1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Borç intihara sürükledi !


 1. Laistrogon

  Laistrogon rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.876
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Karşıyaka 35½ Takım : Karşıyaka SK

  MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde, öğrenim gördüğü dershaneye olan 5 bin TL'lik borcu nedeniyle annesinin cezaevine girmesi üzerine psikolojik bunalıma giren 18 yaşındaki Soner Semih Sipahi, evlerinin balkonundaki çardağa kendini asarak intihar etti. Sipahi, arkasında ‘Herkes hakkını helal etsin. Bu duruma daha fazla dayanamayacağım’ yazılı not bıraktı.

  Fethiye'de 48 yaşındaki Emine Sipahi, geçen Ağustos ayında oğlu Soner Semih Sipahi ile kızı 16 yaşındaki Özlem Sipahi'yi derslerinin daha iyi olması için dershaneye yazdırdı. Ancak şoförlük yapan eşi 52 yaşındaki Mustafa Sipahi, dershane parasını ödeyemeyince biriken borç yüzünden dershane yönetimi, senetlerde imzası bulunan anne Emine Sipahi'yi mahkemeye verdi.

  Faiziyle birlikte yaklaşık 5 bin TL olan borcu ödeyemeyen Emine Sipahi, icra işlemleri sırasında ödeyeceğini taahhüt etmesine rağmen ödemediği için çıkarıldığı mahkeme tarafından 2 ay önce tutuklanarak Muğla Cezaevi'ne gönderildi. Bunun üzerine annesinin kendisinin yüzünden cezaevine girdiği düşüncesiyle bir süredir psikolojik bunalıma girdiği belirtilen Soner Semih Sipahi, dün gece saat 22.30 sıralarında evlerinin balkonunda bulunan demir çardağa bağladığı iple kendini asarak intihar etti. Sipahi arkasında, “Herkes hakkını helal etsin. Bu duruma daha fazla dayanamayacağım” yazılı not bıraktı.

  Oğlunun ölümünden dolayı dershane yönetimini sorumlu tutan baba Mustafa Sipahi, “Bizi çok zor duruma düşürdüler. 1000 liralık borcu faizlerle 5 bin lira yaptılar. Evimizi satıp borcumuzu ödemeyi düşünüyorduk. Dershane yönetimi biraz daha bekleseydi, hem karım cezaevine girmeyecekti, hem de çocuğum bu durumları düşünüp intihar etmeyecekti” diye konuşti.

  Olayla ilgili soruşturma sürüyor. :!!&%&!
   
 2. Laistrogon

  Laistrogon rank8

  Kayıt:
  5 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.876
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Karşıyaka 35½ Takım : Karşıyaka SK

  İnsanları bu durumlara düşüren dersanelere sömürten böyle eğitim sistemi oldukça daha çok acılar yaşarız.
  Yazık olmuş. Allah yakınlarına sabır versin. :!!&%&!
   
 3. Inception

  Inception rank8

  Kayıt:
  23 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.249
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
 4. XpressPower

  XpressPower rank8

  Kayıt:
  12 Ocak 2010
  Mesajlar:
  363
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bırası Türkiye :cry: