1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bilişim Vadisi için Şehir Seçildi.


 1. CherryBrandy

  CherryBrandy  

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  GKFC~

  [​IMG]

  Bakan Ergün Bilişim Vadisi için seçilen kenti açıkladı

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Ergün, "Bilişim Vadisi Projesi için ilk öncelikle yapılan etütlerde şu ortaya çıkmıştır. Bu proje Marmara Bölgesi’nde olması gereken bir projedir. Yani İstanbul, Kocaeli, Yalova Bursa, dörtgeninde olması gereken bir projedir " dedi. Ergün, İstanbul'da yer bulma zorluğu nedeniyle bu projenin Kocaeli'nde olması gerektiğini ifade etti.


  Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, "Bilişim Vadisi Projesi"nin Marmara Bölgesi’ndeki İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa dörtgeninde olması gerektiğini belirterek, "İstanbul en avantajlı noktadaydı, bu proje açısından fakat İstanbul’un bazı sıkıntıları, yer bulma problemleri ikinci sırada olan Kocaeli’yi ön plana çıkarmış oldu. İnşallah Bilişim Vadisi’ni Kocaeli’de kurmuş olacağız" dedi.

  Bakan Ergün, İzmit’te Antikkapı Restoran’da düzenlediği basın toplantısında ekonomiyi ve siyaseti birbirinden ayrı düşünmenin doğru olmayacağını belirterek ekonominin yüzde 60’ının psikoloji olduğunu söyledi.

  Bu nedenle ülkedeki siyasal gelişmelerle ekonomik gelişmeler arasında bir kuvvetli bağlantı olduğunu kaydeden Bakan Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dolayısıyla sanayileşme bizim gibi ülkelerde zenginliğin temelini oluşturur. Onun özünü de müteşebbis güç oluşturur. Müteşebbis sayımızı artırmalı müteşebbislerin önündeki engelleri kaldırmalıyız. Daha çok müteşebbis olmalı.

  Daha çok yatırımcı olmalı ve onlar üretmeliler, dünyaya satmalılar ve istihdam meydana getirmelidir. Devletin rolü de burada, bunun alt yapısını oluşturmak.

  Bunun demokratik altyapısını hukuki altyapısını sosyal altyapısını haberleşme ulaşım ve diğer altyapıları oluşturmaktır. Bu sağlam altyapılar üzerinde müteşebbis yatırım yapabilir üretim yapabilir. Cesaretlenir ama bu altyapılarda bir eksiklik varsa o zaman müteşebbis güç de ortaya çıkmaz. Biz de demokrasi, hukuk, insan hakları özgürlükler gibi kavramlar, bu konuda önemli bir altyapıyı oluşturuyor. Bazı ülkelerde bunlar olmayabilir. Doğal zenginlikleri olan petrol ve gaz satarak zengin olan ülkeler için demokrasinin, hukuk devletinin özgürlüklerin fazla bir manası olmayabilir. Böyle birşey lazım değil çünkü zaten petrol ve gaz satıyorsunuz yani başınızda bir kral olsa, şeyh olsa bir emir olsa idare eder vaziyeti. Orada insan hakları özgürlükler gibi kavramları motive edici aranmaz. Bizde aranır. Bizde demokrasi eksikliği varsa, insan hakları özgürlükler eksikliği varsa bu müteşebbis gücün de eksikliği anlamına gelir.

  İnsanlar orada emeklerinin boşa gideceğini düşünürler birikimlerini ortaya koymazlar, cesaretlenmez, risk almazlar. Kabiliyetlerini sergilemezler.

  Halbuki bizim gelişme için bizim bunlara ihtiyacımız var. Bu konuda Türkiye özel sektör eliyle kendi müteşebbisleriyle zenginleşmesi gereken bir ülkedir.

  Demokrasiyle de bu nedenle yakından bağlantılıdır."
   
 2. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli

  Kocaeli bizim şehir. + Nihat Ergün'de Kocaeli Milletveliki'ydi Sanayi Bakanı oldu. Hayırlı uğurlu olsun.
   
 3. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Bilişim le ilgili haber lerinizi Bilim Ve Teknoloji bölümüne açın lütfen. :wink1:
   
 4. CherryBrandy

  CherryBrandy  

  Kayıt:
  2 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  GKFC~

  Ahh pardon bi daha ki sefere bu konuda daha hassar olunacaktır :muck:
   
 5. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Yeterince hassar verdin zaten bölüme bi daha görmiyim. makara:

  Ps: Yazım kuralı ne kadar şey değiştiriyor görüyorsun. :mrgreen: