1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bilardo Oynamak İçin Cafeye Gitmeye Son Artık Okul Var


 1. Quater

  Quater rank8

  Kayıt:
  10 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.062
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  ilardo Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalayacağı protokolle bilardo sporunu okullara sokmayı hedefliyor. “Okullara bilardo masası konulmaz” kararı MEB ile imzalanacak protokolle ortadan kalkacak...

  Federasyonun MEB ile imzalayacağı bilardo sporunun yaygınlaşmasını sağlayacak protokolün süresinin 1 yıl olarak belirlendiği, bu bir yılın son bir ayında, taraflardan itiraz gelmemesi halinde sürecin devam etmesi öngörüldüğü kaydedildi. Federasyon yetkilileri, bu sürenin 3-4 yıl olması yönündeki taleplerini MEB’e illettiklerini ve görüşmelerin devam ettiğini belirttiler. AA muhabirinin federasyon yetkililerinden edindiği bilgiye göre, bilardo sporunun okullarda oynanmasının önündeki en büyük engelin MEB Talim Terbiye Kurulu’nun “Okullara bilardo masası konulmaz” kararı olduğu, ancak bu kararın MEB ile imzalanacak protokolle ortadan kalkacağı belirtildi. Yetkililer, federasyonun Talim Terbiye Kurulu’nun almış olduğu bu kararın bilardonun önündeki en büyük engel olarak nitelerken, okullar projesi aracılığıyla bu sporun daha geniş kesimlere yayılacağını ifade etti. Lise ve dengi okullarda ve üniversitelerde bilardonun, alt spor dalı olmasının yanı sıra okullarda seçmeli ders olacağı, böylelikle federasyonun çalışma ortamının artacağı ve lisanslı sporcu sayısının yükseleceği kaydedildi.

  BAŞKAN KURUGÖLLÜ

  Federasyon başkanı Uğur Kurugöllü, MEB ile yapılacak protokolle Bilardo Federasyonu’nun çok farklı görüleceğini bildirdi. Başkan Kurugöllü, Türk halkının bilardoyu kahvehanelerle özdeşleştirdiğini belirterek, “Açılan nezih salonlar görmezden geliniyor. Bu konuda bir imaj sorunu var. Okullar projesiyle bilardonun kahvehanelerle ilgisi olmadığını göstermeyi hedefliyoruz” dedi.
  Bilardonun okullara ulaşmasıyla bu sporun temel eğitimde yer alacağını, dolayısıyla sporun da gençleri kötülüklerden arındıracağını söyleyen Kurugöllü, “Gençler, disiplin altına girmeyi öğrendiği zaman, her anlamda devletine faydalı bir birey haline gelecektir. Okullar projesiyle buna katkıda bulunmak istiyoruz” diye konuştu.
  Kurugöllü, okullar projesinin Avrupa Birliği’ne (AB) de sunulacağını ifade ederek, şunları kaydetti:
  “Bu projenin Avrupa Birliği’ne sunulmasıyla bilardonun önü çok açılacak. Bu konuda iki arkadaşımızın üzerinde çalıştığı, AB’den okullara hibe bilardo tesisi projesini gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz.”

  (Milliyet)

  Ps:Pfff Liseye koyucaklarmıs Seneye artık :!!&%&!
   
 2. Optimus Prime

  Optimus Prime rank8

  Kayıt:
  5 Ekim 2008
  Mesajlar:
  8.385
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Şimdi koyacağız derler,5 seneye anca gelir :coffee:
  Ben 5. sınıftaydım okulun bahçesine halısaha yapacaklardı,mezun oldum anca yapabildiler :coffee:
   
 3. Barzo

  Barzo  

  Kayıt:
  4 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.929
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Maltepe

  Ben mezun oldum üstüne lisedende mezun olcam fakat hala yapılmadı :lol:
  Ne kadar saçma sapan müfredat varsa hepsi benim gibi talihsizleri bulacak bunu biliyorum lisenin 4 yıl olması gibi :mrgreen: