Arkadaşlar 1 haftadır bilgisayar kendi kendine kafasına göre reset atıyo sorunu çözemedim, fakat yapmadıgım şey kalmadı.
Ramleri değiştirdim başka ram taktım yıne res attı.
Format attım fayda etmedi,yine aynı.
Kasanın içini komple temizledim yine aynı.
Yeni Kasa fanı aldım taktım yine aynı
:lol:
Derdime çare summer2:

genelde bilgisayarın kendi kendine reset atmasının sebebi fazla ısınması oluyor, işlemcinin soğutucusu ile oynadın mı hiç?

yada overclock yaptın mı son zamanlarda?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
SpeedFan programını indirip bir ss atabilir misin ?

Öncelikle herkese teşekkürler, bılgısayar yıne res attı acıyorum en baslangıcta atıyor res, kemalıst suan telden gırıyorum pc adam gıbı acıldıgı zaman ss atarım. Cryolıte bro ben overlock felan ugrasmıyorum :P işlemcinin sogutucusunu temızledım oyle baska bısey yapmadım.

neden reset attığı belli oldu.
senin işlemcin soğtulamıyor.
127 derece nedir ya :S işlemcin yanmadığına dua et

Takımı
Fenerbahce
SLauGHTeR' demiş ki:
peki ne yapmam lazım hacım, orda 2 tane 127 derece yazıyo ama ikiside işlemcimi acaba?
Kardeşim Öncelikle Geçmiş olsun, EVEREST Ultimate Edition Programını İndir Programın Full olmasına gerek yok kurulumu yaptıktan Sonra çalıştır Sağ Altta Saatin oraya gelecek Smileyde Cpu- İşlemci Sıcaklığını Görebilirsin Öyle bir ss atarmısın Buraya :coffee:

Ps: Full Yapmak İstersen Key ide verebilirim

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Oyun vs açtığında bu sıcaklık 150 dereceye kadar çıkıyordur , haliylede reset atıyordur.(zarar görme sınırını 135 derece diye biliyorum anla artık durumu)

everest'i açıp iyice incele , ona göre kasa fanı al yada direk işlemcideki stok fanı çıkartıp tower soğutuculardan al.

düzenleme : temp geyiği işlemci ısısı mı yoksa anakartı ısısımı tam bilmiyorum ama büyük ihtimal anakart diye tahmin ediyorum.yinede sen araştırıver...

- alacaksan aerocool değil , coolermaster al -

Apt

rank8
işlemci soğutununun fanıyla plakası arasında toz yumağı oluşmuştur,temizleyince sorun hallolur,bu arada işlemcilerin stabil çalışma sıcaklığının bayağı bi üstünde değerlerin,yumurta at pişer one öyle 127derece :D yük altında 90 dereceyi geçmemesi lazım.

Bro sonunda yaktık anakartı ondan aldık :lol: 2 tane kasa fanı var, 1 tane işlemci fanı ve power daki fan var yetiyor bunlar.

Yukarı Alt