1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Blog'lar, şirketlerin itibarını yerle bir ediyor


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Her geçen gün kullanıcı ağını geliştiren internet teknolojisi bazı olumsuz gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Bunlardan biri de normalde kişisel paylaşım için kullanılan internet bloglarının 'karalama' amaçlı kullanılması.

  Firmalar müşterilerine sunacağı hizmeti nasıl daha iyi hale getirebileceğini düşünürken bazı memnuniyetsiz müşteriler hazırladıkları çarpıcı blog sayfalarıyla bir anda firmaların ticari itibarını yerle bir edebiliyor. Pek çok firmanın başı bloglarında kendilerini karalayan memnuniyetsiz müşterilerle belada. Danimarkalı uzmanlar her geçen gün yaygınlaşan bu durumdan şikayet ediyor.

  Danimarkalı uzmanlar her geçen gün artan karalama bloglarının firmaları çok zor durumda bıraktığını düşünüyor. Uzmanlara göre söz konusu bloglar o kadar etkili ki çok sayıda firma internetteki blogları kaldırabilmek için yüklü miktarda para harcıyor.

  Arama motorları uzmanı Thomas Rosenstand, karalama amacıyla kullanılan blogların sayısının hızla arttığını ifade etti. Rosenstand'ın dikkat çektiği konulardan biri de söz konusu blogların arama motorlarındaki pozisyonu. Ticari firmaların internet siteleri google gibi arama motorlarının üst sıralarında yer alsın diye ellerinden geleni yaptıklarını belirten Rosenstand, bazen söz konusu karalama bloglarının firmanın orijinal sitesinden daha üstte yer alabildiğine işaret etti.