b anlatırsan daha ii olur gibime geliyo konuşmlardna öncesinide anlat bence bize

önceside zaten konuşmalar arasında var.
olay şu
bankamatikden öğle saatlerinde tc numaram ila para yatırdım akşamda evden ödeme bildirimi yaptım. bildirim 40 dk bekledi baktım sonra silinmiş. tekrar bildirim yaptım hemen geri silindi. sonra canlı yardıma başvurdum. bana verilen cevap girdiğiniz makbuz nosu ila yapılan ödeme başka bi hesap sahibi tarafında yapılmış. gerisi konuşmalarda zaten

redo demiş ki:
önceside zaten konuşmalar arasında var.
olay şu
bankamatikden öğle saatlerinde tc numaram ila para yatırdım akşamda evden ödeme bildirimi yaptım. bildirim 40 dk bekledi baktım sonra silinmiş. tekrar bildirim yaptım hemen geri silindi. sonra canlı yardıma başvurdum. bana verilen cevap girdiğiniz makbuz nosu ila yapılan ödeme başka bi hesap sahibi tarafında yapılmış. gerisi konuşmalarda zaten
hmm

bence ortalarda2 tarafında bilmediği bi olay dönmüş adamlar 40 tl için bunu yapmazlar ztn ne mağdur tarafsın bence onların işyerinde çalışanbiri yaptı :!!&%&! valla mağdur oluğ çare bulamamak gıcık bi durum

zaten söz konusu para değil. hem seni yalancı çıkartıyorlar hemde 2 hesapla dolandırıcılık yapmakla suçluyorlar. ortada 1 suçlu kalıyor oda ben onlara göre. parayı hesabanı geçirenin hırsız olma ihtimalini kabul ediyor ama bişey yapmıyorlar

Bende botsmall dan alışveriş yapıyorum.
Şimdiye kadar herşey iyi.Hİzmetlerinden memnunum.
Ama senin olayını aydınlatmak zorundalar.

Merhabalar,
Öncelikle bizler zaten konu hakkında gerekli açıklamamızı yaptık.

Aldığımız cevapta yukarıda ki gibi oldu.
Aynı zamanda redo adlı kullanıcının sorunundan önce sitemize eklediğimiz ayrıntılı açıklama;
http://www.yorulma.com/yardim/detay/odeme-zaten-atandi-diyorda-benim-hesabimda-yok-9.html

Basit bir soru sorduk ancak hiç cevap alamadık sizlerden;
Arkadaşlarınızdan, yakın çevrenizden ya da kafenizde ödeme yaparken kalkıp sizlerin ekranını görmeyen kişi nasıl olurda, hangi bankaya, ne şekilde, ne kadar, kimin adından (ya da işlem no, telefon no), hangi tarihte ne kadar para yatırıldığını bilebilir? Bu durumun sorumluluğu bizlere yüklenemez.

Bizler yıllardır, ilk site olarak bu tarz hizmetleri veren bir yeriz. Günde 300 den fazla sipariş (toplu alım yapılan siparişleri tek sipariş gibi son kullanıcı bazında yayarsak 1500 den fazla sipariş) alan bir sitenin 40 TL lik bir ödeme için böyle birşey yaparak, kendi prestijine ve kendi çalışma ahlakını, prensiplerini düşünmeden yapması sizce ne kadar mantıklı?

Oyunlarda görüyoruz, benzeri olayları scammer, dolandırıcı v.s. diye bir çok tabir bulunuyor. Oyunlarda olurda oyun satıcılarına böyle kişiler denk gelmez mi? Oyunda karşılaşabileceğinizden çok daha fazlasıyla bizler karşılaşıyoruz.

Daha sonra tehdit vari olarak bu şekilde cevap veriliyor. Hani belki uyarı diyeceksiniz, ama önceki haraketleri ve küfürle sorunu çözmeye çalışması gibi kötü niyetleri göz önüne alınarak bu mesajda da iyi niyet yerine;
Hani ben reklamınızı bile kötü olarak yaparım. Forumlara yazarım bana o ödemeyi bu üyeliğimede atayın. Şeklinde gözükmekte.

