1. Reklam

1. kyra
      viki
      Tenda
      lastworld
      silkroadcilar
      3

Bilgisayarımla ilgili Ciddi Sorunlarım Var

1. BlackMamba24

BlackMamba24 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önceden Bilgisayarım 1gb ram 128 ekran kartıydı 5-6 ay önce 512 mb ekran kartı aldım ati hd 365 512 mb 128 bit neyse 2-3 ay sorunsuz çalıştı oyunları flan çok iyi oynuyordum fakat bi anda bişiler oldu pcnin içinden cızırtılar gelmeye başladı bu cızırtılar genellikle oyunlarda-videolarda veya pcnin kastıgı diğer yerlerde geliyor bu cızırtılarla birlikte pcde kasıyor hiç kasmayan oyunlar kasmaya başladı silkroad flan felaket kasıyor bilgisayarcıya götürdüm format attırdım içini temizlettim parçaları çıkartıp taktırdım sorun çözülmedi devam ediyor ! bu sorunu nasıl çözebilirim teknik servise ver gibi şeyler söylemeyin onu yapmayı bende biliyorum bu sorunun kaynağı nedir nerde sorun var onu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

2. CHaKaLL

CHaKaLL Öğretiyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    O cızırtıların kaynağını bulmak için kasanın kapağını aç ve bilgisayarını kastırtıp o cızırtının çıkmasına sebep ol.Burdan malesef birşey yapamayız.Ancak olabilcek ihtimalleri sayabiliriz.Dediğim gibi bilgisayarının kasa kapaklarını aç ve cızırtının nereden geldiğini bulmaya çalış.Cd-rom,fanlar,power suply gibi yerlerden gelebiliyor olabilir sesler.Ama ses gelince pc kasıyor diyorsun.Pc kasmasının sebebi işlemcinin ısınması olabilir.Veya 1gb ram var dedin.Muhtemelen 512mb/512mb 2 ayrı ramden elde etmişsindir 1gb ram'i.Bilgisayarının özellikler kısmından ram'ın kaç gözüktüğüne bak.Bilgisayarının yavaşlamasına sebep ramlardan birinin bozulmuş olma ihtimali de olabilir.Dediklerimi dene bir bakalım sorunun tam olarak neymiş anlarız.

3. RecLast

RecLast rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Programmer , Web Designer
    Büyük olasılık fanında sorun vardır.Ses en çok ordan gelir arkadaşın pc de bu şekilde. ama CHaKaLL ın dediği gibi sesin nerden geldiğine iyice bak.

4. BlackMamba24

BlackMamba24 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sesin nerden geldiği anlaşılmıyor ramlar 512-512 özelliklerdede 1gb gözüküyor işlemci fanı gibime geliyor bu işlemci fanını değiştirmeden düzeltmenin yolu yokmu ?

5. Chorus

Chorus Admin

Beğenilen Mesajlar:
    301
    Ödül Puanları:
    83

güzel yorum işi biliyorsun :muck:

işlemci fanıyla o sesin alakası yok oyunlarda ve aşırı yükte ses geldiğine göre ekran kartı sorun çıkartıyor muhtemelen onun hava almasını sağla gerekirse ramlerinin üzerine pasif soğutucular takabilirsin.

işlemci fanını değiştirmek basit kasayı aç yan yatır işlemci fanının yanlarında klipsleri vardır onları çıkart fan komple çıkar zati stock fandır o 5-10 liralık birşey yenisini alıp takabilirsin işlemciye fanı tekrardan takarsan terman macun sürmen lazım işlemci ile fanın arasına onunda sürme yöntemleri var soğan zarı inceliğinde ve fanın altında ki işlemci çekirdeğine temas eden alan kadar yayacaksın.

6. BlackMamba24

BlackMamba24 rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler-deneyeceğim

7. CHaKaLL

CHaKaLL Öğretiyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları: