Şimdi herkes bu kadar sert tepki gösteriyor ama biraz ters açıdan da bakabilmek gerek. Herkes vatana borcunu canıyla ödemek zorunda kalmak istemeyebilir ki bu bir şekilde haktır bence. Ben de gidip paşa paşa yapacağım askerliğimi, burada laflarımı çarpıtmayın ancak kimse olayın ne olduğunu tam olarak anlayamamış sanırım.
Askere giden herkesin doğrudan doğuya gönderilmediğini biliyoruz. Askerde sırf iş olsun diye sabah taşları bir yere akşam da başka bir yere taşındığını biliyoruz. 44 yıl askerlik yapan Osman Pamukoğlu'nun bir açıklaması var;
"700-800 bin asker istemem. 200 bin olacak. Bir sürü insanı kışlada toplamanın alemi yok. Bunu yaptığımız zaman hazineye 16-18 milyar bırakacağız. Halk zenginleşecek"

Şimdi bu kadar askere ihtiyacımız olmadığı düşünülürse, gelenlerden bazıları 1 ay yapıp gittiğinde bence sakıncası yok. Versin parasını, gitsin ne halt ediyorsa etsin. Zira düşünün ki iş adamı için 15 ay bazen milyon dolarlar etmekte. Bu insanlar ne kadar kazanırsa o kadar vergi, o kadar ülke geliri demektir. Bu adamı askerde silah tutmaya zorlamanın anlamı yok. O yaşa kadar zor görmemiş, askerlikte gaza gelip doğuyu istiyorum ben, kendimi riske atıp PKK ile savaşa girmek istiyorum mu diyecek?

Yazılacak şey çok ama burada siyasi tartışmaya çevirmek istemiyorum durumu. Sadece birileri tepki gösteriyor diye siz de körü körüne tepki göstermeyin. Elimizdeki asker bu kadar çokken Türkiye'nin en büyük giderinin askeriyeye olduğunu bilmiyorsunuz belki de...

Değerli Polgara hatırlarızki okullarda sivil kıyafet olayı günlerce gündemden düşmemişti ''vekiller'' bile parası olmayan insanlar,ne yapıcakcak her gün aynı kıyafetleri giyen öğrenci arkadaşları onlar ile dalga geçmezlermi? evet o vekiller çok haklı ve bu istek fes edildi ve onaylanmış Olduğu halde.Bende bu kararı doğru buluyorum kimse yanlış anlamasın.

Askerliktede paralı bir durum cıksa parası olmayan ''fakir'' insanlar ne yapıcak onu merak ediyorum.Neden hep parasızlara oluyor her kötü şey bunu ben milletime sormak istiyorum.Bir söz vardır ya ''Siz hiç villadan çıkan bir Şehit Asker gördünmü?''evet çok doğru bir söz ben hiç görmedim bundan sonrada göremeyeceğiz gibi.Bu zihniyet böyle devam ettikce gariban olan halkımız hep ezilecek her zaman ezilecek.Peki bennn size soruyorum onların suçu ney-di?Babadan şanslı olamadıklarımı?

Son olarak SEN Tayyip efendi paşalarrrr gibi 15 ay askerliği yapan efendi senin zamanında terör böylemiydi şimdiki askerliğe camur atabiliyorsun.

Tayyip efendininde dediği gibi....

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Phantoso demiş ki:
Değerli Polgara hatırlarızki okullarda sivil kıyafet olayı günlerce gündemden düşmemişti ''vekiller'' bile parası olmayan insanlar,ne yapıcakcak her gün aynı kıyafetleri giyen öğrenci arkadaşları onlar ile dalga geçmezlermi? evet o vekiller çok haklı ve bu istek fes edildi ve onaylanmış Olduğu halde.Bende bu kararı doğru buluyorum kimse yanlış anlamasın.

