Önceden Bilgisayarım 1gb ram 128 ekran kartıydı 5-6 ay önce 512 mb ekran kartı aldım ati hd 365 512 mb 128 bit neyse 2-3 ay sorunsuz çalıştı oyunları flan çok iyi oynuyordum fakat bi anda bişiler oldu pcnin içinden cızırtılar gelmeye başladı bu cızırtılar genellikle oyunlarda-videolarda veya pcnin kastıgı diğer yerlerde geliyor bu cızırtılarla birlikte pcde kasıyor hiç kasmayan oyunlar kasmaya başladı silkroad flan felaket kasıyor bilgisayarcıya götürdüm format attırdım içini temizlettim parçaları çıkartıp taktırdım sorun çözülmedi devam ediyor ! bu sorunu nasıl çözebilirim teknik servise ver gibi şeyler söylemeyin onu yapmayı bende biliyorum bu sorunun kaynağı nedir nerde sorun var onu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

CHaKaLL

Öğretiyorum
O cızırtıların kaynağını bulmak için kasanın kapağını aç ve bilgisayarını kastırtıp o cızırtının çıkmasına sebep ol.Burdan malesef birşey yapamayız.Ancak olabilcek ihtimalleri sayabiliriz.Dediğim gibi bilgisayarının kasa kapaklarını aç ve cızırtının nereden geldiğini bulmaya çalış.Cd-rom,fanlar,power suply gibi yerlerden gelebiliyor olabilir sesler.Ama ses gelince pc kasıyor diyorsun.Pc kasmasının sebebi işlemcinin ısınması olabilir.Veya 1gb ram var dedin.Muhtemelen 512mb/512mb 2 ayrı ramden elde etmişsindir 1gb ram'i.Bilgisayarının özellikler kısmından ram'ın kaç gözüktüğüne bak.Bilgisayarının yavaşlamasına sebep ramlardan birinin bozulmuş olma ihtimali de olabilir.Dediklerimi dene bir bakalım sorunun tam olarak neymiş anlarız.

Büyük olasılık fanında sorun vardır.Ses en çok ordan gelir arkadaşın pc de bu şekilde. ama CHaKaLL ın dediği gibi sesin nerden geldiğine iyice bak.

sesin nerden geldiği anlaşılmıyor ramlar 512-512 özelliklerdede 1gb gözüküyor işlemci fanı gibime geliyor bu işlemci fanını değiştirmeden düzeltmenin yolu yokmu ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
CHaKaLL demiş ki:
O cızırtıların kaynağını bulmak için kasanın kapağını aç ve bilgisayarını kastırtıp o cızırtının çıkmasına sebep ol.Burdan malesef birşey yapamayız.Ancak olabilcek ihtimalleri sayabiliriz.Dediğim gibi bilgisayarının kasa kapaklarını aç ve cızırtının nereden geldiğini bulmaya çalış.Cd-rom,fanlar,power suply gibi yerlerden gelebiliyor olabilir sesler.Ama ses gelince pc kasıyor diyorsun.Pc kasmasının sebebi işlemcinin ısınması olabilir.Veya 1gb ram var dedin.Muhtemelen 512mb/512mb 2 ayrı ramden elde etmişsindir 1gb ram'i.Bilgisayarının özellikler kısmından ram'ın kaç gözüktüğüne bak.Bilgisayarının yavaşlamasına sebep ramlardan birinin bozulmuş olma ihtimali de olabilir.Dediklerimi dene bir bakalım sorunun tam olarak neymiş anlarız.

güzel yorum işi biliyorsun :muck:

xPriSonBreaK demiş ki:
sesin nerden geldiği anlaşılmıyor ramlar 512-512 özelliklerdede 1gb gözüküyor işlemci fanı gibime geliyor bu işlemci fanını değiştirmeden düzeltmenin yolu yokmu ?
işlemci fanıyla o sesin alakası yok oyunlarda ve aşırı yükte ses geldiğine göre ekran kartı sorun çıkartıyor muhtemelen onun hava almasını sağla gerekirse ramlerinin üzerine pasif soğutucular takabilirsin.

işlemci fanını değiştirmek basit kasayı aç yan yatır işlemci fanının yanlarında klipsleri vardır onları çıkart fan komple çıkar zati stock fandır o 5-10 liralık birşey yenisini alıp takabilirsin işlemciye fanı tekrardan takarsan terman macun sürmen lazım işlemci ile fanın arasına onunda sürme yöntemleri var soğan zarı inceliğinde ve fanın altında ki işlemci çekirdeğine temas eden alan kadar yayacaksın.

CHaKaLL

Öğretiyorum
extraloob demiş ki:
CHaKaLL demiş ki:

güzel yorum işi biliyorsun :muck:

Teşekkür ederim makara: :muck:

Yukarı Alt