1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bir G.Saray Yalanı: Atatürk F.Bahçe’yi ziyaret etmedi


 1. alpay29

  alpay29 rank8

  Kayıt:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  526
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16

  Takdir edersiniz ki bu konuda en güvenilir kaynak Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat kendisidir. Mustafa Kemal Atatürk, kendi el yazısıyla tuttuğu ”KARLSBAD’DA ”GEÇEN GÜNLERİM” başlıklı notlarında ”30 Haziran 1918 Pazar günü öğleden sonra saat 07.30′da Karlsbad istasyonuna muvasalat edildi” demektedir ve bu notlar ATATÜRK’ün manevi kızı Prof. Dr. Afet İNAN tarafından kitaplaştırılmıştır.
  [​IMG]
  Bu konuyla ilgili olarak ”Bilgi Edinme Kanunu” kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk’ün mensubu olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de danıştığımızı, oradan aldığımız cevapta da yukarıda bahsi geçen Prof. Dr. Afet İNAN’ın kitabının referans olarak tarafımıza sunulduğunu belirtelim.

  Yine de tatmin olamayanlar, Mustafa Kemal Atatürk’ün söz konusu tarihte İstanbul’da olduğunu, Sayın Sertaç KAYSERİLİOĞLU’nun resmi sitemizde yayınlanan detaylı açıklamasından ve kaynakçalarından da görebilirler http://www.fenerbahce.org/popdetay.asp?ContentID=2555

  Bu iddianın ortaya atılma sebebi nedir? Niçin onca senedir Fenerbahçe’nin Mustafa Kemal Atatürk tarafından ziyaret edildiğine itirazı olmayan bir camia ve bu camiayı temsil eden resmi yayın organı bunu bugün ifşa (!) eder? 100′e yakın seneden sonra değişen şey nedir? Sanırım cevabı herkes biliyor: Giderek açılan fark. Fenerbahçe’nin yüzünü, kısır iç çekişmelerden, başarıya, büyümeye, ilerlemeye çevirdiği bugünlerde açılan farkın yarattığı sinir sistemi bozukluğudur bu değişimin sebebi.

  Fenerbahçe Spor Kulübü, 80 senedir, Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübü ziyaret ettiği gün olan 3 Mayıs gününü, kuruluş günü olarak kutluyor. Fenerbahçe’nin kuruluş tarihini atfettiği bir günün, sırf Atatürk’ün Fenerbahçe’ye olan sempatisini yok varsaymak için, olmayan kaynakça ve kanıtlarla karalanmasına, yaşanmamış sayılmasına, ”iftira”dan başka bir sıfat bulmak mümkün değil.

  6alatasaray Dergisi, bu konuda özür dilemeli ve yanlış yaptığını kabul etmelidir. Bu yapılmadığı takdirde 6alatasaray Spor Kulübü’nün en küçük menfaat için dahi yalan söylemekten ve/veya yalan söyleyenleri içinde barındırmaktan çekinmediği anlaşılacaktır. Yazmaya çok hevesli oldukları tarih; bu tavrı ve yalanları da olduğu gibi yazar. Tarihi saptırmayı ve Fenerbahçe’ye saldırmayı artık bir ”mücadele metodu” haline getirenler, bugünlerde, kuruluş amaçları olan ”Spor alanında başarı”yı elde edemedikleri için ”Sanal Tarih” yazarak saha dışında galibiyet arama yoluna girmişlerdir. Bu yapılanlar bile Fenerbahçe’nin ne kadar büyük olduğunu açıkça gösteriyor.
   
 2. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise
  Şimdi Bunları yazınca Gs dergisi Özür mü dileyecek.... extraokk
  Forza GS
   
 3. The_DifferenT

  The_DifferenT rank8

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Fucker LoL
  Şehir:
  Kestel / BURSA
  dilemesede biz gerçekleri yazalımda başkalarının ne yazdığının onemi yok
   
 4. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise
  O zaman sorun Yok...
   
 5. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul
  eet önemli olan gerçekler extraokk
   
 6. Torquel

  Torquel olduser

  Kayıt:
  14 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.801
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Maraton Üst
  Cok saol,gercekten cok faydalı oldu.Atatürk ve fenerbahce,bu hayatta en cok takdir ettigim kisi ve topluluktur.İkisi bi arada beni hep mutlu eder.