AK Parti Hükümeti önümüzdeki günlerde bedelli askerlik müjdesi vermeye hazırlanıyor.

Bedelli konusunda ilgili taraflar arasında uzlaşmaya varıldığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresine ‘çalışmalarda son aşamaya gelindiği’ni söylediği öğrenildi. Çıkarılacak bedelli askerlikte alt yaş sınırının ise 35 olacağı belirtiliyor.

Radikal gazetesinin haberine göre bedelli askerlikle ilgili sürpriz bir gelişme yaşanıyor. Yeni askerlik sistemi üzerinde çalışan hükümet bedelli askerliği gündemine aldı. Konu üzerinde Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı’nın çalışma yürüttüğü ve uygulamaya ilişkin uzlaşmaya vardığı öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da önceki gün görüştüğü bazı isimlere, “Bedelli çıkacak, çalışmalarda sona yaklaşıldı” dediği öğrenildi.

Bedelli askerlik uygulamasından 200 bin civarında kişinin yararlanması planlanıyor. Kamuoyunda uzun süredir tartışılan bedelli askerlik konusu Genelkurmay Başkanlığı’nın karşı çıkması nedeniyle bir türlü uygulanamıyordu.​

Bence olmaması gereken bir uygulama, sizlerin de görüşlerini alalım. :popcorn:

hep öyledir :) hazırlanır hazırlanır milleti umutlandırır. sevinçlerini kursaklarında bırakırlar. boşuna umut beslemeyin.

ustameen demiş ki:
hep öyledir :) hazırlanır hazırlanır milleti umutlandırır. sevinçlerini kursaklarında bırakırlar. boşuna umut beslemeyin.
artık bu durumu engelleyecek bir orgeneralimizde kalmadı...
Çıkacaktır kimsenin şüphesi olmasın.

volkanka demiş ki:
ustameen demiş ki:
artık bu durumu engelleyecek bir orgeneralimizde kalmadı...
Çıkacaktır kimsenin şüphesi olmasın.
Konumu değiştirmessen orgenerallerin yanına gidebilirsin :mrgreen:

bu iş org. ile kor. ile olmuyor. bu ülkede parası olana bele$ askerlik olmayana 15 ay askerlik, ohh ne rahat. eskisi gibi değil artık insanlar daha fazla sağ duyulu. şu saatten sonraki hiç bir hükümet bunu yapmaya cesaret edemez. ederse sonraki seçimde hüsran yaşar. x'in y'nin parası var keyifle 28 gün askerlik yap. z'nin parası yok doğuda şehit. vatan borcu namus borcu ise bu ülkede namus borcu para ile ödenmez...

Xperyon

Bilgiliyim
Bedelli askerliğin çıkması benim açımdan çok iyi olur,ben kulüpte oynadığım için hemen gleip çalışmalarıma aralıksız devam etmek isterim.Ama sırf keyfe keder olmamalı bence bu konularda iyi bir düzenlemele yapılır inşallah.. :beer:

ustameen demiş ki:
bu iş org. ile kor. ile olmuyor. bu ülkede parası olana bele$ askerlik olmayana 15 ay askerlik, ohh ne rahat. eskisi gibi değil artık insanlar daha fazla sağ duyulu. şu saatten sonraki hiç bir hükümet bunu yapmaya cesaret edemez. ederse sonraki seçimde hüsran yaşar. x'in y'nin parası var keyifle 28 gün askerlik yap. z'nin parası yok doğuda şehit. vatan borcu namus borcu ise bu ülkede namus borcu para ile ödenmez...
ağzına sağlık

The47

Bilgiliyim
Cyber-Warrior demiş ki:
Bedelli askerliğin çıkması benim açımdan çok iyi olur,ben kulüpte oynadığım için hemen gleip çalışmalarıma aralıksız devam etmek isterim.Ama sırf keyfe keder olmamalı bence bu konularda iyi bir düzenlemele yapılır inşallah.. :beer:
mantıklı. ama 35 yaş diyolarlar :coffee:

Cyber-Warrior demiş ki:
alt yaş sınırı 35 değilmi.o yaşta hangi klüb aldı seni :mrgreen:

Xperyon

Bilgiliyim
18 yaşımdayım işte daha var da alt yaş sınırı felan şuan nedir bilmiyorumda daha "Askeriyenin içinde olanları kimse bilmiyor" bana o "35" yaş biraz hikaye kalıyor sanki. :coffee:

Kara çadır is mi tutar
Martin tüfek pas mı tutar
Ağlayalım anam bacım
Elin kızı yas mı tutar

Gitme Yemen'e Yemen'e
Yemen sıcak dayanaman
Tan borusu er vurulur
Sen küçüksün uyanaman

Yemen yolu çukurdandır
Karavana bakırdandır
Zenginimiz bedel verir
Askerimiz fakirdendir

Gitme Yemen'e Yemen'e
Karışı'n toza dumana
Mektubunu sal kardaşım
Bacını koyma gümana

Tarlalarda biter kamış
Uzar gider vermez yemiş
Şol Yemen'de can verenler
Biri Memet biri Memiş

Zenginimiz bedel verir Askerimiz fakirdendir...

Ben Askere Baslamadan 1 Ay Önce Den ASkerlik Düşecek bedeli Askerlik gelecek Demişlerdi Askerligi Bitireli 1 Ay Oldu Hala Düşecek Ya Da Bedeli Gelecek Sacma

ceblerini doldurmak için bi bu yol kalmıştı bunuda yapıcaklar yakında galiba :(

Yukarı Alt