1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Berlusconi'ye yumruk!


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Milano'da yumruklu saldırıya uğradı.

  - Resim Silinmiş.

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye Milano'daki Duomo meydanındaki miting sonrasında yumruklu saldırıda bulunan Massimo Tartaglia'nın eyleme önceden hazırlık yapmış olduğu
  ortaya çıktı. Saldırı sonrası hastanede müşayede altında tutulan Berlusconi, "Yıkılmadım ayaktayım" mesajı verdi.

  Soruşturma raporunda, saldırganın Berlusconi'nin yüzünü hedef alan saldırganın küçük bir heykel parçası kullandığı belirtildi. Berlusconi'nin burnunun ve bir dişinin kırılmasına, dudaklarının patlamasına neden olan
  hediyelik eşya niteliğindeki Duomo heykelcilğine polis tarafından el konulduğu da kaydedildi.

  Milano Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, saldırganın üzerinden çarmıha gerilmiş bir İsa heykelciği ile biber gazı spreyi çıktığını da belirtti. Yetkililer, bulunan objelerin saldırganın eyleme önceden hazırlandığının ve eylemin tasarlanarak yapıldığının göstergesi olduğuna da dikkati çekti.

  San Raffale Hastanesi'nde müşahade altındaki Berlusconi'yi ziyaret eden İçişleri Bakanı Roberto Maroni, "Başbakan fiziken sarsılmış durumda olmakla birlikte oldukça rahat. Ağır bir darbe almış" diye konuştu.

  Yaklaşık 10 yıl boyunca psikolojik tedavi gören 42 yaşındaki saldırganın babası Alessandro Tartaglia ise oğlunun böyle bir eylem yapmasını şaşkınlıkla
  karşıladığını söyledi.

  Ailece merkez sola oy verdiklerini belirten baba Tartaglia, "Ama ailemizde Berlusconi'ye karşı bir kin ve nefret de yok. Oğlum, psikolojik rahatsızlığına rağmen, hiç kimseye bir zarar vermemiştir. Böyle bir şeye niyetlendiğini sezinleseydim, onu engellerdim. Olayın, İtalya'daki olumsuz atmosferin etkisiyle meydana geldiğini düşünüyorum" diye konuştu.

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin Milano'da yumruklu saldırıya uğrayarak hastanede tedavi altına alınması, İtalya-Türkiye arasında normalde çarşamba günü Roma'da yapılması planlanmış olan hükümetler arası zirve toplantısını da etkileyecek. Burnu kırılmış, alt dudağı dikişli durumdaki Berlusconi'nin iki gün içinde kendisini toplayıp Roma'daki zirve toplantısına katılmasının zor olduğu ifade ediliyor.

  Diplomatik kaynaklara göre, Berlusconi'nin saldırıya uğraması, İtalya-Türkiye arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Berlusconi önderliğinde, yedi İtalyan, sekiz Türk Bakanın katılımlarıyla yapılacak hükümetler arası zirvenin akıbetinin, büyük olasılıkla yarın, iki ülke
  yetkilileri arasındaki telefon trafiği neticesinde netleşmesi bekleniyor.

  Türkiye-İtalya arasındaki hükümetler arası ilk zirve toplantısı, 2008 yılında İzmir'de yapılmıştı. Dönüşümlü olarak her yıl yinelenmesi kararlaştırılan zirve toplantısının ikincisinin ise 16 aralık çarşamba günü Roma'da yapılması kararlaştırılmıştı. Ancak Berlusconi'nin bugün saldırıya uğramasının ardından, zirve toplantısının akıbetinin ne olacağının ise büyük olasılıkla yarın
  netleşmesi bekleniyor.

  Milano'da yumruklu saldırıya uğrayan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye 20 gün istirahat verildi.

  Başbakanın özel hekimi Alberto Zangrillo, Milano'da Berlusconi'nin gözlem altında tutulduğu San Raffaele Hastanesi'nde yaptığı açıklamada, Berlusconi'nin
  burnunda kırık olduğunu ve alt dudağına da dikiş atıldığını belirtti.

  Zangrillo, Başbakanın olaydan sonra ne kadar dinlenmesi gerekeceğine ilişkin soruyu ise "20 gün istirahat" diye yanıtladı.

