1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Bolt'un yeni hedefi 9.4 saniye


 1. Sensei

  Sensei rank8

  Kayıt:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  500
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sanal alem..

  Kendisine ait 100 metre dünya rekorunu Berlin'deki Dünya Şampiyonası'nda geliştiren Usain Bolt, yeni hedefinin bu mesafeyi 9.4 saniyede koşmak olduğunu söyledi.

  Bolt, geçtiğimiz yıl 16 Ağustos'ta Pekin Olimpiyatları'nda 9.69 koşarak kırdığı 100 metre dünya rekorunu tam bir yıl sonra 9.58 koşarak yeniledi.

  Berlin'deki Dünya Şampiyonası'nda fizik ve mantık kurallarına meydan okuyan bir dereceyle altın madalya kazanan 22 yaşındaki Jamaikalı sprinter, hedefinin 9.4 saniye olduğunu söyledi.

  Bolt, "sanırım 9.4 saniyeye indiğimde sınıra dayanmış olacağız ama böyle şeyler bilinmez. Ben dünya rekoru için koşmuyorum. Sadece çalışmaya devam edeceğim" dedi.

  Genç atlet, "amacım piste çıkıp bu işi kotarmaktı. Çünkü zor bir mücadele olacağı belliydi. İyi çıkış yaptım, 20 metre sonunda işin rengi belli olmuştu" diye konuştu.

  9.71 koşarak ikinci sırayı alan 2007'nin dünya şampiyonu Tyson Gay, Bolt'un 9.6 saniyenin altına inmesine şaşırmadığını söyledi.

  ABD'li sprinter, "size birilerinin 9.5 saniyede koşmanın mümkün olduğunu söylüyordum. (Bolt) başardığı için mutluyum. Bir insanın bunu yapabileceği ispatlandı. Ne yazık ki o kişi beş değildim ama bir gün ben de bunu başaracağıma inanıyorum" dedi.

  Kasığındaki problemi mazeret olarak öne sürmediğini belirten Gay, "elimden gelenin en iyisini yaptım" diye konuştu.

  Gay ve Bolt bir aksilik olmazsa perşembe akşamı 200 metre finalinde kozlarını paylaşacak. Bu mesafede dünya rekpru 19.30 ile Usain Bolt'a ait.


  [​IMG]