"Bekle bizi Avrupa"
3 yıllık Türkiye kariyerinde bir Türkiye Kupası ve bir lig şampiyonluğu yaşayan Turgay Bahadır, yeni sezon öncesi FANATİK'e iddialı açıklamalar yaptı. Türkiye'de her takımda çok rahat forma giyeceğini söyleyen golcü futbolcu, “Ülkemizin Şampiyonlar Ligi'ndeki kötü gidişine de Bursaspor son verecek” dedi.

Ertuğrul Sağlam’ın Bursaspor’un başına geçmesinin ardından takıma kazandırdığı isimlerden olan Turgay Bahadır, yeni sezon öncesi taraftarlara umut saçtı. Geçtiğimiz yıl attığı kritik gollerle takımının başarısında önemli pay sahibi olan yıldız futbolcu da geleneği bozmadı, FANATİK’e önemli açıklamalar yaptı. Ailesinden habersiz 8 yaşında Rapid Wien’in altyapısına giren golcü oyuncu, üç yıllık Türkiye kariyerinde önemli zaferler yaşadığını belirterek, “Kayserispor’la Türkiye Kupası, Bursaspor’la da lig şampiyonluğuna ulaştım. Türkiye’de her takımda çok rahat forma giyerim. Bunu iddia etmemin nedeni çok hırslı bir yapıya sahip olmam. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Türk Milli Takımı da dahil direkt olarak 11’de forma giyeceğime inanıyorum. Türkiye’de benim stilimde oyuncu sayısı çok az. Uzun boylu aynı zamanda çalım atabilen, adam geçebilen, havadan etkili, pres yapan, adam kovalayan bir forvet tipiyim” dedi.

‘Sıra geldi devlere!’

Direkt gruplardan katılacakları Şampiyonlar Ligi’nde başarılı sonuçlar alacaklarına inandığını kaydeden Turgay, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıllarda Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil eden takımlarımızın elde ettikleri sonuçlar ortada. Başarı kazanılamadı. Ancak ben inanıyorum ki, Bursaspor bu kötü gidişe ‘dur’ diyecek. Süper Lig’de gösterdiğimiz başarıyı, Devler Ligi’nde de tekrarlayacağız. Evimizde oynayacağımız maçlarda ev sahibi olmanın avantajını en iyi şekilde kullanacağız. Tabi bu da muhteşem taraftarımız sayesinde olacak.”

..Ve unutamadığı maç

“Geçen sezon şampiyon olacağımıza takım olarak inanmıştık. Unutamadığım maç ise ikinci yarıda Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynadığımız Fenerbahçe karşılaşmasıdır. 2-0 yenik duruma düştük ama 3-2 kazandık. Bu da bizi şampiyonluk yolunda iyice kenetlendirdi. Bu sezon da hedefimiz ilk üç. Bursaspor için ilk 5 hedef olamaz. Çünkü şampiyon olarak çıtayı yükselttik ve bunu koruyacağız.”

‘Forma savaşı başlayacak’

“Bu sezon forvet hattında büyük rekabet olacak. İnsua’nın gelişinin yanı sıra Sercan ve yeni gelecek santrforla birlikte forma kapma savaşı içine gireceğiz. Ben bu düzende hak edenin formayı giyeceğine inanıyorum. Ertuğrul hocama bana açtığı sonsuz kredi nedeniyle çok teşekkür ediyorum. Zaman zaman kötü oynadığım dönemler oldu. Ancak o, bütün bunlara rağmen bana inandı ve formayı verdi. Futbolu Bundesliga’da bırakmak istiyorum. Çünkü Avusturya’da büyüdüm. Alman ekolünü yakından tanıyorum. İyi bir Dortmund taraftarıyım. Türkiye’de örnek aldığım futbolcu ise kaptanımız Ömer Erdoğan’dır. Onu tek geçerim.”​

Fanatik ^^

Yukarı Alt