1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bobo için 5.5 milyon avro!


 1. Black Pearl

  Black Pearl rank8

  Kayıt:
  31 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bize Her Yer Trabzon ...
  [​IMG]
  Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu, Bobo ile ilgilenen Fransız Saint Etienne Kulübü ile görüşmeleri sürdürdüklerini söyledi.

  Soğancıoğlu, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, Bobo konusunda Fransız kulübünün birkaç gün önce 4,5 milyon Avro teklif ettiğini belirterek, ''Biz bu teklifi uygun görmedik. Daha sonra 5,5 milyon Avro'ya çıktılar. Görüşmeleri yazışmalarla yürütüyoruz. Karşılıklı görüşmeler olmadı. Belli bir miktarı peşin, kalanı da banka teminatıyla vadeli teklif ettiler. Teminat mektubunun öne çekilmesini istedik. Resmi peşinat kısmını kabul ettik. Bu görüşmeler oyuncumuzun kabul etmesi şartıyla geçerlidir'' dedi.

  Bobo'yu gözden çıkardıkları şeklinde bir durumun algılanmaması gerektiğini kaydeden asbaşkan Soğancıoğlu, ''Bobo'yu gözden çıkarıyoruz diye bir şey yok. Hiçbir menajere Bobo'yu satış yetkisi vermedik. Bu oyuncumuz iyi bir oyuncu. Avrupa'da çok kulübün istediği ve izlediği bir oyuncu. Oyuncularımızla ilgilenmek isteyen kulüpler varsa resmi teklife geçerler. Biz de şartları değerlendiririz. Yoksa Bobo'yu, 'satıyoruz, gönderiyoruz' yaklaşımında bulunmadık'' diye konuştu.

  Ertunç Soğancıoğlu, kulüple yaptıkları görüşmede anlaşma konusunda yüzde 100 ''Tamam'' demediklerini vurgulayarak, ''Bu görüşmelerde 'Tamam' dedikten sonra kulübün oyuncuyla görüşmesi gerekir. Bobo da gitmek isterse değerlendiririz'' dedi.

  "KONTENJANIMIZ ŞU ANDA DOLU"

  Kadrolarında 8 yabancı oyuncunun bulunduğunu kaydeden siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, ''Yabancı kontenjanımız dolu. Herhangi bir oyuncu göndermeden transfer etme olanağına sahip değiliz'' derken, Arjantinli oyuncu Delgado konusunda ise, ''Delgado, Beşiktaş'ın lisanslı oyuncusudur. Normalde Beşiktaş'ın kontenjanında olan biri. Bir iki ay içinde iyileşip takıma katılmak istediğini kendisi de beyan ediyor. Şu an kadro yapımız itibariyle bugün için yabancı oyuncu alma hakkımız söz konusu değil. Delgado'nun 2 yıllık sözleşmesi var. Sözleşmesinin haklarına sahiptir'' diye konuştu.

  Türkiye'deki yerli oyuncuların hepsine baktıklarını kaydeden Soğancıoğlu, şöyle konuştu:

  ''Teknik direktörümüz Mustafa Denizli geçen sezon 21 oyuncuyla devam etti. Üçüncü kaleciyi de sayarsak cezalı ve sakat oyuncuların olduğu dönemde 18 kişiyi rotasyonda çok iyi kullandı. Kendisiyle görüştüğümüz de bu sezon 23-24 kişiyi geçmeyeceğini ifade etti. Beşiktaş'ın yoğun bir kadrosu var. Bu kadro şampiyon olmuş bir kadro. Takviyeler yapıldı. Transferde söylenildiği gibi eksiği olduğunu düşünmüyorum. Orta saha olarak değerlendirildiğinde Yusuf ve Tello var. Bir oyuncuyu gönderip birini aldığımızda yine 8 yabancı oyuncu olacak. İki oyuncu yine kenarda oturacak.

  Kolay bir unsur değil. Maliyet olarak düşünmek lazım. Kamuoyu, Beşiktaş'ın ligde yeterli olacağını, Şampiyonlar Ligi'nde ise yeterli olmayacağını düşünüyor. Bir oyuncuyla Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacaksak tabii ki o yatırımları yapalım. Ama alacağımız oyuncu Şampiyonlar Ligi'nde ne kadar etkili olur, onu düşünmek lazım.''
   
 2. Cynosure

  Cynosure rank8

  Kayıt:
  22 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  2.329
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  bobo giderse bjk ne yapacak şampiyonlar liginde inş gidebildiği yere kadar gider ama zor ya inş barca fln denk gelmez