1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

BDP'den Flaş Karar


 1. Hayta35

  Hayta35 Bilgiliyim

  Kayıt:
  27 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.872
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  3 Bank

  Yargıtay'ın bağımsız aday Hatip Dicle'ye verilen cezayı onaylaması Ysk'nın elini hukuken bağladı. Kurul'da Dicle'nin vekilliğinin düşürülmesi eğilimi ağırlık kazandı. Bdp, 'Meclis'e gitmeyiz' dedi.

  12 Haziran'da Bdp'nin desteği ile bağımsız milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan, KCK/TM davasında tutuklu bulunan ve Diyarbakır'dan milletvekili seçilen Mehmet Hatip Dicle ile Van'dan milletvekili seçilen Kemal Aktaş'ı cezaevinde ziyaret etti.

  Önder, Dicle'nin, kendisiyle ilgili 'seçilemez' kararının jet hızıyla Ysk'ya gönderilmesi konusunda, "Kararın aynı gün kararın çıkması, aynı gün bana yıldırım hızıyla tebliğ edilmesi Türkiye'de hukuk tarihinde pek görülmüş işlerden değil. Hal böyle olunca siyasi bir operasyon olduğu su götürmez bir gerçekliktir" dediğini aktardı.

  Önder, "Blok olarak tavrımız, bir arkadaşımızı bile eksik alarak gitmeyeceğiz. Bunları alacağız, hep birlikte o meclise gideceğiz" diye konuştu.

  Altan Tan ise, "Bundan sonra bu tuzakları bu Oyunları kuranlar düşünsünler. Hayat bundan sonra onlara zindan olur akıllarını başlarına alsınlar" dedi.

  [​IMG]
   
 2. mrtcnt

  mrtcnt rank8

  Kayıt:
  22 Haziran 2008
  Mesajlar:
  686
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konum

  Burayı okuyan çok yok bu kısım okunsa zaten iş siyaseye kayardı. Konu olay çıkarırdı