Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
- İkamete mahsus konutlar hariç olmak üzere, kahvehane, kafeterya, birahane, nargile içilen mekânlar, dernek ve vakıflara ait lokaller gibi eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dahil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanlarında tütün ürünleri tüketilmeyecek

Macro demiş ki:
Nargile kafeler kapanabilir.
- Taksi hizmeti verenler dahil olmak üzere karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu toplu taşıma araçlarında tütün ürünleri tüketilmeyecek.

- Özel eğitim ve öğretim kurumları dahil olmak üzere ilk ve orta öğrenim kurumları ile okul öncesi eğitim kurumlarının, dershanelerin, kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı alanları ile birlikte açık alanlarında da tütün ürünleri tüketilmeyecek.

Macro demiş ki:
Üniversitelerde sigara yasağı demek sanırım.
- Otelcilik hizmeti verilen işletmelerin, tütün ürünleri tüketen müşterilerin konaklamasına tahsis edilmiş odalarında standartlara uygun havalandırma tertibatı bulunacak. Tahsis edilen bu odaların mümkün olduğunca aynı kat ve koridor gibi müstakil bölümlerde yer alması sağlanacak.

Macro demiş ki:
Hiç zannetmiyorum yapılacağını.
- Açık havada yapılan her türlü spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin yapıldığı yerler ile bunların seyir yerlerinde tütün ürünleri kullanılmayacak, bu tesislerde tütün ürünlerinin tüketilmesine mahsus alanlar oluşturulması halinde bu alanlar toplam seyir alanının yüzde 50’sini geçmeyecek ve ortamda bulunan diğer kişilerin etkilenmesini önleyecek şekilde düzenlenecek.

Macro demiş ki:
Barisa Rock'da, Rock'n Coke'da ya da Zeytinli Rock festivalinde sigara yasağını dinleyeni döverler.

Ayvayı yedik Ps oynarken içiyordum ps kafede oynadığım için yasak var zevk almaz bir hale gelicek ps oynamakta

nedir anlamıyorum adam rakısını iççek yanında sigara içmesse delirir (bizzat ben) :D

Herkes tuvaletlere doluşacak heryer lise tuvaleti ortamı olacak tuvaletler duman altı göz gözü görmüyor 1 metre uzağındaki adamı puslu görüyorsun hoca içeri giriyor milleti ayırt edemiyor boğulmamak için çıkıyor çıkışta bekliyor tuvaletin , arama yapıyor paketleri cebe indiriyor çakmak koleksiyonu yapıyor pakete hiç para ödemiyor vsvs xD

Zamlarda peşpeşe geldi yasaklarda bıraktıracaklar öyle yada böyle..

Kimse etkili olmaz demesin zamanla olacak

Bkz ; Eskiden belediye otobüslerinde püfür püfür içiyorlardı ona yasak geldi herkes olurmu öyle şey dedi ama şimdi hiç otobüste içen kalmadı

Windy

Respect demiş ki:
Herkes tuvaletlere doluşacak heryer lise tuvaleti ortamı olacak tuvaletler duman altı göz gözü görmüyor 1 metre uzağındaki adamı puslu görüyorsun hoca içeri giriyor milleti ayırt edemiyor boğulmamak için çıkıyor çıkışta bekliyor tuvaletin , arama yapıyor paketleri cebe indiriyor çakmak koleksiyonu yapıyor pakete hiç para ödemiyor vsvs xD

Bkz ; Eskiden belediye otobüslerinde püfür püfür içiyorlardı ona yasak geldi herkes olurmu öyle şey dedi ama şimdi hiç otobüste içen kalmadı
Bkz ; Bizim okulun her katındaki erkekler tuvaleti :D 1 dal = 50krş :twisted:

Exa

rank8
İyi oldu bence başkasının zararı kendine fakat biz niye zarar görelim.

Takımı
Galatasaray
Şikayetçi değilim. :coffee: Sigara içenlere Allah kolaylık versin.

hehehe yasaga bakın :D allahtan sigara ve alkol icmiyorum & hic içmicem...

Hadi sigara yasağını anladık , adı üstüne "Nargile Cafe " olan mekanlarda nargilenin yasaklanmasının mantıklı bir açıklaması olabilir mi ? Oraya giden insan zaten nargile içmeye gidiyor, rahatsız olan başka cafeye gider .

Journalist

Aileden
aslında güzel bir uygulama ama ben bunun hiç sahada uygulanacağını sanmıyorum herşey yasada kalır gibi geliyor daha dün manisa'nın yerel gazetesinde ünlü bir nargile cafe'nin dükkanını genişletip yasağa 1 hafta kalmasına rağmen yeni ürünler getirdiği yazıyordu :D lol

WindTalker demiş ki:
Respect demiş ki:

Bkz ; Bizim okulun her katındaki erkekler tuvaleti :D 1 dal = 50krş :twisted:
Bro sen pahalıya satiyomuşsun bizim bufede 25krş :D :twisted: :mrgreen:

Yukarı Alt