  Doktor, Berlusconi'nin olay nedeniyle "çok sarsılmış, şaşkın ve üzgün" olduğunu da kaydetti.

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye yumruk atan 42 yaşındaki Massimo Tartaglia'nın daha önce 10 yıl psikolojik tedavi gördüğü ortaya çıktı.
  Tartaglia'nın tedavisiyle ilgilenen psikoloğun, saldırganın gözaltında tutulduğu Milano Emniyet Müdürlüğüne çağrıldığı öğrenildi.

  Güvenlik birimlerinin, Tartaglia'nın, Milano'ya bağlı Cesano Boscone beldesindeki evine baskın düzenleyip arama yaptıkları bilgisi de edinildi.

  Berlusconi'ye yumruklu saldırının ardında örgütsel bir bağ olup olmadığı da araştırılıyor. Ancak güvenlik birimlerinin elindeki mevcut verilere göre, olay örgütlü bir eylem değil, akli dengesi yerinde olmayan bir şahsın eylemi gibi
  görünüyor.

  İtalya'da Başbakan Silvio Berlusconi'nin, Milano'da miting sonrasında yumruklu saldırıya uğramasına siyaset dünyasından tepki yağıyor.

  Saldırı sonrasında San Raffaele Hastanesi'ne kaldırılan Berlusconi'nin 24 saat gözetim altında tutulacağı belirtildi. Acil serviste kontrolden geçirilen Berlusconi'nin sağlık durumunda kaygı verici durum olmadığı öğrenildi.

  Edinilen bilgiye göre Berlusconi, acil servisteki ilk müdahalenin ardından yüzünde bir buz torbasıyla sedyeyle gözetim altında tutulacağı odaya nakli sırasında, sağlık görevlisinin elini tutarak, "İyiyim" dedi.

  Siyasi yetkililerin büyük çoğunluğu Başbakana geçmiş olsun dileğinde bulunup saldırıyı kınarken, muhalefetteki İtalyan Değerler Partisi (İDP) Genel Başbakanı Antonio Di Pietro, Berlusconiyi suçladı.

  İtalya'daki Temiz Eller dönemindeki savcılığının ardından siyasete atılan Di Pietro, Milano'daki saldırıya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Ben, şiddet olsun istemiyorum. Ancak Berlusconi, davranışlarıyla ve umursamazlığıyla
  insanları kışkırtarak şiddete yöneltiyor" dedi.

  Di Pietro, "Milyonlarca insanın işinden olduğu, ay sonunu getirmekte zorlandıkları bir dönemdeyiz. Berlusconi ise kendisini ve de salt kendi çıkarlarını kollayacak kanunlar çıkarma amacıyla parlamentoyu adeta bloke etmiş
  vaziyette. İnsanların böyle bir Başbakanı her gün görmekten duydukları rahatsızlığı gayet iyi anlıyorum" diye konuştu.

  Di Pietro'nun bu sözleri ise merkez sağ koalisyonun tepkisine neden oldu.

  Dışişleri Bakanı Franco Frattini, Berlusconi'nin saldırıya uğramasından derin üzüntü ve kaygı duyduğunu belirterek, "Bu son derece vahim bir hadisedir.

  Halk dolduruşa getirilirse biri de pekala saldırıya geçebiliyor. Sayın Di Pietro ise saldırıyı kınayacağına, esas itibarıyla neredeyse mazur görüyor. Di Pietro'nun bu tepkisi İtalya ve parlamento adına utanç vericidir" dedi.

  SALDIRI FACEBOOK KULLANICILARINI İKİYE BÖLDÜ

  Bu arada, gözaltına alınan 42 yaşındaki İtalyan saldırganın kimliği Massimo Tartaglia olarak açıklandı.

  Berlusconi'nin yüzüne ağır bir yumruk indire Tartaglia'nın daha önce sabıkasının bulunmadığı da kaydedildi.

  Öte yandan, internetteki en büyük sosyal ağlardan biri olan Facebook kullanıcıların da olay nedeniyle ikiye böldü. Kullanıcıların bir bölümü saldırıyı şiddetle kınarken, bir bölümünün ise saldırıyı desteklemeleri dikkati çekti.

