İspanya'nın Real Betis takımı ile anlaşan milli futbolcu Mehmet Aurelio, ''Fenerbahçe ile hiçbir sorunum olmadı, ancak Real Betis'in bana verdiği teklif daha iyiydi'' dedi.

Real Betis 3 yıllık anlaşma yapan Aurelio, Fenerbahçe'de çok arkadaşı olduğunu ve Türkiye'ye 'aşık olduğunu' belirtip, Real Betis'e gelişinin bunu değiştirmeyeceğini söyledi.

Fenerbahçe'ye gelecek sezon özellikle Şampiyonlar Ligi'nde 'büyük şans' dileyen Aurelio, Real Betis'in de İspanya'daki önemli kulüplerden biri olduğunu ve her zaman La Liga'da oynamak istediğini kaydetti. 31 yaşındaki futbolcu, ''Real Betis'e geldiğim için mutluyum. Burada da çalışıp kendimi göstermek istiyorum'' dedi.

Milli futbolcu ayrıca, A Milli Takım'da oynamaya devam etmek istediğini, teknik direktör Fatih Terim'in çağırması halinde her zaman göreve hazır olduğunu ifade etti.

Öte yandan, Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu da ''Ne Fenerbahçe'nin ne de Aziz Yıldırım'ın düşmanı değilim. Tam tersine bu kulübe sempatisi olan biriyim. Aurelio'nun Real Betis'e gelmesi tamamen profesyonel bir konudur. O Real Betis'e gelmek istemiştir, ben de menajeri olarak bunu sağlamışımdır. Bir Türk gazetesinde benim ağzımdan verilmiş gibi Aziz Yıldırım aleyhinde söylenen tüm sözler yanlıştır'' açıklamasında bulundu.

FUTBOL FEDERASYONU GENEL SEKRETERİ KAZANCIOĞLU

Bu arada Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu, İspanya'nın Real Betis takımına transfer olan Mehmet Aurelio konusunda şu ana kadar kendilerine herhangi bir müracaat gelmediğini söyledi.

Kazancıoğlu, Fenerbahçe'nin Mayıs ayında federasyona başvurarak, Aurelio'nun sözleşmesindeki opsiyon hakkını kullandığını belirterek, ''Fenerbahçe'nin müracaatı kayda alındı. Şu anda bize İspanya'dan transferle ilgili herhangi bir müracaat yok. Gelen evraka göre hareket edeceğiz'' dedi.

Fenerbahçe'nin federasyona gönderdiği sözleşmede opsiyon hakkının sarı-lacivertli takımda olduğunu kaydeden Metin Kazancıoğlu, ''Fenerbahçe Mayıs ayında bize müracaat ederek, opsiyonu kullandığını bildirdi. Bu kayda alındı. Biz de o zaman Aurelio'ya bunu tebliğ ettik. Şimdi gazetelerden futbolcunun yabancı bir takım ile mukavele yapacağını duyuyoruz, ama bize şu aşamada bir müracaat yok. Bize müracaat edildiğinde gelen evraka göre gerekli prosedürü uygularız'' diye konuştu.

Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu'nun Real Betis takımının FIFA'ya başvurarak transfer yaptığı şeklindeki iddialarıyla ilgili olarak Kazancıoğlu, ''Müracaat kime, nasıl ve hangi belgeyle yapılmış? Bize bir şey gelmedi. Bu bir hukuki ihtilaf. FIFA bir karar verecektir. Konu, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) kadar gidebilir'' diye konuştu.

Yukarı Alt