1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bebeği CEBİNE SOKMUŞTU; skandala neden oldu.


 1. F10diP|

  F10diP| rank8

  Kayıt:
  13 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.802
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Koordinatör
  Şehir:
  İnönü

  [​IMG]

  İsrail’de enfeksiyona açık prematüre bebeği bir hemşirenin üniformasının cebinde gösteren fotoğraf basına sızınca bir sağlık skandalı patladı.

  Hayfa Hastanesi’nde çekilen görüntüyle ilgili Sağlık Bakanlığı, hemşirenin belirlenmesi için soruşturma başlattı. Yetkililere göre, hemşireyi uzun bir hapis hayatı bekliyor.

  Hayfa Hastanesi’nde çalışan yenidoğan hemşiresinin, prematüre bebeği üniformasının cebine koyup taşımasını gösteren fotoğrafın yayımlanmasından sonra Sağlık Bakanlığı devreye girip, skandala imza atan hemşirenin kimliğinin tespit edilmesi için soruşturma başlattı. Yetkililere göre, hemşirenin kimliği tespit edilirse onu çok uzun sürecek bir hapis hayatı bekliyor.
  Bebeğin doğumundan beş saat sonra çekilen fotoğrafta, enfeksiyon kapmaya müsait olan prematüre bebeğin elini tuttuğu görülen hemşireye diğer hemşirelerden kınama gelirken, hastane yetkililerinin bu skandalı örtmek için “Bu, prematüre bebekleri taşımak için en iyi yöntemdir. Kanguru metodu denilen bu yöntemle bebeğin düşmesi engellenir” açıklaması yapması tartışmalara neden oldu. Prematüre bebeklerin özel odalarda bakılması gerekiyor.