1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bin Ladin'in cesedi gösterildi


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  ABD askerlerince sabaha karşı operasyonda öldürülen Usame bin Ladin'in cesedi gösterildi.

  [​IMG]

  Pakistan televizyonunun görüntülerinde, Usame bin Ladin olarak gösterilen cesedin yüzünün kısmen parçalandığı görüldü. ABD'li bir yetkili de, bin Ladin’in cenazesinin İslami geleneklere uygun koşullarda saklandığını belirtti.

  ABD'li yetkililer, İslamabad’ın 50 kilometre kadar kuzeyinde El Kaide Lideri Usame bin Ladin’in bulunduğu eve yönelik ABD askerlerinin operasyonunda aralarında bin Ladin’in de bulunduğu 5 kişinin öldürüldüğünü bildirdiler.


  USAME BİN LADİN ÖLDÜRÜLDÜ

  İsminin açıklanmasını istemeyen ve gazetecilere telefonla bilgi veren yetkililer, CIA veya özel askeri kuvvetler tarafından mı yürütüldüğünü belirtmek istemedikleri operasyonun, küçük bir ekip tarafından sabahın ilk saatlerinde yapıldığını belirtti.

  LADİN'İN OĞLU DA ÖLDÜRÜLDÜ

  Operasyonda bin Ladin’in oğlu ile El Kaide liderinin yaverleri olduğu sanılan 2 erkek ve 1 kadının öldürüldüğünü kaydettiler.

  Çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğu eve düzenlenen operasyonda 2 kadının yaralandığı operasyonu yapan komandoların ateşinde bin Ladin’in öldüğünü ve ekibin hiçbir üyesinin yaralanmadığını belirten kaynaklar, çok tehlikeli bir operasyonun başarıyla tamamlandığının altını çizdiler.


  Video için tıklayınız.

  Yetkililer, operasyon sırasında bir helikopterin teknik arıza yüzünden kaybedildiğini ve ekibin bir başka helikoptere geçtiğini kaydettiler.

  Operasyonun düzenlendiği kompleksin beş yıl kadar önce inşa edildiği, yüksek duvarlar ve dikenli tellerle çevrili evde "dünyanın en çok aranan adamı" bin Ladin’in ne zamandır kaldığının bilinmediği ifade edildi.