1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Blackberry resti gördü


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Blackberry resti gördü

  "Kriptolama anahtarlarını sağlama yetisine sahip değiliz."

  [​IMG]

  Türkiye’de yeni çıkan yasayla kripto kodlarını Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurum’na (BTK) vermek zorunda kalan BlackBerry’nin üreticisi Research In Motion (RIM), yasal erişim gereksinimleri için ülkelere özel anlaşmalar tanımayan tutarlı bir global standart sürdürüldüğünü açıkladı

  Bu gelişmenin ardından yakında Blackberry cihazlardan başta e-posta mesajlaşmaları olmak üzere anlık mesajlaşma (BlackBerry messenger) ve internet hizmetlerine erişim engeli gelmesi bekleniyor. Milliyet'in haberine göre, BTK Başkanı Tayfun Acarer, kurum olarak yürütme organı olduklarını ve yasaları uygulamak zorunda olduklarını açıklamıştı.

  RIM’den konuyla ilgili açıklama taleplerine cevaben 12 Ağustos’ta kamuya yapılan müşteri bilgilendirme mektubunda, şirketin ülkelere özgü gizlilik unsuru taşıyan düzenleyici konuların detaylarını tartışamayacağı belirtildi.

  Açıklamada, "Kurumsal Sunucu müşterileri için güvenlik mimarisinde herhangi bir değişiklik yoktur çünkü söylentilerin aksine, söz konusu güvenlik mimarisi tüm dünyada aynıdır ve RIM müşterilerinin kriptolama anahtarlarını sağlama yetisine sahip değildir. RIM’in bu konumunun altında yatan sebep, güçlü kriptolamanın uluslararası işleri almak ve sürdürmek için her ülkede temel bir ticari gereklilik olmasıdır” ifadelerine yer verildi.