BARIŞ ve Demokrasi Partisi (BDP), Hakkari'nin kısal kesiminde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 9 PKK'lı için yas kararı alıp, partinin tüm il ve ilçe binalarına siyah bez astı.

Hakkari'nin kırsal kesiminde önceki gece güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 9 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. BDP, 9 PKK'lının öldürülmesini protesto etmek için dün yas kararı aldı. Karar gereği, BDP'nin tüm il ve ilçe binalarına siyah bezler asılırken, bayramlaşma yapılmadı.

BDP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aksünger, parti olarak bayramlaşma programlarını iptal ettiklerini söyledi. PKK'nın eylemsizlik kararına rağmen operasyonların sürdüğünü söyleyen Aksüngür, şöyle dedi: "20 Eylül'e kadar PKK'nın aldığı eylemsizlik kararına rağmen maalesef operasyonlar sürüyor. Ve önceki gün kendini müdafa eden gerillalara yapılan saldırıda 9 gerilla hayatını kaybetti. Bayram arifesinde duyduğumuz bu acı nedeniyle ailelerin yaslarına ortak olmak ve operasyonları protesto etmek amacıyla parti binamıza siyah bez astık. 9 tane cenaze varken bayramlaşma içimize sinmedi. 9 İnsan gidiyor, 9 aileye 9 cenaze gelecek. Bizde karşı olduğumuzu, operasyonların durdurulması gerektiğini belirtmek için bayram programlarımızı iptal ederek siyah bez astık. Bu olay bir provokasyon da olsa, tek taraflı saldırı da olsa, ben umutluyum bir gün mutlaka barış ve kardeşliğinin oluşacağına inanıyorum"

Takımı
Galatasaray
ne oluyor lan bu ülkeye teröristlere bak ne kadar rahat konusuyor allah belasını versin bunların yahu bu ülkeyi bu hale getirenlerin topunu s.. sin:

Takımı
Galatasaray
tv'de görmüştüm utanmadan çıkıp söyleniyorlar birde.bazuka atacaksın bunların barındığı her mekana summer2:

Takımı
Galatasaray
ben biliyorum daha neler neler olucak seyredin geçmişini unutmuş insanlar yönetirse bu ülkeyi daha feci şeylerde yaşanır amerikan prosödürlerine göre hareket ediyorlar çünki.Yakında sömürgede oluruz.

Şerefsizler adiler Ulan şhitler için deil şerefsizler için üzülüyorlar
bunların insan olduundan şüphem var yada yok yok eminim bunlar insan deil...

Yukarı Alt