Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Biliyorsunuz ki 1 yıl önce yeni villa satın alıp oraya taşınmıştım malum zamanla villayı düzenliyorum süslüyorum almaya çalıştıklarımı önce sizlere soruyorum gelen fikirler doğrultusunda gidip istediğimi alıyorum.

bağ bahçe işlerini çok sevsemde manikürlü pdikürlü ellerime eldiven geçirmeden işe girişmem bu bağlamda doğayı seven birisi olarak yeni villam'da ki büyük salona bir ağaç almayı düşündüm ve bugün 1-2 tane sera gezdim oradan aldığım bilgiler ışığında en uygun şu aşağıda ki ürünü seçtim.

sizlerden istediğim evinizde anneniz ablanız çiçek bitki yetiştiriyorlarsa Benjamin hakkında bilgisi olanlar bigilerini paylaşmaktan ziyade bir evde ağaç yetiştirmenin zorluklarını anlatırlarsa çok sevinirim.

birkaç güne kadar bu Benjamin ev çiçeğini alıyorum 8)

Adı : Benjamin
Fiyatı : 270 TL
Boyut : Fikus Benjamin Örgülü 140 - 160 cm

Benjamin, yeşil yapraklı bir bitki olup bulunduğu ortamı sevmekte veya uyum sağlamakta biraz zorlanan bir bitkidir. Benjamin ağacının çok farklı cinsleri bulunmaktadır gövdesi örgülü düz yaprakları iki renkli olmak üzere farklı cinsleri bulunmaktadır.

Size gelen bir Benjamin iki gün içerisinde neredeyse bütün yapraklarını döktü hemen telaşa kapılmayın yapraklarını dökmesinin sebebi bulunduğu yeri sevmemesinden kaynaklanmaktadır. Ofisinizin veya evinizin içerisinde bitkiyi 3 gün aralıklarla gezdirin nerede yapraklarını dökmediyde orada bırakın.

Saygılarımızla,

Takımı
Galatasaray
nasıl bir bitkidir.ortamı sevmediği zaman küsüyor muymuş bari :lol:

ps : evine koyduktan sonra bir ss alırsak güzel olur 8)

Advance

Nina Ricci demiş ki:
nasıl bir bitkidir.ortamı sevmediği zaman küsüyor muymuş bari :lol:

ps : evine koyduktan sonra bir ss alırsak güzel olur 8)
ScreenShot nası oluyor gerçek hayatta :lol:

Mopneet

Bayılıyorum şu minik ağaçlara ya. Ama bakımı çok zor. Düzenli oalrak budamak vs. gerekiyor. Kolay gelsin.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
DreamWorker demiş ki:
Bayılıyorum şu minik ağaçlara ya. Ama bakımı çok zor. Düzenli oalrak budamak vs. gerekiyor. Kolay gelsin.

evet yapraklarını döküyormuş, devamlı özel ilacıyla fıs fıs yapmak lazımmış ve tabi sulamak gerekli, benjamin birazda kaprisliymiş mekan sevmiyormuş sevdiği köşeyi bulana kadar salonda gezdirilecekmiş :twisted: :mrgreen: :lol:

Mopneet

@extraloob

:lol:
Babam merak sarmıştı bunlara, aldı bir tane. Bitkiceğizin hayatı karardı. 1 haftada tahtalıköy. Dikkatli olmak lazım.

extraloob demiş ki:
DreamWorker demiş ki:

evet yapraklarını döküyormuş, devamlı özel ilacıyla fıs fıs yapmak lazımmış ve tabi sulamak gerekli, benjamin birazda kaprisliymiş mekan sevmiyormuş sevdiği köşeyi bulana kadar salonda gezdirilecekmiş :twisted: :mrgreen: :lol:
gezdir sen de abi :mrgreen:

hem 300 tl veriyorsun hem de kaprisinden geçilmiyor boşuna bayılma abi para, başka ev bitkisi al daha ucuza :twisted:

zevk meselesi gerçi bu işler, karışmak doğru olmaz ^^

Abi gerçekten dış görünüş bakımından hoş bir bitki.Karşı komşumuzda var eve ayrı bir hava veriyor.
Ps:Evcil hayvan gibi , sevdiği köşeyi bulana kadar dolaşır :lol:

Neverex

Bilgiliyim
Yaprakları dökülürse 3 gün aralıklarla benjamin'in keyfini ara :P. 2-3 hafta içerisinde yaprakları tekrar yeşillenecektir. Sulamayı günlük olarak yapınız saksının üstten topraklarına dokunduğunuzda nemli ise su ihtiyacı yoktur. Su olarak şehir şebeke suyu kullanmayınız çünkü şebeke sularımız kireçlidir saksı üzerinde beyaz bir tabaka oluşturacaktır ve buda hiçte iyi bir görüntü olmamaktadır. Günlük 2-3 saat güneş veya aydınlık görmesi yeterlidir. Siz evinizden veya ofisinizden çıktıktan sonraki bitkinin bulunduğu ortama dikkat ediniz bu çok önemlidir

Haciii yoliyim kargoyla..lol
Biktim yaz,kis. Evde ve bahcede bu tur onlarca var. :p

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
El Verano demiş ki:

bizde kendi bahçemizi kuruyoruz bro ufaktan bir de mubiş aldım mı benjamin ile arkadaş olurlar işte elizabeth koyacağım mubişin adını puahahahaha :mrgreen: :twisted:

extraloob demiş ki:
El Verano demiş ki:

bizde kendi bahçemizi kuruyoruz bro ufaktan bir de mubiş aldım mı benjamin ile arkadaş olurlar işte elizabeth koyacağım mubişin adını puahahahaha :mrgreen: :twisted:
Ehueheue.Yanliz birakmaya gelmeeez. :p

Yukarı Alt