Bir Dünya Yıldızı Aslan oldu
Galatasaray Yönetimi, Zvjezdan Misimoviç'i kadrosuna katarak hem çok önemli bir takviye yaptı, hem de taraftarla arasını düzeltti. Ancak Bosnalı futbolcunun Sarı-Kırmızılı formayı giymesiyle sonuçlanan süreç hiç kolay olmadı.

Yabancı transferinde taraftarı hayal kırıklığına uğratan Galatasaray, Zvjezdan Misimoviç ve Emiliano İnsua’yı kadrosuna katarak suskunluğunu bozdu. Özellikle Misimoviç transferi, Sarı-Kırmızılı taraftarları fazlasıyla mutlu etti. Hem Alman basını, hem de FİFA, bu olayı manşetlerine taşıdı. Ancak yönetim adına Bosnalı yıldıza imza attırmak hiç de kolay olmadı. Wolfsburg, Juventus’lu Diego’yu transfer etmek için girişimlere başlayınca, Misimoviç’i gözden çıkartmıştı. Galatasaray da yıldız futbolcuya kanca attı. Ancak Diego transferi gerçekleşmeyince, Alman ekibi başarılı orta saha oyuncusunu satış listesinden çıkarttı ve satmayacağını belirtti. Yönetim ilk hayal kırıklığını bu açıklamayla yaşadı.

Schalke kapıdan döndü

Wolfsburg’un Van der Vaart ve yeniden Diego’yla temasa geçmesi üzerine Misimoviç, takımından ayrılmak istediğini açıkladı. Böylece Galatasaray yeniden umutlandı. Ancak Almanya’dan gelen “Schalke, Misimoviç’le anlaştı, Wolfsburg’u ikna etmek üzere” haberi, yönetimi bir kez daha yıktı. Tüm Alman basını bu transfere bitti gözüyle bakarken, Wolfsburg Yönetimi şampiyonluk yarışındaki rakibine yıldız oyuncusunu kaptırmamak için “Sadece Farfan’la takas yaparız” şartını koşunçca; Schalke anında çark etti ve Misimoviç’ten vazgeçti.

‘Galatasaray’da efsane olacağım’

Sarı-Kırmızılılar, Schalke’nin aradan çekilmesinin ardından Wolfsburg’la yaptığı görüşmeleri sıklaştırdı. Ancak Alman ekibi, önce 10 milyon Euro istedi, ardından 8 milyon Euro’da diretti. Yönetim ise 7 milyon Euro’yu taksitle ödemeyi önerdi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından görüşmeler tıkandı. Bu kez de Cim Bom’un yardımına Misimoviç koştu. Bosnalı yıldız, ülkesinde yaptığı açıklamada Sarı-Kırmızılı formayı giyeceğini söyledi ve “Galatasaray’da efsane olacağım” dedi. Alman ekibine de rest çeken Misimoviç, böylece Galatasaray’ın elini güçlendirdi. Sonuç olarak Galatasaray 7 milyon Euro’ya bir dünya yıldızını kadrosuna katmış oldu.

2.1 milyon Euro!

Alman basını Bosnalı yıldızın Schalke’yle 3.5 milyon Euro’ya anlaştığını duyurmuştu. Cim Bom Misimoviç’i ucuza kapattı! Yönetim, borsaya yaptığı bildirimde başarılı futbolcuya yıllık 2.1 milyon Euro garanti para vereceğini açıkladı.​

Düyna yıldızı 8O Bu devirde dünya yıldızı olmak kolaylaştı heralde...

Yukarı Alt