1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Beyaz Saray Teknoloji Danışmanı Bilişim 2010'da


 1. Josephine

  Josephine rank8

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  5.760
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sakarya
  [​IMG]

  Beyaz Saray Teknoloji Danışmanı Prof. Dr. Peter L. Levin, Türkiye'de düzenlenen en büyük ve kapsamlı bilişim etkinliği ''Bilişim 2010''da konuşma yapmak üzere Ankara'ya gelecek.

  ''Sosyal Dönüşüm'' temasıyla, 22-25 Eylül tarihlerinde Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenecek etkinlikte, bilişim teknolojilerinin sosyal dönüşüme etkisi, uzmanlar tarafından ele alınacak.

  Bilişim teknolojileri konusundaki gelişmeleri yakından takip eden kurumların başında gelen Beyaz Saray'ın, Bilim ve Teknoloji Politikaları uzman danışmanı Prof. Levin, Bilişim 2010'un önemli konuşmacılarından biri olacak.

  Prof. Levin, Bill Clinton yönetiminin Beyaz Saray Yönetim ve Bütçe Ofisinde Başkan'ın özel asistanı olarak görev yapmış, G.W. Bush döneminde ise Ulusal Bilim Vakfı'nın Başkanlık Nezdinde Genç Araştırmacısı (National Science Foundation Presidential Young Investigator ) olarak çalıştı.

  Son dönemde Beyaz Saray tarafından başlatılan Açık Devlet http://www.whitehouse.gov/open inisiyatifi yöneticiliği görevini de yürüten Levin'in bu çalışmaları, Beyaz Saray tarafından katılımcılık, işbirliği ve şeffaflık konularında örnek girişim olarak seçildi.

  Doktora derecesini Carnegie Mellon Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayan Prof. Levin'in yazılım sistemleri ve siber güvenlik konularında elliden fazla makalesi bulunuyor.

  Aynı zamanda Stanford Üniversitesi'nde profesörlük görevine de devam eden Peter L. Levin, 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri Department of Veterans Affairs in United States ( Gazi İşleri Bakanlığı) Senior Advisor to the Secretary, and Chief Technology Officer (Bilgi İşlem Ofisi Başkanlığı ve Bakan Baş Danışmanlığı) görevine getirildi. Levin, bu görevinin hemen öncesinde Astaro AG Ağ Güvenliği Şirketi'nin yöneticiliğini yaptı.

  Prof. Levin, bu görevlerinin yanı sıra önemli konferanslara konuşmacı olarak katılıyor ve çeşitli üniversitelerde dersler veriyor.

  Bilişim 2010 kapsamındaki tüm etkinliklere katılım katılım için http://www.tbd.org.tr adresinden kayıt yaptırılabiliyor.

  TBD Başkanı Turhan Menteş, Bilişim 2010 etkinliğine ilişkin yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayesinde gerçekleştirilen etkinlikte bu yıl teknolojideki yeniliklerin yanı sıra sosyal ağlar ve yeni medya araçlarının ön planda olacağını söyledi.

  Etkinlikte Levin'in davetli konuşmacı olarak ABD'nin ''Açık Devlet'' politikasını katılımcılarla paylaşacağını anlatan Menteş, bunun yanında yeni medya araçları konusunda dünya genelinde tanınan isimlerin de etkinliğe katılacağını bildirdi
  .​