Arkadaşlar hiçbirimiz bu oyuna 80 lvl başlamadık. Hepimizin ezik olduğu dönemler oldu. Buraya en güzel eziklik anılarımızı yazalım :P

Evet ben başlıyorum. 20-25 lvl olduğum zamanlar. Etrafta traderle tifler hunterlar cirit atıyor. ozamanlarda yoldan geçen tifler etraftaki bütün eziklere dalıyor ve ezikler hep bir ağızdan reeeezzzz reeeezzzz diye koro halinde bağırıyorlar. Bende bunlar salak mıdır nedir yerden kalmayıp muhabbet ediyorlar diye düşünüyordum.Tabi kör cahiliz o zamanlar:D. Nyse yine böyle bir günde 2-3 arkadaş toplanmışız bandit şehrine doğru yola çıktık. kese yata kese yata jangandaki bandit şehrine geldik.bizim arkadaşlar çatır çatır kesiyor banditleri, bende sürekli yatıp duruyorum. 1 değil 2 değil3 değil yatıyorum janganda doğup zar zor gelip gene yatıyorum. kızdım en sonundan millete bağırıp çağırmaya başladım. len siz hilemi yapıyouz niye yatmıyonuz ben yatıyorum sürekli siz kesiyosunuz diye ortalığa barıp duruyorum. Sonra ordan birisi. kardeş senin giysilerin kaç lvl diye sordu. ne bleyim nerden görüyoruz dedim. sonra baktım ki üzerimde hala 1 lvl giysileri varmış:D hemen gidip 24 lükleri taktım normale döndüm sonra. tabi eziklimden ve cahillimden utandım :oops: daha neler varda onları sonra yazacam utancımdan yazamıyorum hehehehe

Zuhahahh Gecen Bende Kasıyorum Academyden Bi Arkadaş Bana Soru Soruyo "PM Nasıl Atılır"....
.Benm Anılarım Say Say bitmen Neidü Belirsiz bi charım vardı başta 5 STR 7Int Karman corman gidiyordum...
Ondan Sonra 20 LvL de kasarken önüme TG cıktı Bune la demeye kalmadan 2.80 1.90 Uzandım :D
Bunlar daha en Sadeleri 10 LvLe kadarPot Nedir Bilmiyordm Bi kere tesadüfen Üzüme sağtıkladım baktım canım arttı sonradan Pot kullanmay başladım xD
Sonra gene bikeresinde TP olmayı Öğrendim hayatımda İlkkez Hotana Gittiğimde Bi baktım etrafında bi ton şey parlıyor adamların Dedim bunlar Bu oyunun Sahipleri Herhalde....
Hotan ilk maceram Ujigilerde Son Buldu :D

-20 lvl olduğum zamanlara dönelim paranın kıt olduğu şimdiki gibi kasada 700-800 m olmadığı zamanlara...kasıyoruz arkadaşlarla pot bitmiş pot alacak para yok otura kalka mob kesiyoz. Muhabbet aynen şöyle gelişti.

MindMaster : murat otur hemen oğlum bak canın bitmiş ölecen sonra.

Yalnızgezen: tamam tamam bana bişey olmaz dur şunu da keseyim oturacam bülent. (pat jangandayım yattım tabi :D )

5 dk sonra

MindMaster : Murat seninki doldumu kalkalımmı artık.

Yalnızgezen : Du dolmak üzere az kaldı acelen ne senin Ne güzel muhabbet ediyoruz şurda :D :mrgreen: :D :mrgreen:

dw ye gitmeyi bilmediğim için 27 lvl a kadar chakjilerde kastım :mrgreen: :mrgreen: 24lvl sos glavie yi npc ye sattım :mrgreen: stat ın ne olduğunu bilmiyodum öğrendiğimde str ye verdiğimde canım 6 katına cıkmıstı :mrgreen: full str olmama rağmen nukelerin hepsini açmıştım :mrgreen:

ama o günler eskide kaldı 1 ayda botsuz sadece pre+tavşan ile 64 lvl char kasıyorum bide okul var olmasa 72+ rahat :mrgreen:

- 10 lvllerde arkadaşlardan bitanesi oyunda başka şehirlerde var dedi. Nerde dedimm haritadan bak görürsün dedi. Bende jangandan dw ye gitmeye çalıştım tabi teleport denen zımbırtıyı bilmiyodum. Nekadar denediyşem bi türlü varamadım. Sonra teleportun oldunu öğrendim. Ohhhh be iyi ki teleport varmış :mrgreen: :D :mrgreen: :D

bende bu oyunda yeniyim...
wizard çharımdan önce bi çinli karakterim vardı içinde bütün skiller açıktı bilmeden hepsini upluodum sonra statlarda berbattı sürekli karışı veriodum ve ortaya iğrenç bi karakter ortaya çıkmıştı... Sonra benm ark vardı şuan herculeste ELecTRa dedi bana yeni avrupa çharları gelecek orada yeni çhar aç dedi bende açtım pat çat 80 yaptım ilk 80 çharım ve kasarken baya zorlandım çünkü hiç bişi bilmiodum :oops:

