1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bebeğin Bacaklarını Kırmışlar :(


 1. HaveKinqGlavie

  HaveKinqGlavie rank8

  Kayıt:
  14 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  874
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Sence ?
  1980 yılından beri Zimbabve’yi yöneten Robert Mugabe, tartışmalı devlet başkanlığı seçiminin ardından dün bütün itirazlara rağmen resmen göreve başlarken, halkın korku ve şiddet ortamında oy kullandığı ülkeden vahşet haberleri geliyor.

  Tek aday olduğu devlet başkanlığı seçiminde, kendisine oy atması için halka şiddet uyguladığı iddia edilen, gayri meşru seçimin galibi Robert Mugabe’nin yandaşları, bir muhalifi cezalandırmak için 11 aylık çocuğunun iki bacağını kırdı. Devlet Başkanı Mugabe’nin adamlarının Mabhena isimli bebeğe işkence edecek kadar gözlerinin dönmesi dünya kamuoyunda endişeleri iyice artırdı.

  Zorla devlet başkanı

  Muhalefet lideri Morgan Tsvangirai’nin, yandaşlarına karşı şiddet uygulandığı gerekçesiyle bir hafta önce önseçimden çekildiğini açıklamasından sonra yapılan seçimden galip çıkan Mugabe’nin meşru bir hükümetin kurulmasını engellemesi uluslararası kamuoyunu harekete geçirdi.

  ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, ABD ve İngiltere’nin Zimbabve hükümetine karşı sert önlemler çağrısında bulunulan bir karar tasarısını BM Güvenlik Konseyine sunmaya hazırlandığını belirtti. Afrika ülkeleri ise cezalandırma yöntemine başvurmaktansa, iktidarla muhalefetin müzakerelerini teşvik etmenin tercih edilmesi gerektiği görüşünde.
   
 2. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.
  Amerika burayada girer 8)