Askerliktede paralı bir durum cıksa parası olmayan ''fakir'' insanlar ne yapıcak onu merak ediyorum.Neden hep parasızlara oluyor her kötü şey bunu ben milletime sormak istiyorum.Bir söz vardır ya ''Siz hiç villadan çıkan bir Şehit Asker gördünmü?''evet çok doğru bir söz ben hiç görmedim bundan sonrada göremeyeceğiz gibi.Bu zihniyet böyle devam ettikce gariban olan halkımız hep ezilecek her zaman ezilecek.Peki bennn size soruyorum onların suçu ney-di?Babadan şanslı olamadıklarımı?

Son olarak SEN Tayyip efendi paşalarrrr gibi 15 ay askerliği yapan efendi senin zamanında terör böylemiydi şimdiki askerliğe camur atabiliyorsun.

- Resim Silinmiş.
Yazdıklarına %100 katılıyorum kardeşim ama şu villadan şehit olayı bana çok yanlış geliyor. Ek olarakda ülkemizin %50 si oy vermeye devam ederse çok daha traji komik olaylar yaşanıcak.

Addicted demiş ki:
Phantoso demiş ki:

- Resim Silinmiş.
Yazdıklarına %100 katılıyorum kardeşim ama şu villadan şehit olayı bana çok yanlış geliyor. Ek olarakda ülkemizin %50 si oy vermeye devam ederse çok daha traji komik olaylar yaşanıcak.
Öyle kardeşim öyle bu dünyada zengin adama ecel dışında hiç bir şey olmuyor.Bazı insanlarda var parası var ama adam gibi gidip 15.ay askerliğini yapıyor insandan insana değişiyor.Ben fikirlerimi sundum bi hatamız varsa af ola.

Takımı
Galatasaray
Askerlerimiz şehit düştükçe bu vatan sağ olmayacak bir kolu kırık kalacak.Önce tayyip oğlunu askere göndersin ney neymiş görsün bakalım.Ama yemez o ayrı..

Nina Ricci demiş ki:
Askerlerimiz şehit düştükçe bu vatan sağ olmayacak bir kolu kırık kalacak.Önce tayyip oğlunu askere göndersin ney neymiş görsün bakalım.Ama yemez o ayrı..
Tayyip efendi beklemede önce paralı askerliği sürecek ortaya daha sonra parayı verip oğulunu 14gün askere gönderecek kısa bir şehirdışı seyehatı gibi :wink1:

Phantoso demiş ki:

- Resim Silinmiş.
Olayı çok yanlış anlamışsın değerli kardeşim. Sana şunu sormama izin ver sadece ve bu basit bir cevap içeriyor. Mümkünse evet ya da hayır cevabını almak istiyorum.

Ortalama 800.000 askerimiz olduğunu düşünelim.
Eğer bugün 1.500.000 askerimiz olursa, terörün biteceğini mi düşünüyorsun?

Polgara demiş ki:
Phantoso demiş ki:

- Resim Silinmiş.
Olayı çok yanlış anlamışsın değerli kardeşim. Sana şunu sormama izin ver sadece ve bu basit bir cevap içeriyor. Mümkünse evet ya da hayır cevabını almak istiyorum.

Ortalama 800.000 askerimiz olduğunu düşünelim.
Eğer bugün 1.500.000 askerimiz olursa, terörün biteceğini mi düşünüyorsun?
Belkide evet belkide hayır terörü bitirecek tek hamle devletten gelmesi gerekiyor.Benim istemediğim olay parası olmayan bir insan orada 15.ay görevini yaparken düşman ile çatışırken parası olan insan neden 14. veyahut 1 ay yapıyor?

