1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bir otomobilde 9 koyun [ xD ]


 1. Neverex

  Neverex Bilgiliyim

  Kayıt:
  20 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.497
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  New York

  Bir otomobilde 9 koyun

  Konya'nın Beyşehir ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık alımı için hareketli günler yaşanırken, bir otomobile sığdırılan 9 kurbanlık koyun görenleri şaşkına çevirdi. :lol:
  [​IMG]  [​IMG] :lol:


  KONYA (İHA) - Kurban Bayramı'na sayılı günler kalırken kurbanlık ihtiyacını giderebilmek için Soğla'daki canlı hayvan pazarının yolunu tutanlar, satın aldıkları kurbanlıkları ilginç yöntemlerle taşıyor. Bazı şanslı kurbanlıklar binek otomobillerinin arka koltuklarına yerleştirilerek gidecekleri yere kadar konforlu bir şekilde seyahat ettiriliyor. Küçükbaş kurbanlıkların binek otomobillerle taşınması hayvan pazarında gülümseten görüntüler ortaya çıkarıyor. Pazar yerinde görenleri tebessüm ettiren ve "koyun koyuna yolculuk bu olsa gerek" diye yorum yaptırtan ilginç bir taşıma manzarası yaşandı. Bir binek otomobilin içerisine tam 9 kurbanlık koyunun birden sığdırılması görenleri hayrete düşürdü. Beyşehir'deki kurbanlık pazarına Doğanhisar'ın Deştiğin beldesinden gelen 3 alıcı, satın aldığı 9 koyunu steyşın otomobilin bagaj bölümüne sığdıramayınca arka koltuğa da bindirdi ve ilginç görüntüler yaşanmasına neden oldu. Otomobilde koyunlardan yer kalmayınca ön koltuğa oturmak zorunda kalan 3 alıcı yolculuğa bu şekilde devam etti.

  Nakliye ücreti ödememek için 9 koyunu birden bir otomobilde taşımak zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar, "İmkanlarımız ancak buna elveriyor" diye konuşurken, yaşanan olay; geçtiğimiz yıllarda basına yansıdıktan sonra dünya kamuoyuna mal olan ilginç, "Dana Ferhat" vakasını akıllara getirdi. Soğla'daki hayvan pazarında bayram öncesinde özellikle küçükbaş havvanlar genelde üç tekerlekli diye tabir edilen triportörler vasıtasıyla taşınırken, nakliyeye para vermek istemeyenler ise kurbanlıklara geldikleri otomobillerin koltuk ya da bagaj bölümlerini tahsis etti. Bazı büyükbaş hayvanlar pazar sonrasında gideceği yere traktör ve römorklarına bağlanarak çekilmek suretiyle götürüldü.

  Hayvan pazarında daha çok büyükbaş kurbanlıkların tercih edildiği gözlenirken, kamyona bindirilmek isteyen üç keçi ise inatçılık yapıp araca binmek yerine alanda koşuşturmaya başlayınca küçük bir kovalamaca yaşandı. Kurbanlık keçiler kısa sürede kaçamadan araçlarına bindirildi.
   
 2. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Arkadaki koyun kazım değil mi :lol: :twisted:
   
 3. Neverex

  Neverex Bilgiliyim

  Kayıt:
  20 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.497
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  New York

  :twisted: :mrgreen:
   
 4. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38

  Ahahaha :mrgreen: