1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Blackberry için geri sayım


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Blackberry için geri sayım
  Suudi Arabistan operatörlere 48 saat süre verdi, telefoncular çarşısı cihazlarını elden çıkarmak isteyenlerin akınına uğradı

  [​IMG]

  Suudi Arabistan İletişim ve Enformasyon Teknolojisi Komisyonunun, ülkedeki cep telefonu operatörlerine, Blackberry'nin mesaj servislerinin devam etmesiyle ilgili anlaşmayı neticelendirmek için 48 saat süre verdi

  Saudi Gazette'nin Suudi Arabistan Resmi Haber Ajansı'na (SPA) dayanarak verdiği habere göre, komisyon, dün yayımladığı bir açıklamayla, telekom şirketlerine, yasağı engellemek için "sunulan çözümleri" denemeleri konusunda yarına kadar süre tanıdı.

  Suudi Arabistan, önceki gün, Blackberry'nin üreticisi RIM şirketiyle mesaj servislerinin kesilmemesi için ön anlaşmaya varmıştı.

  Kanadalı telefon üreticisinin, Suudi hükümetinin BlakcBerry verilerini izlemesine imkan vermek için Krallıkta bir sunucu kurulmasını kabul ettiği belirtilmişti.

  Mesaj servisi Suudi Arabistah'ın önceden açıkladığı gibi cuma sabahı kesilmiş, ancak ön anlaşmadan sonra yeniden hizmete girmişti.

  Bu arada Suudi Arabistan'da telefon satışlarının merkezi olarak bilinen Cidde'deki telefoncular çarşısı Blackberry'lerini elden çıkarmak isteyenlerin akınına uğradı.