ben oyuna ilk girdim eu açmıştım şehirden çıktım moviaların championları bana dalıyo ben naapcam napcam die düşündüm sonra invertory i açtım yanlışlıkla orda yanan eller var(ticet) ben deinorm moviaya tıklayıp yanan ele tıklıyorum yanan elin elimi yakacağını ölece moviayı öldürceemi sanıyodum :P :P :oops: :mrgreen:

bu oyuna daha başlayı 2 yada 3 gün olmuştu ama ben bu oyunun hala amacının ne oldugunu bilmeden kasmaya devam ediyodum ve ezik ezik şeyler yapıyordum tabi onları 1 kaç ay sonra ezikçe şeyler oldugunu öğrendim size bunların bazılarını söyliyeyim
janganda kasılırken önümden geçen kervanlara canavar diye soldırıyordum
skilden falan anlamadan hangi silah düşerse canavardan o silahın skillerini veriyordum
GM ler oyuna girip bişeyler yazdıgında bende onlara falan msnizi verin tanışalım diye şeyler atıyodum
bi adamı resleyip kaldırınca o adamı bir daha istedigin zaman öldüre bilirim sanıyordu :mrgreen: daha var ama sitedeki karizmamı çizdirmemek için bu kadar yeter :twisted:

biz arkla ilk başladıgımızda pot mot bilmiyoz yaratık kesip oturuyoduk tabe int strleride bilmiyoz 1 lwlde neyse can lwl atlarken kendi weriyo o artıyo o yukarda +biriktimi 15 lwl biz oturup oturup kesiyoduk yaratık oo sosları allahtan satmadan npc ögrendik ha skil konusuna gelirsen 15 lwl hem kılınç kalkan , glavie ,bow skilleri hepsi acıktı ateş eliktirik buz desende aynı ama şu andan bilmedigim şey kalmadı allhantan benimde böle anılarım geçti :)

ya bana da oyunda GM var görürsen kaç demişlerdi nerde kassam orda karşıma GM çıkıyordu. bende GM i gördüm yerde köşe bucak kaçıyodum. meğer o GM de benim lvl lerimde kasan bi çarmış sonradan öğrendim GM in adam kovalamadını:D

Misproject

Buralıyım
ben ilk para gitcek die pot almıyordum.hep 16 lwl olmak istiyordum.str olmama rağmen 16 nın spear ı çok hoşuma giderdi onu takmayı çok isterdim.18 lwl spear almıştım lucky mi ne wardı önceden blue olunca çok yüksek vuruyo zannederdim:D 100 k ya mı ne almıştım ne günlerdi :twisted:

hehe bir zamanlar bowcumu kasarken köpeği olan adamlara imrenerek bakıyordum 1m o zaman için çok büyük paraydı tabi benim için :mrgreen:

ben oyunu ta aege den beri oynuyorum ... zamanında aege nin sahiplerindendik... daha oyun tutmamıştı bile ... bi iki tane 80 chardan biriydik...

bi gün kafe ye bi genş geldi 15-16 yaşlarında. elinde silkroad cd si. abi yeni oyun geldi dedi. aynı knight gibi level li.

tamam dedim yükle masa ların birine ben dagıtırım dıgerlerıne guzelse...

cocuk yukledı actı kendı charını 5-6 lv bişi... 4 lv canavar old visıl ların oraya gitti. ben baktım herhal de knight in yeni bir patch ı felan diye düşündüm ilk başta. kendi kendime. bütün oyunu çözdük bi de bu yeni canavarlarımı öğreniceezz pff diodum cocuk yok abi bunun knight ile alakası yok.dedi. ticaret felan yapıosun dedi. sonra bana da bi char açtı. benim ingilizce o zaman lar iyiydi. cocuk kasmaya calısırken ben gorevlerle hızlı bı sekılde level atlıyodum... hatılıyorum cold un ilk dondurma skill ini açtıgımda çok sevinmiştim ... birde wolf 40 lv olup büyüdüğünde... bot diye birşey var diyorlardı kendi yürüyo, gidiyo canavar a saldırıyo içinden cıkanı alıyo (inanmıyodum tabi :D)... sonra cocuk bı gun abi yeni server açıldı dedi. "Alps" sonra alps e gectık orayı da dagıttık. belkı benım kadar eskı oynayan varsa bilir. DurDane isimli charı.

hemen hemen tüm server ların açılışını o genç bana haber verdi ve hepsınde en az 40 lv 1-2 charımız var ...

şimdi o gelen cocuk 20 yaşlarında. ve yanımda hala kasıyoruz... benim 4 ü farmlı biri farmsız 5, cocugun 3 tane farmlı 80 charı oldu ...

bende başlayalı 4sene oluyo

arkadaş vardı bir tane mahmut diye

knight ve sro oynuyodu
sonra özcan diye arkadaşta orda 30 level glavier gördü internet cafede mahmaut dedi biz bu oynuyo oynucaz
baktım bunlar oynuyon dedim bende oynucam

8 level olduk benim char açarken glavieciydi sonra kalkan takmak için blader oldum sonra bow ve o char şimdi 32 duruyo neyseeee
gittik taş aslanlara kesiyoz bizim charlar male. ulen female item çıkıyo bilmiyoz ya mahmuta soruyoz:

ben : mahmut bune_?
mahmut : ne bilim ** takabiliyon mu ?
ben : hyr
mahmut : at o zaman yere XD

işte böle

Yukarı Alt