Bir kaç soruyla özetleyelim;
1. Bir oturup mantıklı düşünün. Oyunlarda bu kadar çok hilakar, dolandırıcı varken, bizim gibi oyun ürünlerini satan yerlere bu tarz kötü niyetli kişilerin dadanması olası değil mi?
2. Bizlerden alım yapanlar biliyor, ödeme bildirimi açarken, ödeme şekli (ATM, Havale v.s.), ödemenin yapıldığı tarih, ödemenin yapıldığı banka, ödenen tutar ve açıklama yani işlem numarası, telefon numarası, tc kimlik no ise yatıranın adı soyadı, havale v.s. ise hesap sahibi adı ya da hesap şirket hesabıysa, şirket adı, kartla yatırıldıysa kartın ilk 6 hanesi ve son 4 hanesini istemekteyiz. Bankalardan bire bir olarak gördüğümüz bilgiler ödeme bildiriminde yoksa ilgili ödeme bildirimini onaylamıyoruz. Hatta ve hatta ödeme bildirimlerim sayfasından onaylanan ödeme bildirimlerinize tıklarsanız bankada bizlerin gördüğü gibi direk bankadan kopyalayıp, kendi sitemize yapıştırarak bu bilgiyi ekliyoruz ve müşterilerimizde bankada gözüktüğü gibi ödeme kaydını görebiliyorlar. Doğru mu değil mi?
3. Ödeme bildirimlerinin onay işlemi böyle olunca, 1. sorumda ki problem üzerine eklenince, sizlere yeni bir soru sormak istiyorum. Ödeme bilgilerinizi bilmeyen biri nasıl olurda sizden önce İŞLEM NO belirterek YKB ye yapmış olduğunuz ödemeyi kendi hesabına aktarabilir? Şayet bu ödemeyi siz yaptıysanız, demek ki bilgileri paylaştınız dolaylı yoldan ya da direk olarak. Sizden önce tamamiyle doğru bilgilerle başka bir üyenin bildirimi açması ve ürün alımı yaptıktan sonra sizlerin bu sorunla bizlere gelmesiyle bizler ne yapabiliriz?
4. İlk 3 soruma takiben, 3. sorumda sorduğum gibi bizler ne yapabiliriz? Bizlere küfür eden, tehdit vari linkler veren, ödemem başkasına atanmış diye gelen herkese bizler kredi yüklersek daha ne kadar buralarda durabiliriz ya da herhangi bir şirket ne kadar buna dayanabilir? Böyle bir şeyin duyulması halinde yaşanacak sorunları tahmin etmek hiçte güç değil.

Bu tarz kötü niyetli kişilere bizlerin tavrı kesin ve açıktır. Bizler açıklamamızı yaptık, sorularımızı yönelttik ve cevap alamadık. Cevap yerine küfür edildi, tehdit vari forumlarda yazmış olduğunuz adresler verildi. Böyle kişilerin isteklerini yerine getirmek (eskiden denedikte, aman uğraşmayalım 40 TL mi 30 TL mi atayalımda problemlerle boğuşmayalım dedik ancak...) hiç bir zaman son olmuyor tam aksine firmanın sonunun bir başlangıcı oluyor. Arkadaş çevrelerine v.s. bu tarz bilgileri yayıyorlar, başka kullanıcı adları açarak tekrar aynı şekilde ödemem başkasının hesabına atanmış diye tekrar geliyorlar ve bu tarz gelen kişilerin sayısı kötü niyetli kişilerin ben böyle yaptım ürün aldım sizde yapın diye arkadaşlarına bilgi vermesiyle sürekli artış gösteriyor.

Bu sebeplerden dolayı, ödeme bilgilerinin, ödeme yapan kişi tarafından dolaylı ya da direk yoldan paylaşılmadığı sürece başka birinin bu bilgileri birebir bilmesinin imkansız oluşu nedeniyle bizler gerekli açıklamamızı yaptık. Konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok.

Bizleri bilenler biliyor, bizler dürüst çalışarak buralara sizlerin desteği ile gelip bir marka olduk. Bu tarz mesajlarla ilgilenmememiz hatta ve hatta cevap vermemiz gerekiyor. Ancak bu seferlik madem bu şekilde taşınmış, madem başka EL üyeleri açıklama yapmamızı istedi, bizlerde ilk ve son defa olarak konu hakkında açıklamamızı yapalım istedik. Sonuç olarak gerekli bütün açıklamalar sitemizde bulunmaktadır.

Saygılarımızla,

Yukarı Alt