Neverex

Bilgiliyim
Yeni tespit edilen tehlikeli bir virüs ile ilgili olarak Çin'den bütün dünyaya uyarı yapıldı.

İnternet üzerinden çok çabuk yayılacağı tahmin edilen virüsün tüm dünyadaki bilgisayar kullanıcılarını tehdit ettiği açıklandı. Worm_Piloyd.B adlı virüsün EXE, HTML ve ASP uzantılı dosyaları etkilediği ve kullanıcıların dosyalarını düzeltmelerine de imkan tanımadığı bildirildi. Virüsün, bulaştığı bilgisayarların internet bağlantısını kullanarak çok hızlı yayıldığının altı çizilerek bütün dünya tehlikeyle ilgili olarak bilgilendirildi.

Avrupa ve ABD'de bulunan büyük güvenlik şirketlerinin şimdiye kadar bu virüs ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamış olması ise biraz kafaları karıştırdı.

Şu an için Worm_Piloyd.B tehlikesinden uzak durmak için yapabileceğiniz tek şey antivirüs programınzı güncel tutmak. :thumbsup:

nod32 2 aydan beri güncelleştirme yapmıyorr açsam kota dolcak :S

Gameworld

Bilgiliyim
Zaten ben virüslerle yaşıyorum onlar bana ben onlara alıştım.En son tarattığımda 49 tane virüs bulmuştu her çeşit mevcut bilgisayarda.O da gelsin yerimiz vaar bu yeni çaylak virüsede :P
Ps : Gariptir yıllardır bir kere bile her hangi bir şifrem çalınmadı :P

PC kullanmıyorum pek genelde macbook ile takılıyorum ve virus girme olasılığı baya bir düşük.

Yukarı Alt