1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bing'in Google'ı yendiği an!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Google en büyük arama motoru olabilir ama bir konu var ki, Bing'in eline su dökmesi imkansız gibi...

  Google CEO'su Eric Schmidt'in sözleri üzerine tartışmaların sonu gelmiyor. İnternetin hakim arama motoru olan Google'ın, kullanıcıların gizliliğine karşı ne kadar saygılı olduğu ve ne kadar özen gösterdiği meselesi, bu sözlerle birlikte akılları kurcalamayı hiç bırakmadı.

  Üstüne üstlük Google ile yakın ilişkileri olan Mozilla'dan önemli bir ismin, Asa Dotzler'ın kullanıcı gizliliği açısından, Google yerine Bing'i önermesi herkesi şaşırttı. Özgür yazılım camiasınca "kötü bir dev" olarak görülen Microsoft'un, "Kötülük yapma" sloganına sahip Google'dan daha iyi bir gizlilik politikası var mı yok mu? İşte soru bu.

  Dotzler'a göre Microsoft'un gizlilik politikası Google'dan daha iyi. Açıklamaya göre Microsoft, noktaları Google kadar sık birleştirmiyor. Yani farklı bilgileri birlikte analiz ederek kullanıcı alışkanlıklarını birbirine Google kadar bağlamıyor. E-posta ve sörf alışkanlıklarının birlikte analizi konusunda Google'ın ünü pek iyi değil. Microsoft'un politikası, Dotzler'a göre ideal olmasa da Google'dan daha iyi; yani kötünün iyisi.