Merhaba arkadaşlar ben bu yaz New yorka gidiyorum bildiğiniz gibi 24 haziranda iPhone 4 cıkıyor.Bu cihazı orda alırsam gelirken neler yapmalıyım ne gibi sorunlarla karşılaşırım,Türkiyeye girerken maliyeti vergisi falan filan neler olur bu konu hakkında beni aydınlatabilecek biri varsa şimdiden teşekkürler.

'u Önemli olan dostluktur denilen yerde...
Neyle gidiyorsun green card kullaniyormusun bi iPhone 4 icinmi gidiyorsun ebaya duser zaten oradan al new yorka oyle elini kolunu salliya salliya gidemezsin sen gelirkenki sorunlar yerine giderken yasicagin sorunlari dusun daha once gittiysen sorun olmaz ama ilk gidisinse sorun yasarsin biraz turist vizesi alsanda belli guvenceler istiyolar gelirkende zaten gumruk isleri havalimaninda olur ben cantamin icinde sokardim aldigim esyalari kendi sahsi malim oldugu icin satis yapmiyacagim icin her hangi bir sorun yasamiyordum yani oyle kutusuz falan gotururdum bu yuzden vergi kesilse bile cok buyuk olacagii sanmam 50-100 tl arasi bi sey keserler max

Advance

1 tane alınca kişisel eşya olduğundan vergi verilmiyor sanırım

NiGHTMaRe

Aileden
Bir yerde görmüştüm.Diyorlardı; "kendi telefonunmuş gibi cebinde dursun hiç birşey olmaz diyorlardı."

BrotherHood demiş ki:
Neyle gidiyorsun green card kullaniyormusun bi iPhone 4 icinmi gidiyorsun ebaya duser zaten oradan al new yorka oyle elini kolunu salliya salliya gidemezsin sen gelirkenki sorunlar yerine giderken yasicagin sorunlari dusun daha once gittiysen sorun olmaz ama ilk gidisinse sorun yasarsin biraz turist vizesi alsanda belli guvenceler istiyolar gelirkende zaten gumruk isleri havalimaninda olur ben cantamin icinde sokardim aldigim esyalari kendi sahsi malim oldugu icin satis yapmiyacagim icin her hangi bir sorun yasamiyordum yani oyle kutusuz falan gotururdum bu yuzden vergi kesilse bile cok buyuk olacagii sanmam 50-100 tl arasi bi sey keserler max

zaten kimse elini kolunu sallayara kgitmiyor iphone içinde gitmiyorum ben bi tandıgımızın orda market zincirleri var, heralde çalışan olarak gosterilicem yani bir tane alıcağım için soun çıkmaz diyorsunuz.Elimi kolumu sallaya sallaya gidip alırım artık :D

'u Önemli olan dostluktur denilen yerde...
Tamam o zaman sorun cikmaz ama getirirken sana tavsiyem kutulu getirme su ana kadar bende hic vergi falan almadilar
(ama seni calisan olarak nasil gostermis valla helal olsun abdye calisan olarak gitmek baya zor bi is ozellikle abd hukumetine bir abd vatandasinin hakkalarini cignemedigini kanitlaman gerek valla helal olsun)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
espio topici görürdü ama başlık abd içerikli olsaydı.

kendi eşyanız gibi getirebiliyorsunuz sorunsuzca bende Brasil'den çok şey getirdim hiç sorun olmuyor.

Hiçbir Sorun olmaz ben teyzemi ziyaret için gittiğimde telefonla döndüm aynen + annemde almıstı hiçbir sorun yok.

Yukarı Alt