Phantoso demiş ki:
Belkide evet belkide hayır terörü bitirecek tek hamle devletten gelmesi gerekiyor.Benim istemediğim olay parası olmayan bir insan orada 15.ay görevini yaparken düşman ile çatışırken parası olan insan neden 14. veyahut 1 ay yapıyor?
Bak işte şimdi ne kadar yanlış düşündüğün çıktı ortaya. Sanıyor musun ki 800.000 asker savaşıyor şu anda?
Şunu anlamıyorsunuz, kalifiyesiz insan topluluğunun asker diye tabir edilmesi, dağa çıkması hiçbir şeyi değiştirmiyor. Ayrıca kaç askerimiz askerlik yapıyor? Bunun aşçısı var, şoförü var, temizlik yapanı var, teknikeri var, berberi var, kantini var... Yani öyle herkes eline silah alıp gitmiyor düşman hattına.
200.000 askerle de 800.000 askerin yapacağı işi yaparsın. Doğuda aktif kaç asker var? 1 ayda bitmez mi terör? 1 ayda 800.000 kişi 3-5 dağı karış karış temizleyemez mi? Bunu çözmek gerek önce. Sayıca üstün olmak şu anda bize bir şey kazandırmıyor bunu görüyoruz. O zaman bu tür operasyonları gerçekten "asker" olan kişiler yapacak. Sen 3 aylık adama silah verip koş öldür gel diyemezsin. O adama askerde gerek de yok. Versin bedelini 1 ay temel eğitim alıp gitsin. En azından 14 ay boyunca ülkeye yük olmasın.

Takımı
Besiktas
Benim tanıdığım bi çok kişi askerliğini izmir gibi bi şehirde yaptı.Tabi buna askerlik denilirse.Gitti askere ne zaman ararsan cep telefonuna ulaşılabiliyordu.İnternet başından hiç kalkmıyordu.Fb gibi sitelerdede rahat rahat gezebiliyordu.Yaklaşık 4000-5000tlde para harcadı geldi.Böyle askerlik yapmaktansa 1ay yapsın parasını en azından devlete versin ki ülkesine bi faydası dokunsun.Peki bunun neresimi kotu ?Bu sekilde askerlik yapılan bi ortamda sızma da cok olur kacak da.Ha bu tanıdıklarım yaptımı oyle bişey hayır.Hepsi vatanını seven koruyan insanlardır.Polgara hacım burda daha çoğu kişinin yaşı 20+olmadığı için anlayamaz kavrayamazlar durumu.Onlar birilerine laf yetiştirsinde gerisini boşkoy.Bi resim vardı sanal alemde dolaşan;internet başından vatan kurtarıyolardı.Bunların ki de o hesap.
He şu villa meselesine gelince de.Ben konyalıyım ve konyadan ünlü bi işadamının oğlunu teröristler kaçırdı.Yeterli olur heralde o atıp tutanlara.Neyse nasılsa burda gene çoluk çocuk polemik başlatacak yazdım cıktım.

The47

Bilgiliyim
ForEverTurk demiş ki:
Benim tanıdığım bi çok kişi askerliğini izmir gibi bi şehirde yaptı.Tabi buna askerlik denilirse.Gitti askere ne zaman ararsan cep telefonuna ulaşılabiliyordu.İnternet başından hiç kalkmıyordu.Fb gibi sitelerdede rahat rahat gezebiliyordu.Yaklaşık 4000-5000tlde para harcadı geldi.Böyle askerlik yapmaktansa 1ay yapsın parasını en azından devlete versin ki ülkesine bi faydası dokunsun.Peki bunun neresimi kotu ?Bu sekilde askerlik yapılan bi ortamda sızma da cok olur kacak da.Ha bu tanıdıklarım yaptımı oyle bişey hayır.Hepsi vatanını seven koruyan insanlardır.Polgara hacım burda daha çoğu kişinin yaşı 20+olmadığı için anlayamaz kavrayamazlar durumu.Onlar birilerine laf yetiştirsinde gerisini boşkoy.Bi resim vardı sanal alemde dolaşan;internet başından vatan kurtarıyolardı.Bunların ki de o hesap.
He şu villa meselesine gelince de.Ben konyalıyım ve konyadan ünlü bi işadamının oğlunu teröristler kaçırdı.Yeterli olur heralde o atıp tutanlara.Neyse nasılsa burda gene çoluk çocuk polemik başlatacak yazdım cıktım.
+47

Yukarı Alt