1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Birinin Ip numarasini Öğrenme..


 1. Swatch

  Swatch rank8

  Kayıt:
  7 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  456
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  1-MS-DOS
  MSN'den Kişisel IP almanın tek yolu vardır o da MS-DOS. Aslında basit bir iş bunu yapmak.
  Ama her zaman olacak diye bir şey sözkonusu değil yani bazen hedef şaşabilir. Şimdi diyelim ki MSN'de biri ile sohbet ediyorsunuz.
  Arada bir konu açın ve bir dosya yollayın. Ne olduğu farketmez resim de olur, müzikte, dosya da... Karşıdaki yolladığınız dosyayı kabul ettiğinde dosya inerken siz;

  Başlat > Çalıştır'ı açın.CMD yazıp enter'layın.Açılan pencereye netstat -n yazıp tekrar enter'a basın. Şimdi karşınıza birkaç IP çıkacak. Şimdi ordaki IP'lerden 2 hane ile başlayan IP lere bakın eğer yanında ESTABLISHED yazıyor ise IP adresi bulduk. Ama IP'ler birden fazla çıkabilir. Bunun nedeni ise MSN'de başkaları ile yazışmakta olmanızdır..

  2-MAIL YOLUYLA
  Bu yöntem sadece size gelen mailler doğrultusunda kullanılabilir.Tek tek açıklamak zorundayım..

  Hotmail Üzerinden
  Hotmail hesabınızı açın.Sonra Options > Additional Options > Mail Display Settings > Message Headers kısmına gelin. "Full" ü işaretleyin ve OK'e tıklayın. Şimdi Inbox'a geçin. Gelen Mail'e tıklayın. Mail açıldığında msjların üstünde IP adresini göreceksiniz..

  Yahoo Üzerinden
  Yahoo hesabınızı açın. Inbox'a girin. Sonra da IP sini almak istediğiniz kişinin mailini açın. Şimdi sağ üst köşede Full Headers yazısı olacak. Ona tıklayınca maili yazan kişinin IP adresini öğrenebilirsiniz..

  Pop3 Üzerinden
  Gelen maili farklı kaydedin. Şimdi kaydetmiş olduğunuz mail'in uzantısı .eml dir. Bunu .htm yapın ve dosyayı açın. Mail'in üzerinde IP adresi yazılı olması gerekir..

  3-NETMEETING
  Yine bir MSN yöntemi daha.. MSN de IP sini almak istediğiniz kişiye NetMeeting uygulamasını kabul ettirirseniz karşınıza şöyle bir yazı çıkar..
  84.000.000.00 numaralı kişiden yanıt bekleniyor.. Burada 84.000.000.00 numara'sı IP adresi oluyor yani..

  4-OUTLOOK EXPRESS
  İki yöntemi var aslında.

  1-Gelen Mail'i tutum masaüstüne sürükleyin. Şimdi .eml uzantılı dosyanızın uzantısını .htm yapın. Dosyayı açın ve üstte yazılı olan IP adreslerini görün..

  2-Outlook ta gelen mail üzerine sağ tıklayın ve Options'a girin. Burada birkaç bilgi olur. IP Adresi de bu bilgiler arasınra olabilir..

  5-SNIFFER'LAR
  Öncelikle Sniffer'ın program olduğunu bilelim. Bu yöntem ile sizinle iletişimde olan herkesin IP Adresini öğrenebilirsiniz. En kücük paylaşımı bile...
  Örneğin Kazaa'dan bir dosya çekmektesiniz. Sniffer'ınız IP adresini görüntülüyor. Aynı şekilde MSN'deki kişilerinde IP adresini öğrenebilirsiniz..