1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

BMW 2009 sonunda Formula 1'den ayrılıyor


 1. Platiny

  Platiny rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.256
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Martingen Straße
  Şehir:
  S.Agustin/Madrid
  BMW bugün gerçekleştirdiği basın toplantısı sonrasında 2009 sezonunun bitiminden itibaren Formula1'den ayrılacağını açıkladı.

  - Resim Silinmiş.

  Karar bu sabah BMW'nin Münih'teki merkezinde gerçekleştirilen toplantıda açıklandı. BMW Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Norbert Reithofer konuşmasında bu kararın markanın gelecek stratejileri yönünde alındığını söyledi.

  "Bu bizim için tabi ki zor bir karardı. Ancak bu karar firmamızın stratejileri yolunda atılmış önemli bir adım."

  "Kalite, çevresel uyum ve gücünü devam ettirmede önemli bir faktördür. Firmamız bu alanda liderliğini sürdürmek istemektedir. Bizim bir numaralı stratejimize göre şu andaki bütün projelerimizi bizim ve kalitemiz üzerindeki etkilerine göre tekrar değerlendiriyoruz. Bizim Formula 1 projemiz bu amaç için yeterli miktarda destek vermiyordu."

  "Mario Theissen, 1999'dan beri firmamızın motor sporlarından sorumluydu. Bu süreç içerisinde birçok başarı elde ettik, Formula 1'de de. Bunun için Mario Theissen'e ve onun takımına minnettarlığımı bildirmek isterim."

  Mario Theissen ise Alman üreticinin bu kararını şöyle yorumladı;

  "Hinwil ve Munich'teki çalışanlarımız ile biz, tabi ki bu projeye devam etmek ve bu sezondaki performansın üç başarılı sezon içindeki sadece bir hıçkırık olduğunu göstermek isterdik. Ancak bu kararın neden alındığını anlayabiliyorum. Şimdi Formula 1'e veda ederken geri kalan yarışlarda iyi sonuçlar almak için bütün gücümüzle savaşacağız."

  Yönetim kurulunun gelişimden sorumlu üyesi olan Dr. Klaus Draeger ise bu kararda takımın bu sene aldığı kötü sonuçların da payı olduğunu açıkladı;

  "Kendimizi ön plandaki takımlardan biri haline getirmek sadece üç senemizi aldı. Ancak malesef takımımız bu sene beklentileri karşılayamadı."

  "Yine de Formula 1'de geçirdiğimiz on senenin gelişim mühendislerimiz üzerinde olumlu etkisi oldu. Yol otomobillerindeki gelişmelerin ve teknolojişmelerin çoğunu yarışlara borçluyuz."

  Saygılarımla


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017