1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bayram Yağışlı Geçecek


 1. Prisoners

  Prisoners olduser

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
  Şehir:
  Bakırköy // İstanbul

  [​IMG]
  Ramazan Bayramı'nda Hava Serin ve Yağışlı Geçecek.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Ramazan Bayramı'nda hava serin ve yağışlı geçecek.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ramazan Bayramı süresince Türkiye'de kuzey, iç ve doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Hava sıcaklığının yağışla birlikte ülke genelinde hissedilir derecede 6-8 derece azalacağı tahmin ediliyor. Yağışlı havanın hafta ortasından itibaren kuzeydoğu bölgelerine çekileceği ve cuma günü Türkiye'yi terk edeceği belirtiliyor.

  Basın toplantısı düzenleyen Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, günlük tahminlerinin yüzde 90 doğru çıktığını ama günler arttıkça tahminlerdeki doğruluğun yerine göre yüzde 80'e kadar çıktığını belirtti.

  Vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayan Çağlar, yağışlı bölgelerde vatandaşların dikkatli ve tedbir almasını istedi.

  Yağışlar sebebiyle vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanması gerektiğini söyleyen Çağlar, özellikle dere yataklarından uzak durulması gerektiğini vurguladı.

  Türkiye'nin Akdeniz iklim kuşağında bulunduğunu hatırlatan Çağlar, 2009 yılında yağışlarda bölgesine göre yüzde 10 ile yüzde 30 arasında artış olduğunu kaydetti.

  Çağlar, bu yıl mevsim normallerine göre yağış beklediklerini dile getirdi.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre Ramazan Bayramında hava durumu ise şöyle olacak:

  "Cumartesi günü, Türkiye'nin güney ve batı kesimleri ile zamanla doğusu parçalı çok bulutlu, Marmara'nın batısı (Edirne, Çanakkale, Balıkesir), İç Ege (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli), Akdeniz ile öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Bitlis), Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Bolu, Karabük, Sinop, Kastamonu, Eskişehir, Çankırı, Konya ve Ankara çevreleri, gece saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzey ve doğusu (İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova) ile Batı Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Düzce, Bartın, İnebolu) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  Pazar günü, (Bayramın 1. günü); Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik), Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile sabah saatlerinde hafif olmak üzere Ankara, Eskişehir ve Konya çevreleri yağışlı geçecek. Bayramın 1. günü görülecek yağışların; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz'in doğusunda (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) kuvvetli olması bekleniyor.

  Pazartesi günü, (Bayramın 2. günü); Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile hafif olmak üzere Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik) ve İç Anadolu'nun doğusu (Ankara, Yozgat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde) yağışlı geçecek. Bayramın 2. günü görülecek yağışların; Batı Karadeniz kıyıları (Bartın, İneBolu ve Sinop), Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

  Salı günü, (Bayramın 3. günü); Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Marmara'nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova) Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu yağışlı geçecek. Bayramın 3. günü görülecek yağışların; Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor."


   
 2. Expectance

  Expectance rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1.664
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci

  Yağış çok tehlike yaratıyor bayram trafiğinde
   
 3. Beijo

  Beijo Bilgiliyim

  Kayıt:
  24 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.665
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  s1cky.

  daha bayram başalamadan trafik kazaları başlamış sabah haberlerde 38 kişi trafik kazalarında öldü diyorlardı... :!!&%&!