1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bot ve Sistem hatalarına kesin cözümler.


 1. My_Phisluq

  My_Phisluq rank8

  Kayıt:
  5 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Arkadaşlar gördüğüm kadarı ile tbot isrobot vs sorunları gittikçe artmaya başladı ve bir çok arkadaşımızda hangi sorunla nasıl başedebileceği konusunda ne yazıkki yeterli bilgiye sahip değil buda ayrı bir konuyken birde yardımcı programlar gereksinimleri var, burada bugün aldığım bir kararla herkese yardımcı olmayı umarak oyun hataları ile ilgli genelde yaklaşılmayan taraflarına yer vererek klişe çözümler dışında çözümler ve gerek duyabileceğiniz programları vereceğim.
  Bu anlatım ve paylaşım ile bazı hatalardan sizleri kurtarabilrsem ne mutlu bana, umarım burayı takip eden ve konudan faydalanan arkadaşlar olacaktır.

  1 - Bildiğiniz gib Tbot un sağlıklı çalışması için bir takım programa ihtiyacı var malesef ve özelliklede C++ hatası hepimizin başağrısı durumunda öncelikle ondan bir kurtulalım bunun için sistemimize c+ ile kodlanmış programları tanıtmamızı gerekmektedir, ve onları rahat çalıştırması için C++ komponentini yüklemeliyiz alttaki 2 link c++2005 ve c++2008 linkleridir , bazı bilgisayarlar 2005 ile hata vermezken bazıları ise 2008 ile doğru çaışmaktadır siz ikisiide çekerek tek tek deneyiniz.
  Sonuç , artık potcuda c+ hatası almayacaksınız.

  Buradan "Visual C 2005"

  Buradan "Visual C 2008"

  2 - isrobotta bazı hataların çözümü ise visual basic desteğinden geçmektedir bunun içinde altta yer alan vbrun dosyasını yüklemeniz sizi rahatlatacaktır

  Buradan "Visual basic Run 60"

  3 - Bir çok arkadaşımız systeminde bazı dll hataları alabiliyor bu gerek botlarda gerekse başka uygulamalarda ortaya çıkan bir şey ve eksik DLL hatası alırız, altta verdiğim likteki library files ile genelde kaşılaşılan ve ihtiyaç duyulan bütün dll ler systemize entegre edilecektir ve bu sıkıntıdanda kurtumuş olacaksınız.

  Buradan "Libraryfiles"

  4- Bir çok sitede karşılaşılan java hataları vardır bilgisayarınıza java yüklemiş olsanız bile bazı java uygulamaları düzgün çalışmayabilmektedir bunuda alttaki java yı yükleyerek kısmen halledebilirsiniz.

  Buradan "java"

  5 - Arkadaşlar bazen systeminizde istemediğiniz uygulamalar çalışmakta ve hangi uygulama nedir diye CTRL + ALT + Del tuşlarına basıp baktığımızda dahi ne nedir anlayamayabiliyoruz bunun için de alttaki ufak program ile bütün kullanılan system kaynaklarını görebilirsiniz.
  Altta programın ufak bir tanıtımını sunuyorum. özellikle system konusuna hakim arkadaşların uzmanca yönetim sağlayabilmesini sağlayan bu program ile bir çok şeyin ne olduğunu artık daha ii anlayacaksınız.

  Windowslara Tam yönetim Process Explorer

  Process Explorer gelişmiş bir işlem yönetme aracı. Bu program ile Windows'unuzun Görev Yöneticisi (Task Manager) artık devre dışı kalıyor. Process Explorer sisteminizdeki işlemlerin en detaylı bilgilerini size sunmak için geliştirilmiş. Size işlemin ikonu, komut satırı, tam resim yolu, hafıza istatistikleri, kullanıcı hesabı, güvenlik özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi verebilen bu yazılım ile işlemlere zoom yaptığınız takdirde işleme ait yüklenmiş DLL'lerin listesini görebilir veya kullanılan işletim sistemi kaynaklarına göz atabilirsiniz.

  Arama yeteneği ile herhangi bir kaynağın açıldığı işlemin izini sürebilirsiniz. Dosya, klasör veya kayıt girdilerinin kullanımlarını veya DLL yüklemeleri yapan işlemlerin listesini elde etmek artık Process Explorer (İşlem Gezgini) ile çok kolay.

