Astral seyahat ın var oldugunu duymuştum kişi bedenden ayrılınca bi daha geri donememe riski varmış çok ilginç bişi yapabilmek isterdim ancak çok kolay olmadıgı kesin

Deja vu'nun bir aldanma olduğunu duymuştum. En sade şekilde şöyle anlatim; 2 göz aynı anda görüntü alıyor ve beyne iletiyor normalde. Deja vu olayında bir gözün aldığı görüntü beyne daha geç gidiyor ve dolayısıyla diğeri daha erken, sonuçtada bu yeri, olayı, nesneyi daha önce görmüş gibi hissediyorsunuz.

Astral Seyahat her insanda olur.. Aslında hemen hemen her zaman olur. Mesela siz rüya görüyorsuunuz.. Bi yerden hızlı bir şekilde düşüyorsunuz tam çarpacakken yere uyanıyorsunuz. Bunun nedeni ruhunuzun bedenden çıkması ve bi şey görüp hissedip her neyse korkup geri gelmesi bedene....
--------------------

Bi yerde aynen yukarıdaki gibi okumuştum...

Mumya demiş ki:
Astral Seyahat her insanda olur.. Aslında hemen hemen her zaman olur. Mesela siz rüya görüyorsuunuz.. Bi yerden hızlı bir şekilde düşüyorsunuz tam çarpacakken yere uyanıyorsunuz. Bunun nedeni ruhunuzun bedenden çıkması ve bi şey görüp hissedip her neyse korkup geri gelmesi bedene....
--------------------

Bi yerde aynen yukarıdaki gibi okumuştum...

parapsikolojik oldugu için tam bir açıklaması yoktur.varsayımlar üstüne konuşulur zaten.
ama astral seyahatin daha çok, "lucid dreaming" denilen rüyanın farkında olma ve rüyayı kontrol edebilme ile ilgisi vardır.
beyni yanıltarak ruhun bedenden çıkışı anlamına gelir astral seyahat.tabi çok her bir evresi çok uzun sürdügü için eziyetli bir iştir.
senin dedigin ise (ruh tam çıkacakken uyanmamız), beynin işi çakıp nereye len ?! demesiyle meydana gelir.
uyanmasan aslında astral seyahate çıkman işten değil.ama bilinçli yapılması gerek işte.

bilimin açıklayamadıgı bir kaç şey de ben söyleyeyim.
mesela kişi uyurgezer halindeyken gözü kapalı olmasına ragmen hiçbir yere çarpmaz.sürahiden bardagına su doldurabilir,kapıyı açıp dışarı çıkabilir.

bilimin açıklayamadıgı en önemli şey ise insan beynidir.
bilimadamları insan beyninin anca yüzde 3ünü kullandıgını saptadıklarını söylerler.
peki yüzde 100 ü bırakın da yüzde 20sini kullanan bir insanın neler yapabilecegini...
rüya görmemizi saglayan,astral seyahat dahil diger parapsikolojik ögeleri bulunduran insan beyni..
aura,kozmik enerjiler ve daha fazlası..insan oglunun açıklayamadıgı bir sürü olay...

ne kadar dogru söylemiş sokrates "bildigim tek şey hiçbir şey bilmedigimdir" diyerek..

Yukarı Alt