1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Blatter: 'Kasti faul yapan men edilmeli'


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  'Kasti faul yapan men edilmeli'
  FIFA Başkanı Sepp Blatter, rakibi sakatlamaya yönelik faul yapan oyuncuların ömür boyu men cezası alması gerektiğini söyledi. Blatter, teknik direktörler ve hakemlerden de bu konuda daha hassas davranmalarını istedi.
  - Resim Silinmiş.
  FIFA Başkanı Sepp Blatter, İngiliz Times gazetesine verdiği röportajda, futbolun şu anki en büyük sorununun, ‘rakibi sakatlamaya yönelik fauller’ olduğunu söyledi.
  Sahadaki futbolcular kadar, teknik direktörler ve hakemlerin de konuya hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade eden Blatter, “Kazanma hırsı zaman zaman herşeyin önüne geçiyor. Üzerlerinde büyük baskı olan teknik direktörler futbolcuları kazanmaları için motive ediyor ama, ortaya çıkan kazanma arzusuna bir sınır koyamıyorlar. Ne pahasına olursa olsun zafer elde edelim fikrinden kurtulunması lazım. Maç içinde de hakemler devreye girmeli. Bazı hakemler az düdük çalan oyunu akışına bırakan hakem olarak anılmak için bazı faulleri es geçiyor. Bu çok yanlış. Agresif davranan futbolcuya daha ilk dakikada bile kart göstermeleri gerekiyor” dedi.
  Başkan Blatter, futbolcuların sadece arkadan değil, yandan ve önden de ciddi faullere maruz kaldığını belirterek, “Günlük hayatta birine saldırmak nasıl suçsa, aynı şekilde futbol sahasında da suçtur ve hak ettiği cezayı görmelidir. Rakibi sakatlamaya yönelik hareket yapan futbolcular da futboldan men edilmelidir” diye konuştu
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017