"Beni sahada görün"
Kendisini resmen 3 yıllığına Trabzonsporlu yapan sözleşmeyi imzalayan Glowacki, takım oyuncusu olduğunu söyledi. Polonyalı stoper, “Hakkımda konuşmayı sevmem, beni sahada izleyin” diye konuştu.

Bordo-Mavili Yönetim’in uzun uğraşlar sonucunda kadrosuna katmayı başardığı Polonyalı stoper, ayağının tozuyla taraftarlara mesajını verdi... Trabzon gibi bir futbol kentine geldiği için çok mutlu olduğunu açıklayan 31 yaşınaki stoper, “Takım arkadaşlarımla beraber Trabzonspor’u zirveye taşıyacağız” açıklamasında bulundu. Trabzon ve taraftarlar hakkında bilgi edindiğini ifade eden Glowacki, “Trabzonspor gibi büyük bir camiaya geldiğim için mutluyum. Gerek takım, gerek taraftarlar, gerekse de beni getiren yöneticiler için elimden geleni yapacağım. Trabzon’da tüm maçların kazanmak için oynanacağı ve taraftarların her maça geleceğini, 90 dakika boyunca susmayan taraftarların, Avni Aker Stadı’nı bayram yerine çevirdiğini biliyorum” diye konuştu. Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu ise imza töreninde 31 yaşındaki Glowacki’nin yeni sezonda 4 numaralı formayı giyeceğini açıkladı.

Şenol Güneş büyük etken

Türk futbolu ve kulüplerini yakından tanıdığını da sözlerine ekleyen Glowacki sözlerine şöyle devam etti: “Her şey takım için, düşüncesiyle oynuyorum. Ben kendi hakkımda konuşmayı değil, sahada özelliklerimi göstermeyi tercih ediyorum. Burada bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Şenol Güneş’in Türk futbolu için son derece başarılı bir teknik direktör olduğunun farkındayım. Bu benim için çok iyi. Şenol Güneş’in daha önce çalıştığı dönemde de beni istediğini biliyorum. O zaman bazı olaylar çözülemediği için gelememiştim. Şimdi kendisinin yaptığı teklifle buradayım.“​

Yukarı Alt