Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kasayı açtım ve 6 ay sonra buyurun işlemci fanı - kasa fanı - ekran kartı fanı ne hale gelmiş içerisinden çıkan tozlar bunlar. Kasa hırlıyordu şimdi bebek gibi sessiz very silent summer3:

İşlemci söküldü silindi üzerine artic silver termal macun sürüldü, işlemci fanı söküldü komple temizlendi, ekran kartı söküldü fanı komple temizlendi.

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme:
Bilgisayarı alalı 1 yıl oluyor ve hala açmadım.Ne halde şu anda çok merak ediyorum. makara:

Adith demiş ki:
Bilgisayarı alalı 1 yıl oluyor ve hala açmadım.Ne halde şu anda çok merak ediyorum. makara:
benimkini 7.sınıfta aldım 5-6 ay önce sadece açıp içindeki tozları saç kurutma makinasıyla üfürttüm :D Ekran kartının fanını felan çıkartmayı sökmeyi takmayı bilmiyorum yaparsam bozarım diye korkuyorum şuan 11. sınıftayım düşün ... Bilgisayarın sesi taa annem gilin oraya rahat gidiyo xD

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
annengil mi soru:

kuzum bunu sadece angaralılar diyor hasangiller annemgiller jetgiller gibi yaaaaaaaaaaa puahahhaha makara:

bilgisayarı alalı 5. sene oldu hala ilk günkü gibi çalışır yoldaşım sebebi tabiki 3 ayda bir bakım yapmam ee ne ekersen onu biçersin hesabı 8) :beer:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
PhaetoN demiş ki:
bilgisayarı alalı 5. sene oldu hala ilk günkü gibi çalışır yoldaşım sebebi tabiki 3 ayda bir bakım yapmam ee ne ekersen onu biçersin hesabı 8) :beer:

bende 6 ayda bir hem yazılımsal hemde donanımsal bakımlarını yapıyorum bebek gibi gerçekten ^^

Birşey sormak istiyorum; bende kendi kasamın içini açıp dikkatlice heryerini temizledim. Fakat hala eskisine oranla çok daha fazla ses geliyor.. Dışarda bulunan fanları, bilgisyarı çalıştırdıktan sonra tek tek durdurdum fakat ses kesilmedi ^^ Sanırım şu resimde gösterdiğim kutunun içindeki fandan geliyor ama o kutuyu açmaya cesaret edemiyorum, tekrar toparlayamam diye :P Bir öneriniz varmı, temizlesem düzelirmi yoksa değiştirmemmi gerek? :roll:

o gösterdiğin şey psu yani powersupply(güçkaynağı) onunda vidalarını söküp içinde bulunan fanının temizliğini yapabilirsin bir sorun olmaz ama fan dışında hiç bir parçasını elleme

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
PhaetoN demiş ki:
o gösterdiğin şey psu yani powersupply(güçkaynağı) onunda vidalarını söküp içinde bulunan fanının temizliğini yapabilirsin bir sorun olmaz ama fan dışında hiç bir parçasını elleme

hiç ıskalamıyorsun seviyorum böyle donanımdan anlayan kişileri canımsın :muck: :kalp: :beer:

extraloob demiş ki:
PhaetoN demiş ki:

hiç ıskalamıyorsun seviyorum böyle donanımdan anlayan kişileri canımsın :muck: :kalp: :beer:
teşekkür ederim aynı duygular :kalp: :dance:

PhaetoN demiş ki:
Teşekkürler birazdan başliyim ben operasyona :P

Yukarı Alt