  Process Explorer yönetici ayrıcalıkları gerektirmeden Windwos 9x/Me, Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP, Server 2003, ve 64-bit Windows versiyonları ve Windows Vista üzerinde çalışabiliyor.

  Versiyon 11 ile yeni treelist kontrolü eklenmiş bulunuyor böylece kullanıcı arayüzü daha basitleştirilmiş bulunuyor. Güvenlik tabına getirilen grup işaretlemeleri ve SID görünümü yanında Windows Vista ayarlamaları ve düzeltmeleride son sürümde yapılmış durumda.

  Buradan ProcessExplorer

  6 - Veee en önemli olaylardan biri başımıza bela olan trojanlardır çoğu zaman yeterli temizleme yapmayan programlardan düzinelerce yükleyerek bunlardan kurtulmaya çalışmaktayız bir çok program ise yetrsiz kalmaktadır altta ise bunu tek kalemde halledecek bir programımız var XoftSpy.

  Trojanlara kesin çözüm Xoftspy 4.33 Full

  Arkadalar Xoftspy kendini dünyaca kanıtlamış ve etkili bir Tojan ve spy temizleme aracıdır, kullanımı son derece kolay ve etkili, Trojan yakalama ve temizleme konusunda neredeyse rakipsiz bir ürün, malesef bu ürünün son versiyonlarında krakler pek işe yaramıyor ve ilk update'de program kısıtlı sürüme dönüyordu, verdiğim Xoftspy ve ilacı ile zahmetsiz bir kurulum ve ilaçlama yapabilirsiniz. programı full sürüm yaptıktan sonra updatesini yaparak full kullanmaya devam edebilirsiniz.
  Not:Antivirüsler doğal olarak ilacının malware içermesinden dolayı ilaçlamaya izin vermemektedir antivüüsünüzü kapatıp ilaçlamayı öyle yapınız ve ilaç dosyasını geri elle siliniz.
  Bi Not daha :ilaçlamayı ilk kurulumdan sonra programı açmadan kullanmadan ve update yapmadan önce yapmanız gerekmektedir, aksi taktirde kısıtlı sürüme dönme olasığınız yükselir.

  Buradan XoftSpySE_433

  Tarama sonucu

  7 - ve bu son likin knumuzla alakası olmamakla beraber bir çok arkadaşımızın işine yarayacağını düşündüğümden bonus olarak katıyorum Clone CD ile kopya korumalı Cd lerinizi bile birebir kopyalayabilirsiniz.

  Buradan Clone Cd

  Arkadaşlar burdaki programlar herzaman elinizde ve ayrı bir köşede bulunması gereken programlardır şimdi kullanmazsanız dahi çekin arşivinize katın her zaman lazım our.

  umarım burdaki anlatımlar ve programlar ile kısmende olsa bazı arkadaşlar bir çok sorundan kurtulur.

  Dosyaların hiç birisinde virüs vb eklentiler yoktur kesinlikle tarafımca defalarca test edilmiş ve ondan sonra bizzat tarafımdan upload edilmiştir.
  Moderatör arkadaşlar kontrol edebilir ve en ufak dahi zararlı bir yazılım barındırması durumunda konuya kilit banada ban verebilirler.

  Herkese sorunsuz ve iyi oyunlar dilerim.

  Not: Alıntı yapacak olanların kaynak belirtmesini rica ederim.

  Devam edecek..

  Devam ediyor :)

  8 - Microsoft Dotnet yada Framework olmazsa olmaz programlarımızıda upload ettim ve artık onlarıda çekebilirsiniz.
  altta 1.1 ve 2.0 sürümleri yer almaktadır bir çok sistem için bunlar yeterli gelmektedir bazı özel uygulamalar 3.0 ve 3,5 istesede bizim konumuzda o ihtiyaç yok ve çekmenize de gerek yok onun için bu ikisini çekip sırayla kurmanız yeterldir.

  Microsoft Net Framework 1.1
  Buradan Dotnetfx 1.1

  Microsoft Net Framework 2.0
  Buradan Dotnetfx 2.0

  Konu sabitlenirse sevinirim...!
   
 2. MassiveAttack

  MassiveAttack rank8

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.329
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Güzel derlemişsin, devam ettirmen dileğimle..


  - Linkleri microsoft download centerden vermen, güncelleme derdinden kurtulman için iyi olurdu..