2. resimdeki gibi seçiyorum cdromu F10 basıp yeniden başlatıyorum , 1. resimdeki hata geliyor.Hatayı almamın sebebi nedir ?

Bu mesaj CezaAlp rumuzlu uyeden alinti yapildi
CezaAlp demiş ki:
2. resimdeki gibi seçiyorum cdromu F10 basıp yeniden başlatıyorum , 1. resimdeki hata geliyor.Hatayı almamın sebebi nedir ?

Sanırsam CD-ROM'un bozuk veya veri aktarımında sorun var ,

Aygıt Yöneticisini aç,
IDE ATA/ATAPI'nin yanındaki artıya bas.
CD-ROM'un bağlı olduğu yere sağ tık yap Özellikleri aç,
Aktarım Moduna da Salt PIO de.
Tamam'a tıkla.
Yanlış hatırlamıyorsam böyleydi.

Bu mesaj AlphaFusion rumuzlu uyeden alinti yapildi
AlphaFusion demiş ki:
CezaAlp demiş ki:

Hangisi oluyor dediğin?
Sanırsam 0(İkincil) olması lazım.
Olmazsa 1'i denersin zaten.(Riski varmı bilemem (işletim sisteminin kurulu olduğu yere bir zarar verebilirmi bilemem)) nese:

Daha garanti bir yol yokmu :D bugün bios ayarlarıyla biraz takılıyordum pc açılmadı korktum şimdi onu denemeye yemiyor :D

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Eğer C ve D olarak ayrılmışsa diskin ,windows 8 indir zamunda'dan , normal olarak setup'ı aç çalıştır buradan yükle.Yüklemek istediğiniz yeri seçin derse d'yi gösterir oraya yüklersin sonra c'yi normal olarak formatlarsın.

Yok bunu yapamayacağım diyorsan , 4gb'lık bir usb'in varsa usb'den windows 7 kurma diye aratıp usb'den kurmayı deneyebilirsin.USB belleğin 1 gb falansa xp kurup üzerine win7'de kurabilirsin.

Yorumlarınız için teşekkür ederim ben biraz uğraştım PC kafayı yedi internette takılırken donuyor ,babamın arkadaşına götürcem o icabına bakar

CezaAlp demiş ki:
Yorumlarınız için teşekkür ederim ben biraz uğraştım PC kafayı yedi internette takılırken donuyor ,babamın arkadaşına götürcem o icabına bakar
K.çekmece çevresinde oturuyorsan yardımcı olabilirim. nese:

Bak yine tuttu. Angaranın bağlarıda büklüm büklüm yolları ne zaman zarhoş oldumda galdıramıyom gollaarrrı haydee hop :D

Yukarı Alt