'Beşiktaş sahipsiz değil'
Beşiktaş eski yöneticileri Cemil Kazancı ve Bahattin Demir, başkan Yıldırım Demirören'in başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini söylediler. Kulübün sahipsiz kalmayacağını belirten Kazancı ve Demir, "Beşiktaş'ı yönetmeye hazırız" mesajı verdiler.
Beşiktaş'ın eski yönetim kurulu üyesi Cemil Kazancı, siyah-beyazlı kulübün 40 milyon dolar ile ipotek altına alınabilecek bir kulüp olmadığını söyledi.
Kazancı, kulübün, başkan Yıldırım Demirören'e olan borcunun önemli olmadığını belirterek, ''Beşiktaş için öyle miktarların önemi yok. Beşiktaş Kulübü 40 milyon dolar ile ipotek altına alınabilecek bir kulüp değil. Bu, bir sorun değil, ödenir'' dedi.
Şu an için başkan adaylıklarını açıklamalarının söz konusu olmadığını belirten eski yönetici, ''Böyle bir açıklama yapmadık, ancak camia sahipsiz kalmaz. Ben ve arkadaşlarım, bize görev düştüğü anda hazırız. Başkan, '2010 yılına kadar görevimizin başındayız' diyor. O zaman görevini en iyi şekilde icra etmesini istiyoruz'' ifadesini kullandı.
Kazancı, ''İstifa et demiyoruz, istifa ederse de biz hazırız'' derken, Tuncay Özilhan, Hasan Arat, Hüsnü Güreli ve diğer isimlerle bir çalışma grubu oluşturduklarını söyledi. Grup içinde, aralarında ''Başkanın kim olacağı'' şeklinde bir sorun olmadığını anlatan Cemil Kazancı, ''Biz bu kulübün sahipsiz olmadığını göstermek istiyoruz'' açıklamasını yaptı.
Cemal Kazancı, Yıldırım Demirören'in icraatlarının camianın genelinde beğenilmediğini ve sonuçların da bunu gösterdiğini dile getirirken, ''Başkanı istifaya davet etmek ya da imza toplamak gibi bir şey yok, bu Beşiktaş Kulübü'ne yakışmaz'' diyerek sözlerini tamamladı.
DEMİR: BEŞİKTAŞ'I BAŞARIYA GÖTÜRMEYE HAZIRIZ
Beşiktaş Kulübü'nün eski yöneticilerinden Bahattin Demir de son iki dönemdir Yıldırım Demirören'in yanında olduklarını belirterek, ''Ancak kendisi başarısız oldu. Biz grup olarak Beşiktaş'ı başarıdan başarıya götürmeye hazırız'' dedi.
Demir, Beşiktaş'ın daha iyi yerlere gelmesi ve başarılı olmasını istediklerini kaydederek, ''Başkanlığı, yöneticiliği istemiyoruz. Biz bunu 20 sene önce yaptık. Ayrıca, bilinmesi gereken, biz başkan Demirören'e 'İstifa et' demiyoruz, 30 bin kişi statta 'İstifa et' dedi, o 'etmiyorum' dedi. Kendisi, 'Artık ben bu işlerden yoruldum, yapamıyorum' derse, Beşiktaş sahipsiz değil. Hasan Arat, Tuncay Özilhan, Yalçın Sabancı, Hüsnü Özyeğin ve Hüsnü Güreli, yani biz, oturur içimizden birini başkan adayı yaparız. Beşiktaş'ı daha iyi yerlere götürecek yönetimi yaparız. Taraftarlara, 'Korkmayın, Beşiktaş sahipsiz değil, böyle bir görevden kaçmıyoruz' mesajını veriyoruz. Bu görev bize gelirse hazırız. Yönetim istifa etmiş, etmemiş, o bizim sorunumuz değil. Biz yönetimi istifa ettirmeye değil, Beşiktaş'ı yönetmeye hazırız. Beşiktaş'ı Avrupa'da, Türkiye'de başarıdan başarıya götürmeye hazırız. Bizim hazır olduğumuz konular bunlar'' dedi.
Yönetimi ''Başarısız'' olarak değerlendirdiklerini anlatan Bahattin Demir, ''Eğer kendileri, '4. olduk, paralar gitti' diyor ve hala kendilerini başarılı olarak görüyorlarsa yapacak bir şey yok. Camianın, taraftarın, kamuoyunun sözüne kulak vermeyip 'başarılıyız' diyorsanız, devam edin. Başarısız olduğunuzu düşünüyorsanız da istifa etmek bir erdemliliktir. Yaptığınız her şeyi saygıyla karşılarız. Biz önümüze bakıyoruz. Biz, Beşiktaş'a ne verebiliriz, onun hesabını yapıyoruz, 'Ne alabiliriz?' demiyoruz'' şeklinde konuştu.
Demir, 3 ay önce, Yıldırım Demirören'e sonuna kadar destek sözü verdiklerini kaydederek, ''Sinan Engin ve başkan Yıldırım Demirören, kamuoyuna yaptıkları açıklamalarda 'Mart ayı sonunda görüşelim' demişlerdi. Mart bitti, nisan ayındayız. Biz sustuk ve destek verdik ama başaramadı'' ifadesini kullandı.
Kendilerinin bir ekip çalışması yaptığını ve içlerinden kimsenin ''Ben başkan adayıyım'' demediğini vurgulayan Demir, ''Biz ekip çalışması yapıyoruz. Beşiktaş'ın sahipsiz olmadığını gösteriyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Yukarı Alt