addIcFb

Aileden
Durusoy, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, projenin başlangıcında inşaatın izinleriyle ilgili bazı gecikmeler yaşandığını hatırlatarak, “Bütün bunları göz önüne alırsak bitirme süresinin çok iyi olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Projeyi, kira ile gelir elde etmek amacıyla yaptıklarını, bu hedeflerinin doğruluğunun görüldüğünü anlatan Beşiktaşlı yönetici, şunları kaydetti: “Bir seferde para alınıp da bir yerlere harcanacağına, her sene devamlı vakıflar gibi gelirimiz olacak şeklinde düşünmüştük bu projeyi ve öyle devam ediyor. Şu an aşağı yukarı gelirlerin tahakkuk etmesi, kiraların başlama zamanı geldi. Sene sonundan itibaren başlayacak gelirlerimiz var. Kiraladığımız bir hastane var. Müteahhit, Acıbadem Hastanesi'nin istediği şekilde tamamlayıp teslim edecek. Daha sonra hastanenin ekipmanlarını koyması var. Mart ayı gibi hastanenin gelirleri alınmaya başlanacaktır. Real ile olan anlaşmada, 31 Ekim Cuma müteahhit teslim edecek. Daha sonra da Real'in bir bitirme süresi var. O süreyi de sene sonu olarak kabul edersek, sene sonu itibariyle işletmesine başlanmış olacak demektir. Bunun dışında ofis ve Food Court'un kiraları sene sonundan itibaren başlıyor. İnşaat öyle bir hale geldi ki, iskan izni alınabiliyor; o bakımdan da iyi bir şekilde gerçekleşti.”

Kendilerine kalan bir market alanı için Media Markt ile anlaşma yaptıklarını ve peşinatın ödenecek duruma geldiğini kaydeden Durusoy, “Gelirleri yavaş yavaş tahakkuk ediyoruz ve gelmeye başladı diye kabul edebiliriz. Böyle bir yatırımda temsil ettiğim yönetim kurulu ve başkan adına düşünürseniz iyi haber olarak, bu işi de alnımızın akıyla yaptığımızı söyleyebiliriz” diye konuştu.

STAT PROJESİ

Durusoy, stat projesinin de Beşiktaş'ın gelirlerini arttıracak önemli bir çalışma olduğunu kaydetti.

Bu sezon BJK İnönü Stadı'nda devam etmeye karar verdiklerini hatırlatan Durusoy, yeni projeyle 15-14 milyon dolarlık gelirlerin 30-40 milyon dolar seviyelerine çıkabileceğini kaydederek, “Projeye göre bu gelirler çok daha da artabilir” dedi.

Durusoy, stat projesiyle ilgili açıklamasında özetle şu ifadelere yer verdi:

“Üstü açılır kapanır biçimde yapabilirseniz, tabii ki içerde konser gibi etkinlikler de yapabilirsiniz. Böylece gelirleriniz çok daha yüksek olabilir. Stat ancak maç günleri kullanılabiliniyor. Fakat kullanım 200 güne çıkartılabilinir, böylelikle oradan da gelir elde edilebilecek bir imkan sağlanacağını düşünüyorum. Bu seneyi BJK İnönü Stadı'nda oynamaya karar verdik. Takım da iyi gidiyor, inşallah bozulmaz, bozulmayacağına inanıyoruz, kalpten inanıyoruz. İyi bir takımımız var bu sene. Haziranda başlanacak şekilde izinler alınabilir diye düşünüyorum.”

Beşiktaş Kulübü'nün yatırımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi İlhan Durusoy, Fulya projesinin istedikleri gibi gittiğini, yıl sonundan itibaren kira gelirlerinin tahakkuk etmeye başlayacağını bildirdi.

6437873.jpg

Yukarı Alt