  Saldırının duyulmasının ardından, Facebook'ta "Massimo Tartaglia personaggio dell'anno" (Massimo Tartaglia yılın adamı), "Massimo Tartaglia Vergogna!" (Massimo Tartaglia Utan!), "Tartaglia: ovvero colui che ha spaccato la
  faccia a Berlusca" (Tartaglia: Tartaglia: Berlusca'nın suratını ikiye yaran adam), "Io sto dalla parte di Tartaglia" (Ben, Tartaglia'dan yanayım) başlıkları
  altında çeşitli grupların oluşturulduğu ve olayın kullanıcıların tartışmasına açıldığı gözlendi.

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Milano'da yumruklu saldırıya uğradı.

  Berlusconi saldırıdan sonra hastaneye kaldırılırken, erkek saldırgan, polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı.

  Silvio Berlusconi, lideri olduğu Özgürlükçü Halk Partisi'nin (ÖHP) Milano'nun Duomo meydanında düzenlediği miting sırasında saldırıya maruz kaldı.

  Berlusconi'nin konuşmasını tamamlamasının ardından, dinleyiciler arasında bulunan bir kişinin saldırısına uğradığı bildirildi. Erkek olduğu belirtilen
  saldırganın Berlusconi'nin yüzüne kuvvetli bir yumruk attığı kaydedildi.

  Saldırı sırasında Berlusconi'ye bir metre mesafede bulunan Savunma Bakanı Ignazio La Russa, tanık olduğu hadiseyi şöyle anlattı:

  "Başbakan, saldırganın yumruğuna maruz kaldı. Saldırganın elinde de bir şey var gibiydi. Başbakanın ağzı ve burnu kanıyordu. Saldırgan hemen yakalanarak, gözaltına alındı. Olay, Başbakanın kürsüden indiği sırada meydana geldi. Polisler saldırganı gözaltına alarak linç edilmekten de kurtarmış oldular. Polis müdahale etmesiydi, oradaki insanlar saldırganı paramparça edebilirdi."

  Saldırganı yakalayan güvenlik birimlerinin Başbakan Berlusconi'yi de araçla hemen miting alanından uzaklaştırarak, tedavi için Milano'daki San Raffaele hastanesine götürdükleri öğrenildi.

  Saldırganın sabıkası bulunmayan 1967 doğumlu bir İtalyan vatandaşı olduğu da kaydedildi.

  Miting alanında yer alan siyasi yetkililerden ve hükümetin koalisyon ortaklarından biri olan Kuzey Birliği Partisi (KBP) Genel Başkanı Umberto Bossi, "Bu, bir terör saldırısıdır. Ortalıkta bu türden canilikler yapabilecek bir sürü insan var. KBP olarak terör riskiyle mücadeleye hazırız" diye konuştu.

  "YIKILMADIM AYAKTAYIM"

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, müşayede altında tutulduğu San Raffaele Hastanesi’nde ziyaretçi kabul etmeye başladı. Başbakan’ın ilk ziyaretçileri Başbakanlık Sözcüsü Paolo Bonaiuti, Kültür Bakanı Sandro Bondi, Turizm Bakanı Michela Vittoria Brambilla, Milan As Başkanı Adriano Galliani oldu.

  Ziyaret sırasında Berlusconi’nin, “Böyle bir saldırıyla karşı karşıya kaldığım için çok üzüntülüyüm. Bu nifak sokanların meyvesi. Bu günlerde bir şeylerin olacağını tahmin ediyordum. Bakanlar Kurulu Başkanı'na hakaret edemeyeceğini herkes anlamalı. Olanlardan etkilenmeyeceğim. Hala buradayım ve beni durduramayacaklar” dediği bildirildi.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. yeonyang

  yeonyang olduser

  Kayıt:
  14 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.959
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  Doçlant  :wink1:
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 3. Caprice

  Caprice rank8

  Kayıt:
  20 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.914
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Bu adama yumruk atıldığını kimse inandıramaz bana,ne diş kalmış ne burun ha o yakın korumalarda ne iş yapıyor diye sorarlar adama,ordan bulan silah alıp satan delikanlı berlusconi'nin bir darbede ağlamaklı olmasıda ironik tabi. :think:

  Bu arada vuran kişi soy adının hakkını vermiş.
  ;massimo tartaglia :lol: :P
   
 4. Fre3sTyLe

  Fre3sTyLe rank8

  Kayıt:
  21 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  16.763
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

  Demir birşeyle vurmuş yumruk ile değil.