1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bilim kurgu gerçek oluyor!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  İngiliz biliminsanları, tankları roket ve makineli tüfek saldırısından koruyacak bir “enerji kalkanı” üzerinde çalışıyor. Sistem, Star Trek serisini hatırlatıyor.

  İNGİLİZ Savunma Bakanlığı’na bağlı bilim adamları savaş bölgelerinde askeri kaybı en aza indirecek “elektoromanyetik koruyucu alan” projesi üzerinde çalışıyor. Savunma Bilim ve Teknoloji Laboratuvarı’ndaki (Dstl) uzmanların geliştirdiği sistem, Star Trek gibi bilimkurgu eserlerinde görülen “enerji kalkanına” benziyor. Tanklara ve diğer askeri araçlara yerleştirilecek kapasitörler, saldırı sırasında hemen elektoromanyetik bir kalkan yaratarak zararın önüne geçecek.

  Metal zırh tarih olacak

  Tanklara ve diğer askeri araçlara yerleştirilecek sistemde, düşman saldırısını anında tespit ediyor. Ardından, kapasitörlerin içinde depolanan enerjiyi hızla aracın çevresindeki metal kaplamaya aktarıyor. Şarapnel ya da roket birkaç saniye etkili olacak eloktromanyetik kalkana çarpıp araca zarar vermeden sekiyor. Sistem kendisini hemen yeni bir saldırı için hazır hale de getirebiliyor.